Négy érmet tartottak Székesfehérváron az ARAK-osok az OB első napján

334 férfi-, 274 női-, tehát összesen 608 nevezés érkezett a SportLife Média 112. Felnőtt Atlétikai Országos Bajnokságra. A székesfehérvári viadal első napján 18 versenyszámban osztottak érmeket. Az Alba Regia Atlétikai Klub versenyzői egy arany, két ezüst és egy bronzérmet szereztek az első napon. Végh Tibor 3000 méter akadályon ezüst-, Listár Nikolett 100 méteren ezüst-, Molnár Balázs 400 méteren bronz-, a 4x100-as női váltó pedig aranyéremnek örülhetett. A Frey, Turcsik, Zsigovics, Nyusa alkotta ARAK-staféta megvédte bajnoki címét.
2007.07.29. 09:55 |

Nyitányként a nők kalapácsvetés-versenyében a szombathelyi Dobó SE atlétája, Nickl Vanda zsebelte be az aranyérmet, a férfiaknál pedig Pars Krisztián megvédte bajnoki címét, 79,82-es dobásával nyolc méterrel hajította túl Németh Kristóf, Németh Zsolt és Annus Adrián szerét. A női 100 méteres gátfutás alkalmával a papírforma beigazolódott: a tavalyi bajnok Vári Edit verte a mezőnyt, a BEAC versenyzője 13,38-as ideje aranyérmet jelentett. A 2006-os ezüstérmes Juhász Fanni is megismételte tavalyi teljesítményét.
 A férfiak 110 gáton nagy csatát vívtak és meglepetés született, mert a békéscsabai Baji Balázs maga mögé utasította a mezőnyt.
 A 100 méteres síkfutás női döntőjében Vári Edit nem állt rajthoz, mert a gátfutás fináléja időben nagyon közel volt, így a tavalyi ezüstérmes Rózsa Zsófia, és a döntőbe bejutó három hazai sprinter előtt is megnyílt az út az érmek felé. A honvédos Rózsa Zsófia és az ARAK-os Listár Nikolett nagyot futottak, de Rózsa előbb ért célba, míg az ezüstérmet szerző Listár a célba érkezés után a földre rogyott, görcsöt kapott a combfeszítő-izma.
 A férfiak 100 méterén teljes ferencvárosi siker született, Németh Roland megelőzte testvérét Németh Gergelyt, míg a harmadik helyre a honvédos Miklós Péter futott be.
 A női rúdugróknál nem született meglepetés: a címvédő Molnár Krisztina 420 centiméterrel nyerte a bajnokságot, Erős Enikő, és Koppány Gabriella előtt.
 A férfiak magasugró számában állt rajhoz a tízpróbában világbajnoki ezüstérmes Zsivóczky-Pandel Attila, aki második lett a magasugrók között 205 centivel, holtversenyben a tavalyi bajnok Boros Lászlóval. Az aranyérmet az ASE versenyzője, Lehoczky Árpád nyerte nem éppen magaslati, 210 centijével.
 A 400 méteres távon a nőknél és a férfiaknál egyaránt csupán az időfutamok döntöttek a végső sorrendről. A hölgyeknél nem volt népes az indulók mezőnye, s nagy változás sem történt a 2006-os végeredményhez képest. A bajnoki címnek a tavaly még zalaegerszegi, most azonban szolnoki színekben versenyző Pethran Barbara örülhetett, aki utcahosszal utasította maga mögé a mezőnyt. A második helyen Nemes Rita ért célba, Somogyvári Mónika előtt.
 A férfiak versenyében rajthoz állt  Zsivóczky-Pandel Attila, a címvédő Molnár Balázs, aki korábban dunaújvárosi, színekben versenyzett, most már az ARAK futója, de az idei év ranglista-elsője Borsányi Zoltán is aranyra tört. A három időfutam után az SZVSE versenyzője Mucsi Róbert mindenkit meglepett és győzött 47,59-el. Az ezüstérem Takács Dávid nyakába került, míg a bronzérem a hazai pályán versenyző Molnár Balázsé lett.
 A nők 1500 méterén az U20-as bajnok Erdélyi Zsófia győzött első felnőtt bajnoki címét szerezve.
 A férfiaknál Csillag Balázs ért be elsőként a célba 1500-on.
 A női távolugróknál Vaszi Tünde nem versenyzett, s végül Stajerné dr. Deák Katalin ugrott a legmesszebb.
 A férfiaknál a szolnoki Ecseki Dániel megverte az esélyesebb Margl Tamást.
3000 méter akadályfutásban a most már országos- és Európa-bajnok terep-triatlonos Erdélyi Eszter szerzett aranyat.
 A fiúk versenyében a pécsi Ott Balázs megvédte címét, 300 méterrel a cél előtt lépett el az üldözőktől. A fehérvári Végh Tibor ezüstérmet szerzett, míg a PFK futója Tóth Balázs a harmadik helyen ért célba.
 A női súlylökők versenyét Márton Anita nyerte, Dívós Katalin pedig duplázott az ezüstből, hiszen kalapácsvetés után súlylökésben is második lett.
 A férfiak gerelyhajítását Olteán Csongor nyerte.
 A fehérvári OB első napját – melyre mintegy 1000 néző volt kíváncsi – a 4x100-as váltók döntői zárták. A nőknél az ARAK egysége megvédte bajnoki címét, míg a férfiaknál az FTC stafétája ért célba elsőként, megelőzve a TFSE és a Honvéd váltóját.
 A SportLife Média 112. Felnőtt Atlétikai Országos Bajnokság vasárnap 13.30-kor a nők diszkoszvetésével folytatódik.