-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Szeptember 21-én Székesfehérváron lesz az Országos SM Nap
Jótékonysági 24 és 12 órás futást, valamint 24 órás teremkerékpározást rendeznek Székesfehérváron a Sclerosis Multiplexben szenvedők, valamint a sérült emberek javára, szeptember 21-én. A 19. Országos SM Nap zárórendezvénye lesz a Nagy Õszi Tóölelés és Örömfutás is. A rendezvényen Csorba Simon László festőművész - aki szintén vállalta, hogy futni fog - a résztvevőkkel együtt 10 méteres panoráma képet fest, László Péter István szobrászművész pedig 24 óra alatt mozgáshoz kapcsolódó szobrot készít. Szakáll Antal festőművész arra vállalkozott, hogy a futás ideje alatt rögtönzött karikatúrákat rajzol.
2007.09.11. 08:09 |
Jótékonysági 24 és 12 órás futást, valamint 24 órás teremkerékpározást rendeznek Székesfehérváron a Sclerosis Multiplexben szenvedők, valamint a sérült emberek javára, szeptember 21-én.
A 19. Országos SM Nap zárórendezvénye lesz a Nagy Õszi Tóölelés és Örömfutás, amely két helyszínre invitálja az érdeklődőket. A Csónakázó tónál lehet regisztrálni a futásra, míg a programok kilenc órakor kezdődnek a tó "átölelésével". Ez úgy történik, hogy a jelenlévők megfogják egymás kezét, miközben Géczi Erika kajak világbajnok és a Kormorán együttes énekese előadja a Honfoglalás című lemezről a Kell még egy szó, kell egy ölelés című dalt.
Ezután a non stop futás résztvevői elfutnak az Örömfutás helyszínére, a Halesz ligetbe, ahonnan együtt rajtol minden résztvevő. Míg a 24 és 12 órás futásra, valamint a 24 órás teremkerékpározásra kötelező az előregisztráció, az Örömfutásra nem az. Jelentkezni a www.vitalclub.hu, vagy a www.smtarsasag.hu című honlapon lehet. Az Örömfutásra bárki benevezhet a helyszínen, aki egyetért a futás céljával.
A rendezvényen Csorba Simon László festőművész - aki szintén vállalta, hogy futni fog - a résztvevőkkel együtt 10 méteres panoráma képet fest, László Péter István szobrászművész pedig 24 óra alatt mozgáshoz kapcsolódó szobrot készít. Szakáll Antal festőművész arra vállalkozott, hogy a futás ideje alatt rögtönzött karikatúrákat rajzol.
Az érdeklődőket ezentúl még falmászással, vakvezető kutya bemutatóval és különböző egészségügyi - mint látás-, hallás-, vércukorszint - vizsgálatokkal várják. A nevezési díjakból és más bevételekből befolyt összeget a szervezők az SM betegek gyógyüdültetésére kívánják fordítani.

A 19. Országos SM Nap zárórendezvénye lesz a Nagy Õszi Tóölelés és Örömfutás, amely két helyszínre invitálja az érdeklődőket. A Csónakázó tónál lehet regisztrálni a futásra, míg a programok kilenc órakor kezdődnek a tó "átölelésével". Ez úgy történik, hogy a jelenlévők megfogják egymás kezét, miközben Géczi Erika kajak világbajnok és a Kormorán együttes énekese előadja a Honfoglalás című lemezről a Kell még egy szó, kell egy ölelés című dalt.
Ezután a non stop futás résztvevői elfutnak az Örömfutás helyszínére, a Halesz ligetbe, ahonnan együtt rajtol minden résztvevő. Míg a 24 és 12 órás futásra, valamint a 24 órás teremkerékpározásra kötelező az előregisztráció, az Örömfutásra nem az. Jelentkezni a www.vitalclub.hu, vagy a www.smtarsasag.hu című honlapon lehet. Az Örömfutásra bárki benevezhet a helyszínen, aki egyetért a futás céljával.
A rendezvényen Csorba Simon László festőművész - aki szintén vállalta, hogy futni fog - a résztvevőkkel együtt 10 méteres panoráma képet fest, László Péter István szobrászművész pedig 24 óra alatt mozgáshoz kapcsolódó szobrot készít. Szakáll Antal festőművész arra vállalkozott, hogy a futás ideje alatt rögtönzött karikatúrákat rajzol.
Az érdeklődőket ezentúl még falmászással, vakvezető kutya bemutatóval és különböző egészségügyi - mint látás-, hallás-, vércukorszint - vizsgálatokkal várják. A nevezési díjakból és más bevételekből befolyt összeget a szervezők az SM betegek gyógyüdültetésére kívánják fordítani.
