Év végén írják ki a Jedlik Ányos programot a kis- és középvállalkozóknak

 Az idén életbe lépett új európai uniós kutatás-fejlesztési támogatási keretszabály miatt elhúzódott a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) Jedlik Ányos program idei meghirdetése. Az NKTH közleménye szerint jelenleg kiírásra kerülő program keretében támogatást nyújtanak kis- és középvállalatok kutatás-fejlesztési projektjeinek megvalósításához, amelyben ugyan nagyvállalatok is részt vehetnek, ellenben támogatást csak olyan mértékben kaphatnak, amely megfelel a "de minimis" szabályoknak. A program keretösszege 8 milliárd forint.

2007.09.19. 00:44 |
 Az idén életbe lépett új európai uniós kutatás-fejlesztési támogatási keretszabály miatt elhúzódott a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) Jedlik Ányos program idei meghirdetése. A kutatás-fejlesztési igények minél előbbi kielégítése érdekében úgy döntöttek, hogy a Jedlik Ányos program átmenetileg, a kis és középvállalatok csoportmentességére vonatkozó támogatási szabályok alapján kerüljön meghirdetésre.

 Az NKTH közleménye szerint jelenleg kiírásra kerülő program keretében támogatást nyújtanak kis- és középvállalatok kutatás-fejlesztési projektjeinek megvalósításához, amelyben ugyan nagyvállalatok is részt vehetnek, ellenben támogatást csak olyan mértékben kaphatnak, amely megfelel a "de minimis" szabályoknak. A program keretösszege 8 milliárd forint.

 A programmal a gazdaság versenyképességének növelését és a fejlődés fenntarthatóságát kívánják elősegíteni korszerű technológiák területén végzett középtávú, felhasználás orientált stratégiai kutatás-fejlesztéssel. Célja az innováció ösztönzése a magyar K+F stratégiai szempontok figyelembevételével. Szeretnék elérni, hogy a fiatal kutatók tudományos pályán maradjanak, és a posztdoktorok valamint a sikeres szenior kutatók hazatérjenek.

 Az új keretszabályok jóváhagyása után, még az idei év végén újra kiírásra kerül a megújított Jedlik Ányos program 2008. február 1.-i beadási határidővel, amely a kutatás-fejlesztési és innovációs keretszabály feltételei szerint lehetővé teszi a nagyvállalatok kedvezőbb támogatását is.

Gazdaság

  1. Tudományos és innovációs parkok

    Tudományos és innovációs parkok létrehozására pályázhatnak az egyetemek. A Neumann János Program 340 milliárd forintos kerete lehetőséget nyújt a felsőoktatási intézményeknek, hogy a science parkok létrehozásával összekapcsolják az erős ipart, a növekvő gazdaságot, a bővülő tudáskincset és a kiváló szakképzési lehetőségeket – jelentette be Székesfehérváron tartott sajtótájékoztatóján dr. Hankó Balázs.

    2024.05.02.
  2. 14 milliós támogatás

    Újabb, közel 14 millió forintos támogatást nyújtott a Howmet-Köfém Kft. az Alba Innovár Digitális Élményközpont számára. Az erről szóló csekket jelképesen hétfőn adták át. A hozzájárulás egy újabb fontos lépése a tudásközpont és a cég között hét éve fennálló, folyamatos együttműködésnek.

    2024.04.29.
  3. Jubileum a Densoban

    Jubileumi ünnepségen köszöntötte a duális képzésben résztvevő partnereket, diákokat, oktatókat a Denso. A vállalat 2013-ban indította el első duális osztályát, melynek idén ünneplik a kerek évfordulóját. Az eseményen Szincsák Attila, a Denso Gyártó Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója, valamint dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötték a megjelenteket.

    2024.04.26.
  4. Újabb Daniella telephely

    Második telephelyét nyitotta meg Székesfehérváron a több mint 30 éves szakmai tapasztalattal rendelkező Daniella Villamosság. A piacvezető, debreceni székhelyű családi vállalkozás új egységében az ipari partnerek körében felmerülő villamossági igények teljeskörű kiszolgálására törekszik.

    2024.04.24.