-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A szakszervezetek is véleményt nyilvánítottak a Székesfehérvári Foglalkoztatási Stratégiáról
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata – az Európai Unió által támogatott „Székesfehérvári Foglalkoztatási Stratégia és Munkaerő-piaci Monitoring” projekt keretében szakértők bevonásával elkészítette a Székesfehérvári Foglalkoztatási Stratégiát és az azt megalapozó helyzetelemzést. Ennek társadalmi elfogadását szolgálta a Hiemer házban megtartott Szakszervezeti fórum is, ahol a város meghatározó szakszervezeteinek nyílt lehetősége a véleményalkotásra a stratégia kapcsán.
2007.10.16. 20:21 |
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata – az Európai Unió által támogatott „Székesfehérvári Foglalkoztatási Stratégia és Munkaerő-piaci Monitoring” projekt keretében szakértők bevonásával elkészítette a Székesfehérvári Foglalkoztatási Stratégiát és az azt megalapozó helyzetelemzést. Ennek társadalmi elfogadását szolgálta a Hiemer házban megtartott Szakszervezeti fórum is, ahol a város meghatározó szakszervezeteinek nyílt lehetősége a véleményalkotásra a stratégia kapcsán.A társadalmi egyeztetés első állomása a Székesfehérvári Regionális Képző Központban megtartott, foglalkoztatók és képző intézmények számára rendezett fórum volt 2007. szeptember 28-án.
Október 16-án a Hiemer házban folytatódott a projekt bemutatása: a Szakszervezeti fórumon Fiedler Ágnes, a Projektmenedzsment Iroda munkatársa kiemelte, elsősorban azt szeretnénk elérni, hogy a Fehérváron lakó, dolgozó, tanuló emberek felismerjék, hogy aktív részesei a helyi munkaerőpiacnak. A projekt ismertetését követően a jelen lévő szakszervezeti vezetők is elmondhatták véleményüket a startégiáról.
A következő fontos egyeztetés 2007. október 19-én lesz, amikor a projektben résztvevő partner, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara ad helyet a „Partnerségben a székesfehérvári kistérség foglalkoztatási helyzetének javításáért” c. konferenciának és workshopnak.