Bravúros győzelmet aratott a Fehérvár Póló SE

A Szolnoki Főiskola elleni sporttörténeti győzelem után újabb pontok gyűjtésére készült a Fehérvár Póló SE az OB1-es vízilabda bajnokságban, de most bravúrra volt szükség az újabb diadal eléréséhez, hiszen a hétszeres bajnok és ötszörös Kupagyőztes BVSC látogatott a Csitáry G. Emil Uszodába. A fővárosi vasutascsapat az idei pontvadászatban nem teljesít túl fényesen, három forduló után még pontot sem szerzett, és a fehérváriak ellen sem kezdett jól. Hesz Mátéék ezt ki is használták, gyorsan háromgólos előnyre tettek szert a fehérsapkás hazaiak, de a negyed vége előtt megemberelték magukat dr. Vincze Balázs fiai, és 3-2-re felzárkóztak... Fehérvár Póló SE – BVSC 9-8 (3-2, 1-2, 4-1, 1-3)
2007.10.15. 12:03 |
 A Szolnoki Főiskola elleni sporttörténeti győzelem után újabb pontok gyűjtésére készült a Fehérvár Póló SE az OB1-es vízilabda bajnokságban, de most bravúrra volt szükség az újabb diadal eléréséhez, hiszen a hétszeres bajnok és ötszörös Kupagyőztes BVSC látogatott a Csitáry G. Emil Uszodába.

A fővárosi vasutascsapat az idei pontvadászatban nem teljesít túl fényesen, három forduló után még pontot sem szerzett, és a fehérváriak ellen sem kezdett jól. Hesz Mátéék ezt ki is használták, gyorsan háromgólos előnyre tettek szert a fehérsapkás hazaiak, de a negyed vége előtt megemberelték magukat dr. Vincze Balázs fiai, és 3-2-re felzárkóztak. A második játékrészben biztosabban járatták a labdát a vendégek, és egyenlítésük után Ambrus góljával fordítottak is. Ekkor szállt medencébe a Póló SE játékosedzője, Dabrowski Norbert, aki rögtön góllal jelentkezett.

Fordulás után Naganuma góljával ismét a fehérváriak vezettek, majd Tóth Zoltánt brutalitás miatt végleg kiállították a bírók, így a hazaiak négy percig emberelőnyben játszhattak. Ezt ki is használta az újonc, s 9-5-re elhúzott. A mérkőzés hajrájában a játékvezetők kompenzálták a kiállítási arányt, a fehérváriaktól sorozatban küldték ki a játékosokat a vízből, a BVSC pedig belelendült a gólgyártásba. Egy gólra olvadt a Fehérvár Póló SE előnye, de taktikus játékkal őrizték a 9-8-as állást, és ez éppen elegendő volt a győzelemhez, így a Póló SE 50 %-os a bajnokságban.

Fehérvár Póló SE – BVSC 9-8 (3-2, 1-2, 4-1, 1-3)