-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Ötven éves testvérvárosi kapcsolatát ünnepelte a finn Kemi és Székesfehérvár
A finn Kemi városával immár 50 éves kapcsolatot ápol Székesfehérvár. Az alkalmat ünnepélyes aláírással pecsételték meg a Hiemer-házban. Warvasovszky Tihamér polgármester az évforduló alkalmából köszönetet mondott az evangélikus egyháznak, az István Király Általános Iskolának és a Kodolányi János Főiskolának is a kapcsolatok ápolásáért, majd számos momentumot emelt ki az elmúlt 50 évből. Az ünnepi műsort követően baráti beszélgetésre került sor a Hiemer ház konferencia termében. Képek az eseményről!
2007.10.26. 18:00 |
A finn Kemi városával immár 50 éves kapcsolatot ápol Székesfehérvár. Az alkalmat ünnepélyes aláírással pecsételték meg a Hiemer-házban. Köszöntőjében Székesfehérvár polgármestere elismerését fejezte ki azoknak a városi intézmények, egyházaknak, civil szervezeteknek és baráti társaságoknak, akik miatt ma is élő ez a kapcsolat. Az ünnepi műsort követően baráti beszélgetésre került sor a Hiemer ház konferencia termében. Képek az eseményről!
Köszöntőjében Székesfehérvár polgármestere örömét fejezte ki, hogy a finn vendégek elfogadták a meghívást, kiemelve, hogy régi kedves ismerősök vannak a delegációban. A testvérvárosi kapcsolat ötven éves évfordulójának ünnepén jelen volt többek között Jorma Virtanen, Kemi alpolgármestere, Székesfehérvár tiszteletbeli polgára is. A meghívott székesfehérvári vendégek közül a polgármester bemutatta a finn delegációnak Pénzes Mihály alpolgármestert, Boldizs Kálmánné korábbi alpolgármester asszonyt, Döbrentey Gyula és Láng Hugó egykori alpolgármestereket, valamint Sajtos Lajost, a finn-magyar baráti kör vezetőjét is.
Képek Kemiből - LumiLinna jéghotel
Warvasovszky Tihamér polgármester az évforduló alkalmából köszönetet mondott az evangélikus egyháznak, az István Király Általános Iskolának és a Kodolányi János Főiskolának is a kapcsolatok ápolásáért, majd számos momentumot emelt ki az elmúlt 50 évből. A polgármester megemlékezett az Alba Régia Táncegyüttes fellépéseiről, az Agárdi művésztelepről, az iskolák diákcsere kapcsolatairól és az evangélikus egyház családi kapcsolatairól és a 2003-as nagyszabású finn-magyar konferenciáról is, amit Székesfehérváron rendeztek meg.

Köszöntőjében Székesfehérvár polgármestere örömét fejezte ki, hogy a finn vendégek elfogadták a meghívást, kiemelve, hogy régi kedves ismerősök vannak a delegációban. A testvérvárosi kapcsolat ötven éves évfordulójának ünnepén jelen volt többek között Jorma Virtanen, Kemi alpolgármestere, Székesfehérvár tiszteletbeli polgára is. A meghívott székesfehérvári vendégek közül a polgármester bemutatta a finn delegációnak Pénzes Mihály alpolgármestert, Boldizs Kálmánné korábbi alpolgármester asszonyt, Döbrentey Gyula és Láng Hugó egykori alpolgármestereket, valamint Sajtos Lajost, a finn-magyar baráti kör vezetőjét is.
Képek Kemiből - LumiLinna jéghotel
Warvasovszky Tihamér polgármester az évforduló alkalmából köszönetet mondott az evangélikus egyháznak, az István Király Általános Iskolának és a Kodolányi János Főiskolának is a kapcsolatok ápolásáért, majd számos momentumot emelt ki az elmúlt 50 évből. A polgármester megemlékezett az Alba Régia Táncegyüttes fellépéseiről, az Agárdi művésztelepről, az iskolák diákcsere kapcsolatairól és az evangélikus egyház családi kapcsolatairól és a 2003-as nagyszabású finn-magyar konferenciáról is, amit Székesfehérváron rendeztek meg.
