Hírek
-
Kedd délutántól a Vasvári Pál utcából figyeli Mujkó a Városház teret
2007.05.08. 16:59:37 -
Nyeste Attila 32 órával közelebb van a világrekordhoz
Már több mint 32 órája dolgozik megszakítás nélkül a Fehérvár Rádió műsorvezetője. Nyeste Attila hétfőn reggel 8.00 órakor kezdte meg világrekord kísérletét és a tervek szerint szünet nélkül péntek reggel 6.30-ig az előre meghatározott szabályok szerint vezet műsort. Kedden délben szerkesztőségünk is meglátogatta a műsorvezetőt, aki továbbra is jókedvű, nem látszanak rajta fáradság jelei. Elmondása szerint éjszakája kellemesen telt, hiszen akkor is vele maradtak a kollégák és a hallgatók. Képgaléria a rádió stúdiójából itt!
2007.05.08. 15:49:03 -
Kemiből érkeztek finn diákok az István Király Általános Iskolába
2007.05.08. 15:33:12 -
Megkezdődött a Selyem utca burkolatfelújítása - Közlekedési változások a Palotavárosban
Tisztelettel tájékoztatjuk a Lakosságot és a Gépjárművezetőket, hogy 2007. május 7-től, az autóbusz-pályaudvar használatbavételével egyidejűleg megszüntetésre került a palotavárosi ideiglenes autóbusz-pályaudvar. Május 8-án megkezdődött a Selyem utca útburkolat-felújítása, amelynek várható befejezési határideje 2007. május 30. A felújítás időtartalma alatt a Selyem utca Palotai út és Spar Áruház közötti szakaszán az ideiglenesen bevezetett egyirányú forgalmi rend fennmarad.
2007.05.08. 15:00:20 -
Geszti Péter előadásával kezdetét vette a fehérvári Alba Média Fesztivál
Geszti Péter elsőadásával megkezdődött a kétnapos Alba Média Fesztivál rendezvénysorozata Székesfehérváron. A III. Alba Média Fesztivál megnyitóján dr. Szabó Péter főigazgató örömét fejezte ki, hogy a rendezvény két napja alatt rangos előadókat hallgathatnak az érdeklődők. Győrffy Miklós, a KJF Kommunikáció Tanszékének vezetője beszédében az Alba Média fesztivál minőségét emelte ki, hangsúlyozva, hogy a szervezők a Kodolányi egykori hallgatói. A fesztivál főszervezője, Azurák Csaba köszönetet mondott a baráti szavakért, és azért, hogy minden eddiginél többen jöttek el a nyitó előadásra.
2007.05.08. 12:50:01
Kóger Dániel az év ifjúsági jégkorongozója
Közművelődési megállapodást kötött a város önkormányzata a Szent István Művelődési Házzal
Közművelődési megállapodást kötött Székesfehérvár önkormányzata és a Szent István Művelődési Ház. A támogatási szerződést kedden reggel írta alá a Városházán Spányi Antal megyéspüspök és Warvasovszky Tihamér polgármester. A Polgármesteri Hivatal Közművelődési Irodájának vezetője Szele István az aláírás előtti sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy a város önkormányzata és az egyház által fenntartott Szent István Művelődési Ház között példás az együttműködés.
Korszerű utak, biztonságos közlekedés, akadálymentes intézmények a Közép-Dunántúli Régióban
Az Országgyűlés elfogadta a 13. havi illetmény kifizetésének módosítását
Az Országgyűlés elfogadta a közszolgálatban dolgozók tizenharmadik havi illetménye kifizetésének rendjével összefüggő törvénymódosítást hétfőn. A benyújtott módosítás szerint a közszolgálatban dolgozók 2007. július 1-től a tárgyévben járó 13. havi illetményüket év közben, havi részletekben kapják meg. 2009-től a 13. havi illetmény kifizetésére a tárgyév decemberében kerül sor. A kormány a javaslatot az Egységes Közszolgálati Sztrájkbizottság közötti megállapodás alapján nyújtotta be.
Egymilliós nyomravezetői díjat tűztek ki a brutális rablók fejére
Három ismeretlen személy tört rá hétfőn hajnalban egy Gárdonyban élő osztrák házaspárra. A hétvégi ház emeletén alvó házaspárt az elkövetők súlyosan bántalmazták, majd a húszmillió forintot meghaladó értékkel elmenekültek. Fejér megye rendőrfőkapitánya egymillió forint nyomravezetői díjat tűzött ki. Gárdony, XII. utca 33. szám alatt lévő nyaralóba 2007. május 7-én 03.00 óra körüli időben három ismeretlen személy hatolt be ablakbetörés módszerével. Az emeleti hálószobában alvó sértetteket bántalmazták, értékeik átadására szólították fel őket...
Kedden matematikából érettségizik mintegy százezer végzős diák
Kedden a matematikával folytatódnak az érettségi vizsgák: a középszinten érettségizőknek három, az emelt szint vizsgát választó diákoknak négy óra alatt kell megoldaniuk a feladatsort. Középszinten a feladatok első részére 45 perc, második részére 135 perc áll rendelkezésre, míg emelt szinten a két feladatrész megoldására 240 percet fordíthatnak a diákok. Hétfőn a magyar írásbeli vizsgával kezdődtek meg a középiskolai érettségi vizsgák. Az eredményeket idén is a tavalyival megegyező módon számítják ki: a vizsgákon nyújtott írásbeli és szóbeli teljesítmény értékelését százalékban határozzák meg, ennek alapján adják az osztályzatot, és ebből kell kiszámolni a felvételi pontokat.
Textilből készült alktosok láthatóak a Vörösmarty Művelődési Házban
Zsámbokréty Dóra képzőművész alkotásaiból nyílt kiállítás a Vörösmarty Mihály Művelődési házban. A tárlaton a fiatal művésztanár textilmunkái és szöttesei mellett, kreatív elgondolásokat megvalósító képeket is alkotott, melynek részleteit a textil elemi részei alkotják. Az alkotó a falakra pár festményt és grafikát is kiállított, amelyek hasonló jók voltak, mint a többi munkái. A kiállítás megnyitótáját Szentes Ottókár tartotta, de kevesen hallhatták, hiszen a művelődési ház meghívóján más időpontot tüntetett fel, mint ahogy a Kortárs Művészeti Fesztivál anyagaiban olvasható volt. A tárlat május 20-ig tekinthető meg.
Nyom címmel nyílt kiállítás székesfehérvári művészek alkotásaiból a Pelikán Galériában
Rendben zajlanak a magyar írásbeli érettségik - kora délután hozzák nyilvánosságra a tételeket
Az Oktatási és Kulturális Minisztérium információi szerint rendben zajlanak a hétfő reggel megkezdődött magyar írásbeli érettségik. Középszinten 92.826-an, emelt szinten 4.302-en vizsgáznak magyarból. A szaktárca közölte, hogy a tételeket biztonsági okok miatt csak kora délután hozzák nyilvánosságra. Az Országos Közoktatási Értékelési és Vizsgaközpont illetékes vezetője azt mondta: nincs lényeges változás a tavalyi vizsgákhoz képest.
Székesfehérvár legjobb diákriporterét keresik
"Akarsz Székesfehérvár legjobb diákriportere lenni?" mottóval hirdette meg a Tarsoly Ifjúságért Egyesület, a Vörösmarty Rádió és a Szabadművelődés Háza első diákriporter pályázatát. Olyan 13 és 18 év közötti diákok részvételét várják, akik ellenállhatatlanul kíváncsiak, a körülöttünk lévő világra, és ezt hangban, képben vagy írásban szeretnék megfogalmazni.