-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Indul a téli-tavaszi közmunka program
A program keretében 51 fő segíti a városüzemeltetési feladatokat a kistérségben. A Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás az elmúlt év végén sikeresen pályázott a Szociális és Munkaügyi Minisztériumhoz közmunkások foglalkoztatásának támogatására a téli-tavaszi időszakban. A pályázaton elnyert közel 17 millió Ft-ból a kistérség 10 településén 3 hónapon keresztül foglalkoztatnak 51 fő regisztrált munkanélkülit, elsősorban a közterületek rendben tartását szolgáló tevékenységekben – tájékoztatott a Társulási Tanács elnöke, Warvasovszky Tihamér.
2008.01.18. 13:57 |
A program keretében 51 fő segíti a városüzemeltetési feladatokat a kistérségben. A Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás az elmúlt év végén sikeresen pályázott a Szociális és Munkaügyi Minisztériumhoz közmunkások foglalkoztatásának támogatására a téli-tavaszi időszakban. A pályázaton elnyert közel 17 millió Ft-ból a kistérség 10 településén 3 hónapon keresztül foglalkoztatnak 51 fő regisztrált munkanélkülit, elsősorban a közterületek rendben tartását szolgáló tevékenységekben – tájékoztatott a Társulási Tanács elnöke, Warvasovszky Tihamér.
Székesfehérváron a Városgondnokság szakmai irányítása mellett 4 brigád, 28 fő fog ároktisztítást, temetőfenntartást, közterület takarítást, plakáteltávolítást végezni, a Sóstói természetvédelmi területen pedig a növényzetrendezésben, -felújításban segítenek.
Polgárdiban négyen elsősorban a volt szovjet laktanya területének rendbe tételén dolgoznak majd.
A kistérség további 8 településén a közterületek, árkok, parkok, növényzet rendben tartása lesz az összesen 17 közmunkás feladata.
Időközben a pályázatot kiíró minisztérium úgy döntött, hogy igény esetén 2 hónappal meghosszabbítja a foglalkoztatottak támogatását. A székesfehérvári kistérség bejelentette erre vonatkozó igényét, így június közepéig dolgoznak a települések szépítésén a közmunka programban résztvevők.
Székesfehérváron a Városgondnokság szakmai irányítása mellett 4 brigád, 28 fő fog ároktisztítást, temetőfenntartást, közterület takarítást, plakáteltávolítást végezni, a Sóstói természetvédelmi területen pedig a növényzetrendezésben, -felújításban segítenek.
Polgárdiban négyen elsősorban a volt szovjet laktanya területének rendbe tételén dolgoznak majd.
A kistérség további 8 településén a közterületek, árkok, parkok, növényzet rendben tartása lesz az összesen 17 közmunkás feladata.
Időközben a pályázatot kiíró minisztérium úgy döntött, hogy igény esetén 2 hónappal meghosszabbítja a foglalkoztatottak támogatását. A székesfehérvári kistérség bejelentette erre vonatkozó igényét, így június közepéig dolgoznak a települések szépítésén a közmunka programban résztvevők.