Hírek
-
A magyar külügyminiszter is beszélt a wachaui Európa Fórumon
"Az Európai Unió minden új tagállama, köztük Magyarország is válaszút előtt áll" - jelentette ki a wachaui Európa Fórumon Göncz Kinga külügyminiszter. Elmondta, hogy 2004-ben túlságosan nagy volt az akkor csatlakozott új EU-tagállamok polgáraiban a várakozás, most pedig csalódás tapasztalható, "nemcsak a lakosságban, hanem a véleményformálók és az értelmiség körében is". A magyarok a nyugati életszínvonal gyors elérésében reménykedtek. A véleményformálók és az értelmiség "a demokrácia idealizált képéből" indult ki. "A gyakorlatban megvalósuló demokrácia azonban másként működik".
2007.06.04. 07:52:29 -
Nem egészen 4 millióan dolgoznak Magyarországon
A KSH lakossági munkaerő-felmérése alapján a foglalkoztatottak száma 2007 február-április hónapok átlagában 3 millió 902 ezer fő volt. Az ILO- módszertannal számított munkanélküliségi ráta ezen hónapok átlagában 7,5 %- ot tett ki. Az Európai Unióban (27 tagállam) 2007 márciusában a harmonizált munkanélküliségi ráta 7,5 % volt. A munkanélküliek száma a legfrissebb adatok szerint 314 ezer főt tett ki, míg a 15-24 éves fiatalok munkanélküliségi rátája 18 %-os, ez 0,5 százalékponttal kisebb, mint az egy évvel ezelőtti érték. Az országban mintegy 3.5 millió inaktív ember él...
2007.06.04. 07:38:57 -
Változnak az autópálya építések - kevesebb lesz a tervezettnél
Jelentősen csökkent az autópálya-építési lendület, ami a leendő M9-es, az M4-es és az M8-as különböző szakaszait illeti. Az már biztos, hogy a majdani M4-es nyomvonalán például Püspökladánynál megáll a fejlesztés, onnan a keleti országhatárig 2013-ig nem épül autópálya. Az M8-as pedig ahelyett, hogy Rábafüzestől egészen Szolnokig futna Kecskemét mellett, csak a Dunától kelet felé épülne meg. Egyelőre semmi garancia arra, hogy azok a fejlesztések, amelyek végül bekerültek vagy bekerülnek az operatív programokba vagy akár a feladatokat két évre előre ütemező akciótervekbe, meg is valósulnak...
2007.06.04. 07:32:13 -
Az Építők Napján adták át az Építőipari Nívódíjat Székesfehérváron
Építőipari Nívódíjat ítéltek oda öt, 1950 után emelt épületnek Székesfehérváron; az elismeréseket az Építők Napja ünnepén adta át Warvasovszky Tihamér polgármester. A város lakói 45 épületre tettek javaslatot. Az építészekből, az illetékes kamarákból és építészekből álló bírálóbizottság ezek közül választotta ki azt az ötöt, amely elsőként kapta meg a város közgyűlése által tavaly alapított díjat: az oklevelet és a kitüntetést jelző márványtáblát. Az Építőipari Nívódíjat az ARÉV Baráti Kör kezdeményezésére alapította az önkormányzat, s azt minden évben az Építők Napján ítélik oda.
2007.06.04. 07:18:05 -
Kettős halál a 63-as főúton - helyszínelés rendőri biztosítással
Halálos kimenetelű közlekedési balesetről érkezett történt vasárnap délután fél hatkor a 63-as főútról, Sárkeresztúr belterületén. Eddigi adatataink szerint egy Opel Vectra Sárbogárd felől Székesfehérvár irányába tartó haladása közben Sárkeresztúr belterületén eddig tisztázatlan okból áttért a szemközti sávba, ahol ütközött egy szemből érkező Daewoo-val. Az ütközés ereje a Daewoo-t árokba, az Opel Vectrát a mögötte azonos irányban haladó Skoda Octáviának lökte. A baleset helyszínén megjelentek a két elhunyt, településen élő hozzátartozói. A száz fő körüli csoport esetleges jogsértő magatartását megakadályozandó, valamint a baleset helyszínének biztosítására nagyobb rendőri erő küldése vált szükségessé...
2007.06.04. 07:13:06
12. alkalommal rendeztek Autóshow kiállítást a Belvárosban
Országos Katolikus Karitasz Találkozónak adott otthont a hétvégén Székesfehérvár
Országos Katolikus Karitász Találkozót rendeztek szombaton Székesfehérváron a Szent István Művelődési Házban, ahol a karitatív szervezet munkatársai előadásokat hallhattak a karitász munkájáról. A rendezvényen jelen volt Spányi Antal megyéspüspök, Warvasovszky Tihamér polgármester, valamint Forgó Györgyné, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szakállamtitkára is, aki ahumanitárius tevékenység kapcsán az egyház kiemelkedő szerepét, valamint az állam, önkormányzat és egyház összefogásának fontosságát hangsúlyozta a szociális ügyekben.
Öt fehérvári öttusázó utazik az EB-re - Kulcsár Antal harminc éve az edzői pályán
Goran Miljkovic az Albacomp új vezetőedzője
Péntektől módosulnak a gyermekülésekre vonatkozó szabályok
Autómentes Belváros - péntektől csak a lakók hajthatnak be
Péntektől megváltozott a történelmi Belváros forgalmi rendje. Tilos behajtani a Belvárosba és kiemelt várakozási övezetbe került az Arany János utca, a Megyeház utca, az Ady Endre utca, a Jókai utca és az Oskola utca. Június elsejétől, aki jogosulatlanul hajt be autóval a Belvárosba, azt ötszáztól tízezer forintig terjedő helyszíni bírsággal büntetik. A Polgármesteri Hivatal Közlekedési Irodája azt javasolja a gépjárművezetőknek, hogy az Eszperantó téren, a Mátyás király körúton, a Várkörúton, a Skála parkolóban, a Pláza tetőparkolójában, vagy a Palotai út túloldalán parkoljanak az autóval közlekedők.