-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Vidéki fellegvárként a szinkronúszás elitjében - tavaly is remekeltek az Orkás hölgyek
Sikerekben bővelkedő esztendőt zárt az Orka Szinkronúszó Sportegyesület. Először fordult elő, hogy az egyesület két versenyzője részt vehetett egy Európa-bajnokságon, ami mindenképpen mérföldkőnek számít az Orka életében. Bertalan Anita és László Réka remekül helytállt a kontinens élmezőnyében, mindketten sokat készültek edzőjükkel, Cselleng Klárával, a sok munka pedig egy felejthetetlen Európa-bajnoki szerepléssel jutalmazta meg az Orkásokat -mondta Bokorné Sike Erika, az Orka SE ügyvezető elnöke.
2008.01.18. 09:06 |
Sikerekben bővelkedő esztendőt zárt az Orka Szinkronúszó Sportegyesület. Először fordult elő, hogy az egyesület két versenyzője részt vehetett egy Európa-bajnokságon, ami mindenképpen mérföldkőnek számít az Orka életében. Bertalan Anita és László Réka remekül helytállt a kontinens élmezőnyében, mindketten sokat készültek edzőjükkel, Cselleng Klárával, a sok munka pedig egy felejthetetlen Európa-bajnoki szerepléssel jutalmazta meg az Orkásokat -mondta Bokorné Sike Erika, az Orka SE ügyvezető elnöke.
Az Európa-bajnoki szereplés egy hosszú folyamat állomása, mely egyértelműen az utánpótlás neveléssel kezdődik. Az elmúlt esztendőkben ezen a területen is folyamatosan sikerült előre lépnie a klubnak -mondja Bokorné Sike Erika.
Ahogyan országszerte is egyre népszerűbb lett a szinkronúszás, így a városban is nőtt az elismertsége. Egyre több gyermek sportol nálunk: 2007-ben mintegy 110 tanítványunk látogatta az úszó-, illetve a szinkronúszó edzéseket, emellett pedig már a harmadik sportosztályunk indult el a Tóvárosi Általános Iskolában, mely a vízilabdázókkal közösen speciális képzést ad. Úgy gondolom, hogy ez komoly bázist jelent a sportágnak a városban, ezt bizonyítja az is, hogy 2007-ben a junior válogatott 12-es keretébe hat fehérvári lány került be. Örömteli, hogy gyermekcsapatunk létszáma is folyamatosan emelkedik, ennek köszönhetően 2008-ban akár két csapat indítására is lehetőségünk nyílik a versenyeken.
Országos viszonylatban hol helyezkedik el jelenleg az Orka Szinkronúszó Sportegyesület?
Jelenleg 16 egyesület működik Magyarországon, és büszkén jelenthetem ki, hogy a székesfehérvári Orka SE a legerősebb vidéki egyesület, minden tekintetben felvesszük a versenyt a hagyományosan erős fővárosi klubokkal is. Azt bátran ki merem jelenteni, hogy a legnagyobb utánpótlás műhely nálunk működik. A többi klubnál korosztályonként néhány tehetséggel foglalkoznak, míg nálunk gyakorlatilag minden korcsoportban el tudunk indítani egy csapatot a különböző országos versenyeken. Ez természetesen nem könnyű feladat edzőinknek, akik folyamatosan, szinte szünet nélkül dolgoznak a gyerekekkel. Jelenleg négy kiváló felkészítő adja az Orka SE szakmai stábját, Szlobodáné Nagy Zita, Molnár Andrea, Szimandl Orsolya és Cselleng Klára évek óta kimagasló eredményességgel tevékenykedik a hazai szinkronúszó sportban, az ő munkájuk nélkül nem ért volna el ilyen sikereket az egyesület.
Új év, új kihívások. Milyen célkitűzésekkel vágott neki az Orka SE a 2008-as évnek?
Szeretnénk tovább bővíteni bázisunkat, azonban gazdasági lehetőségeink – egy nagyobb támogató hiányában – végesek. Ennek ellenére szeretnénk továbbra is előrelépni, idén már a felnőtt mezőnyben is ott lesznek az orkás lányok, ami mindenképpen nagy kihívás. Ezek mellett természetesen a hazai és nemzetközi versenyeken is ott leszünk, remélhetőleg minél eredményesebben szerepelve.
Az Európa-bajnoki szereplés egy hosszú folyamat állomása, mely egyértelműen az utánpótlás neveléssel kezdődik. Az elmúlt esztendőkben ezen a területen is folyamatosan sikerült előre lépnie a klubnak -mondja Bokorné Sike Erika.
Ahogyan országszerte is egyre népszerűbb lett a szinkronúszás, így a városban is nőtt az elismertsége. Egyre több gyermek sportol nálunk: 2007-ben mintegy 110 tanítványunk látogatta az úszó-, illetve a szinkronúszó edzéseket, emellett pedig már a harmadik sportosztályunk indult el a Tóvárosi Általános Iskolában, mely a vízilabdázókkal közösen speciális képzést ad. Úgy gondolom, hogy ez komoly bázist jelent a sportágnak a városban, ezt bizonyítja az is, hogy 2007-ben a junior válogatott 12-es keretébe hat fehérvári lány került be. Örömteli, hogy gyermekcsapatunk létszáma is folyamatosan emelkedik, ennek köszönhetően 2008-ban akár két csapat indítására is lehetőségünk nyílik a versenyeken.
Országos viszonylatban hol helyezkedik el jelenleg az Orka Szinkronúszó Sportegyesület?
Jelenleg 16 egyesület működik Magyarországon, és büszkén jelenthetem ki, hogy a székesfehérvári Orka SE a legerősebb vidéki egyesület, minden tekintetben felvesszük a versenyt a hagyományosan erős fővárosi klubokkal is. Azt bátran ki merem jelenteni, hogy a legnagyobb utánpótlás műhely nálunk működik. A többi klubnál korosztályonként néhány tehetséggel foglalkoznak, míg nálunk gyakorlatilag minden korcsoportban el tudunk indítani egy csapatot a különböző országos versenyeken. Ez természetesen nem könnyű feladat edzőinknek, akik folyamatosan, szinte szünet nélkül dolgoznak a gyerekekkel. Jelenleg négy kiváló felkészítő adja az Orka SE szakmai stábját, Szlobodáné Nagy Zita, Molnár Andrea, Szimandl Orsolya és Cselleng Klára évek óta kimagasló eredményességgel tevékenykedik a hazai szinkronúszó sportban, az ő munkájuk nélkül nem ért volna el ilyen sikereket az egyesület.
Új év, új kihívások. Milyen célkitűzésekkel vágott neki az Orka SE a 2008-as évnek?
Szeretnénk tovább bővíteni bázisunkat, azonban gazdasági lehetőségeink – egy nagyobb támogató hiányában – végesek. Ennek ellenére szeretnénk továbbra is előrelépni, idén már a felnőtt mezőnyben is ott lesznek az orkás lányok, ami mindenképpen nagy kihívás. Ezek mellett természetesen a hazai és nemzetközi versenyeken is ott leszünk, remélhetőleg minél eredményesebben szerepelve.