Súlyos vereséget mért az Olimpija az Alba Volánra

Már két mérkőzés óta gólképtelen az Alba Volán SC jégkorong csapata az Erste Bank Eishockey Liga középszakaszában. A mini-rájátszás harmadik fordulójában a Graz nyert 1-0-ra a fehérváriak otthonában, majd a kék-fehérek a vasárnapi idegenbeli mérkőzésen sem voltak képesek betalálni az ellen kapujába. A legjobb nyolc csapat közé igyekvő együttesek versenyfutásának negyedik körében az Olimpija Ljubljana vendégeként lépett fel Ted Sator alakulata, s már az ötödik percben hátrányba került, Todd Elik kettős emberelőnyből mattolta Budait. A folytatásban sem számíthatott sok jóra a Volán, az Olimpija szinte minden játékszituációban eredményes volt. Olimpija Ljubljana – Alba Volán SC 5-0 (2-0, 1-0, 2-0)
2008.01.20. 22:30 |
 Már két mérkőzés óta gólképtelen az Alba Volán SC jégkorong csapata az Erste Bank Eishockey Liga középszakaszában. A mini-rájátszás harmadik fordulójában a Graz nyert 1-0-ra a fehérváriak otthonában, majd a kék-fehérek a vasárnapi idegenbeli mérkőzésen sem voltak képesek betalálni az ellen kapujába.

A legjobb nyolc csapat közé igyekvő együttesek versenyfutásának negyedik körében az Olimpija Ljubljana vendégeként lépett fel Ted Sator alakulata, s már az ötödik percben hátrányba került, Todd Elik kettős emberelőnyből mattolta Budait. A harmad vége előtt egy perccel Yarema szimpla emberfórt váltott gólra, majd a második periódus sem a fehérváriaké volt. Hiába játszhatott többször is létszámfölényben a Volán, az Olimpija négy mezőnyjátékossal is betalált, Muric volt eredményes. A záró harmad a lövések számát kiegyenlítet játékot hozott, de a gólokat továbbra is a szlovénok szerezték: Vnuk és Intranuovo is teljes létszám ellen örülhetett találatának, valamint az Olimpija 5-0-s győzelmének. Ezzel az Alba Volán már csak bravúrral harcolhatja ki a felsőházi tagságot.

Olimpija Ljubljana – Alba Volán SC 5-0 (2-0, 1-0, 2-0)