Hírek
-
Győzelmet aratott a Magyar Labdarúgó Válogatott a Sóstói Stadionban
10877 néző előtt sétált a Sóstói Stadion gyepszőnyegére Magyarország és Bosznia-Hercegovina válogatottja, az Európa-bajnoki selejtező sorozat nyolcadik fordulójában. A magyarok az esélytelenek nyugalmával és az olaszok elleni győzelemből önbizalommal felvértezve várhatták a találkozót, valamivel nyugodtabban ellenfelénél, mert nemzeti együttesünk már nem juthat ki az EB-re… A magyar csapat egy látványos, jó iramú és remek hangulatú mérkőzésen Gera tizenegyes-góljával 1-0-ás győzelemet aratott. Magyarország – Bosznia-Hercegovina 1-0 (1-0)
2007.09.08. 19:27:15 -
Két vereséget szenvedett egy estén az Alba Volán SC
Az Alba Volán SC jégkorong csapata két fronton is érdekelt volt péntek este. A felnőtt keret, tehát az osztrák pontvadászatra, vagyis az Erste Bank Eishockey Ligára készülő játékosok a szlovéniai Jesenicében vendégszerepelt. Az osztrák ligában is érdekelt Acroni otthonában a fehérváriak rendkívül szoros mérkőzést vívtak, és bíztató eredményt értek el, most még a felkészülés jegyében. A Jesenice 2-1-re nyert a Jan Jasko dirigálta kék-fehérek ellen, a Volán gólját a kanadai center, Kurt MacSweyn ütötte. Acroni Jesenice – Alba Volán SC 2-1 (1-0, 0-1, 1-0), Alba Volán SC – DAB-extra.hu 2-4 (0-1, 1-2, 1-1)
2007.09.07. 22:02:00 -
Győzelemre készül a Magyar Labdarúgó Válogatott a bosnyákok ellen
Régen voltak ennyien kíváncsiak a Magyar Labdarúgó Válogatottra, mint mostanában. Az Olaszország ellen aratott 3-1-es győzelem után megnőtt a magyar fiatalok ázsiója, a média, sőt a közönség is élénken érdeklődik nemzeti együttes iránt. Pontosabban csak kiváncsiskodnának a nézők, mert a válogatott csütörtöki nyílt edzéséről elhessegették a biztonságiak a honi labdarúgás legjobbjait csodálni vágyó embereket. Pedig nem igazán volt, mit titkolni, a szombaton 16 órakor kezdődő Bosznia-Hercegovina elleni Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen szinte ugyanabban az összeállításban lép pályára a válogatott, mint tette azt az olaszok ellen.
2007.09.07. 21:30:24 -
Tanévkezdés Székesfehérváron a számok tükrében
Többek között a kollégiumi férőhelyek biztosításáról, ösztöndíj pályázatról és egyéb tanévkezdéssel kapcsolatos témákról tájékoztatott Boldizs Kálmánné, az Oktatási Bizottság elnöke. Székesfehérváron 43 általános iskolai első osztály indul, szeptember 3-án összesen 975 elsős kezdte meg tanulmányait. A középiskolások száma 10 766, közülük 2397 diák kezdte meg a 9. évfolyamot. Székesfehérváron 15 aktív pedagógus álláshely szűnt meg, elhelyezésükkel külön bizottság foglalkozik és a Munkaügyi Központ is segítséget ígér számukra.
2007.09.07. 11:43:30 -
Ezer milliárd forint fejlesztési programokra - Székesfehérváron tartott sajtótájékoztatót a miniszterelnök
Az ország előtt álló fejlesztési lehetőségekről beszélt Magyarország miniszterelnöke csütörtökön Székesfehérváron, a Közép-dunántúli és a Nyugat-magyarországi regionális fejlesztési tanács elnökeivel közösen tartott sajtótájékoztatón. Gyurcsány Ferenc elmondta, hogy Magyarország 15 operatív programjából 14-re már igent mondott Brüsszel. A társadalmi megújulás operatív programja vár még elbírálásra, de egy-két héten belül ebben is meg kell születnie a döntésnek.
2007.09.06. 18:44:10
Katonai hagyományápolás: civil szervezetek kötöttek együttműködési megállapodást
Néhány száz jegy marad csak a szombati magyar-bosnyák találkozóra
A szombati, Magyarország - Bosznia-Hercegovina Euróba-bajnoki selejtezőre eredetileg forgalomba hozott tízezer belépőjegy csütörtök reggelre elfogyott – hozta nyilvánosságra a Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapján. A székesfehérvári létesítmény rendezői azonban - Gaál Sándor, az IBUSZ oktogoni sportirodájának vezetője tájékoztatása szerint - a szurkolók számára újabb lehetőséget teremtettek azzal, hogy az állóhelyi részen is alakítanak ki ülőhelyeket. Ennek köszönhetően néhány száz belépő még kapható a jegypénztáraknál.
Közös szurkolói bérletet bocsát ki az Alba Volán, az Albacomp, és a Cornexi-Alcoa-AutoBahn
Az országban egyedülálló kezdeményezéssel próbál az eddiginél is több nézőt, szurkolót csalogatni mérkőzéseire az Alba Volán jégkorong-, az Albacomp kosárlabda-, és a Cornexi-Alcoa-AutoBahn női kézilabda-szakosztálya. A székesfehérvári klubok Warvasovszky Tihamér polgármester társaságában jelentették be, hogy a jövőben egy közös bérlettel kívánnak kedveskedni szimpatizánsaiknak. A bérlet mindhárom első osztályú együttes hazai bajnoki- és Magyar Kupa-mérkőzéseire biztosít bebocsátást a nyugdíjasok és a diákok számára. A közös állóhelyi belépő 12.000,- Forintba kerül, amely mintegy 50%-os megtakarítást jelent.
Minárovics János lett az Albacomp vezérigazgatója
Október 31-gyel közös megegyezéssel távozik posztjáról Pukler Gábor, az Albacomp jelenlegi vezérigazgatója, aki 2006. május 1 óta vezette a székesfehérvári vállalatot. A megüresedő vezérigazgatói pozíciót Minárovits János veszi át, aki az Albacomp alapítója és résztulajdonosa is egyben.
Tollaslabdázókat keresnek - tehetségkutató napokat indított az Albatoll
Az Albatoll ingyenes tehetségkutató napokat indít szeptemberben a keddi és pénteki napokon 17 és 18.30 között a Tóparti Gimnázium tornatermében 10 éves fiúk és lányok részére. A fiataloknak az egyre sikeresebb egyesület nemcsak játéklehetőséget, hanem komoly szakmai felkészülést is biztosít. A tavalyi 8 Országos Bajnoki cím, a felnőtt OBI/A -ban szereplő csapat, 6 korosztályos válogatott és 1 Európai Olimpiai Programban szereplő játékos a garancia arra, hogy az ifjú tehetségek jó otthonra találhatnak az Albatollnál.
Megdőlt az országos hidegrekord a Bakonyban
Hét Celsius-fokos országos hidegrekordot mértek szerdán a Bakony északi részén fekvő Désen, s a fővárosban ugyancsak rekordnak számít a délutáni 9,5 fok. Ezen a napon legutóbb 1976-ban, Dobogókőn jegyezték fel az országos rekordot 8,2 fokkal. Az ország egyes részein az elmúlt 72 órában jelentős volt a csapadék mennyisége is. A legtöbb eső, 62,7 milliméter a Vác közeli Penc községben esett, míg a legkevesebb 0,1 mm a Balaton partján, Fonyódon. A következő napokban lassan, de fokozatosan javul majd az időjárás és szeptember 10-e körül már 20-25 fokos meleggel lehet számolni.
Pont nélkül maradt a Cornexi a Dunaferr elleni rangadó után
A női kézilabda NB1 idei első rangadóján a Dunaferr NK vendégeként lépett pályára a Cornexi-Alcoa-AutoBahn. A dobogóra törő Cornexi a tavalyi bronzérmes ottohnában góllal kezdett, de a hazaiak gyorsan átvették az irányítást, s három góllal elléptek ellenfelüktől. Szerencsére a fehérvári lányok nem roppantak össze már rögtön a találkozó elején és ledolgozták hátrányukat, sőt, a 16.percben vezettek is. A megyei rangadó nagy küzdelmet hozott, a találkozó nagy részében a Dunaferr vezetett, de akár a Cornexi is nyerhetett volna, azonban a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban. Dunaferr NK – Cornexi-Alcoa-AutoBahn 28-27 (15-13)
Clawfingerrel indul csütörtöktől a FeZen a Bregyó Sportcentrumban
Részletes programot itt talál!