-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Nevelési módszerek Írországból
Írországi iskolalátogatásuk tapasztalatairól és az ottani oktatási-nevelési rendszer működéséről tartott sajtótájékoztatót Dr. Csapó Csilla alpolgármester és Nagy Tamásné, a Tóvárosi Óvoda vezetője június 5-én a Városházán. Az alpolgármester asszony elmondta, a május 24-29. közötti látogatás során sok hasznos tapasztalatot szereztek a pedagógusok, melyek fontosak a magyarországi gyerekek, szülők és az oktatók számára is.
2008.06.05. 16:47 |
Írországi iskolalátogatásuk tapasztalatairól és az ottani oktatási-nevelési rendszer működéséről tartott sajtótájékoztatót Dr. Csapó Csilla alpolgármester és Nagy Tamásné, a Tóvárosi Óvoda vezetője június 5-én a Városházán. Az alpolgármester asszony elmondta, a május 24-29. közötti látogatás során sok hasznos tapasztalatot szereztek a pedagógusok, melyek fontosak a magyarországi gyerekek, szülők és az oktatók számára is.Dr. Csapó Csilla bevezetőjében említette az írországi iskola és a magyarországi intézmények közti különbségeket. Mindenekelőtt a családi környezet szerepét és a természet szeretetének fontosságát: a kert és az állatok az iskolai nevelés részei, például a mai modern technika, a webkamera beépítése madárházakba lehetővé teszi, hogy a tanulók megfigyelhessék a környezetüket.
Kiemelte az oktatási rendszer sajátosságát, ahol a gyerekek 4 éves korukban kezdik meg iskolai tanulmányaikat, az írás-olvasás elsajátításával, szigorú követelményrendszerben, ugyanakkor családias hangulatban, talán emiatt is kevesebb fegyelmezéssel.
Ennek köszönhetően a szülők teljesen más kapcsolatban állnak az intézménnyel, mint hazánkban. Az iskola, az önkormányzat és a szülők közt szoros a viszony, segítik egymás munkáját.
Nagy Tamásné, a Tóvárosi Óvoda vezetője elmondta, 1999-ben határozták el, hogy az Európai Unió által is sokszor hangsúlyozott élethosszig tartó tanulás jegyében pályáznak a lehetőségre, mely segítségével az EU tagállamok oktatási intézményeinek sajátosságait és az adott ország családi életét összehasonlíthatják hazánkéval.
Meg kellett teremteni a lehetőséget a pedagógusok mobilizálására. Az ilyen alkalmakkor testközelből figyelhető meg az intézmények élete a nyitásuktól a zárásig, eközben hasznos szakmai élmények szerezhetők. A kezdeményezés külföldi partnereivel való találkozás pedig jó visszacsatolás a magyar módszerek sikerességével kapcsolatban.A pályázati utak ezzel még nem értek véget, a következő úticél Spanyolország, majd végül Izlandon zárul az akció.
Az írországi útról készült kiállítás a Tóvárosi Óvoda folyosóján lesz megtekinthető jövő héttől.