A VVSI kajakosai és kenusai is gyűjtötték az érmeket

Nagyüzemben lapátoltak a hétvégén a VVSI Nonprofit Kft. sukorói evezőspályáján, ahol a kajakosok és kenusok a Duna Régió Diákolimpián szálltak hajóba. A VVSI fiataljai számos érmes és pontszerző helyezést gyűjtöttek be. A Kalamár Gréta – Szeltner Ivett alkotta kettős nem csak érmeinek örülhet, hanem továbbjutásuknak a Régiós Válogató Viadalra is, melyet június hetedikén rendeznek Szegeden, a Világkupa programjaként.
2008.06.04. 23:22 |
 Nagyüzemben lapátoltak a hétvégén a VVSI Nonprofit Kft. sukorói evezőspályáján, ahol a kajakosok és kenusok a Duna Régió Diákolimpián szálltak hajóba. A VVSI fiataljai számos érmes és pontszerző helyezést gyűjtöttek be.

A kenusoknál aranyérmes lett egyesben ifi 1000 méteren Kaltenekker Márk és Katona Dániel, 4000 méteren pedig Kaltenekker duplázott az aranyból. Kajak egyesben az ifi lányoknál 1000 méteren Baki Bettina lett az első, Kajak kettesben pedig Baki Varró Alexandrával győzött. A kajak kettesek serdülő 4000 méterén a Kalamár Gréta- Szeltner Ivett duó örülhetett elsőségének.

Ezüstérmesek között végzett a kenu egyesek serdülő 4000 méterén Juhász Balázs, a Kajak 1-es női ifi 1000 méteres számában Varró Alexandra, a fiúk ifi 1000 métere után Ozsváth Norbert állhatott a dobogó második fokára. Kajak ketteseknél kölyök korosztályban 4000 méteren lett második a Kovács Anna - Lakatos Zsanett kettős.

Bronzérmet szerzett a Velencei-tavon a kenu egyesek serdülő 1000 méterén és a 4000-es távon is Barna Gyula, míg a kenu kettesek 1000 méterét Varjas Dániel és Borbély Péter zárták a harmadik helyen. Kölyök kategóriában a kajak kettesek 4000 méteres számában végzett még éremszerző helyen Barna Alexa és Bánhidi Nikolett, a fiúk K-2 4000-es versenyén Tóth Bertalan és Varga Tamás lett harmadik. A serdülő lányoknál 1000 méteren a Kalamár Gréta – Szeltner Ivett alkotta kettős is bronzérmet szerzett, de a lányok nem csak érmeiknek örülhettek, hanem továbbjutásuknak a Régiós Válogató Viadalra, melyet június hetedikén rendeznek Szegeden, a Világkupa programjaként. Kalamár és Szeltner párosban 1000 méteren, versenyegyesülésben pedig az ezerméteres négyes tagjaként is hajóba szállnak.