-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Sikeres pályázat a munkaerő-piaci partnerség fenntartására
Székesfehérvár Önkormányzata sikeresen pályázott, és 9,4 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert munkaerő-piaci projekt megvalósítására az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány (OFA) Kuratóriumának döntése alapján. A projekt másfél éve alatt tovább bővülnek a www.mupsz.hu honlapon elérhető munkaerő-piaci monitoring szolgáltatások. A nyertes pályázatról Warvasovszky Tihamér polgármester tartott sajtótájékoztatót csütörtökön délután.
2008.06.05. 12:34 |
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata sikeresen pályázott, és 9,4 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert munkaerő-piaci projekt megvalósítására az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány (OFA) Kuratóriumának döntése alapján. A nyertes pályázatról Warvasovszky Tihamér polgármester tartott sajtótájékoztatót csütörtökön délután.A város a 2007 novemberében létrehozott „Munkaerő-piaci Partnerség Székesfehérvár” együttműködés fejlesztésére, és a szolgáltatások bővítésére igényelt támogatást az OFA által kiírt pályázaton.
A projektet Székesfehérvár MJV Önkormányzata partnerségben hajtja végre a Székesfehérvári Regionális Képző Központtal, valamint a Vállalkozói Központ Közalapítvánnyal. A 9,4 millió Ft támogatáshoz 1,6 millió Ft önerővel járul hozzá a város. A másik két partner szervezet összesen 1 millió Ft önerőt biztosít.
A projekt keretében létrejön egy Pályaválasztási Tanácsadó Szolgálat, mely pályaorientációs vizsgálatokkal segít az általános és középiskolásoknak megtalálni a hozzájuk illő szakmát. A megváltozott munkaképességű emberek részére pedig rendszeres pályaalkalmassági és munkakipróbáló vizsgálatok indulnak el a projektnek köszönhetően, majd a munkahelyre való kiközvetítésben is segítenek a szakemberek.
A projekt másfél éve alatt tovább bővülnek a www.mupsz.hu honlapon elérhető munkaerő-piaci monitoring szolgáltatások: rendszeresen megjelenik a „Székesfehérvári Munkaerő-piaci Barométer” kiadvány, valamint elindul a „Jó gyakorlatok a munkaerő-piacon” c. programsorozat, ahol egyedülálló, sikeres városi kezdeményezéseket ismerhetünk meg. A projektvégrehajtás során nagy hangsúly kerül a nyilvánosságra és a rendszeres kapcsolattartásra, ezt workshopok, konferenciák és kiadványok segítik elő.