-
Okostantermet avattak a Széchenyi Technikumban
Okostantermet avattak csütörtökön reggel a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumban. Ez az első fehérvári szakképző iskola, amely speciális oktatótérrel és pedagógiai módszerekkel gazdagodott az Alba Innovár Digitális Élményközpont és Székesfehérvár Önkormányzata támogatásának köszönhetően. A program hamarosan a Ciszterci Gimnáziumban és a Telekiben folytatódik.
2026.03.19. -
Állami elismerések fehérváriaknak
Állami kitüntetést adtak át a napokban színészeknek, rendezőknek, a tudomány területén tevékenykedő embereknek, valamint íróknak, költőknek és zenészeknek. Köztük számos Székesfehérvárhoz kötődő közéleti személyiség is elismerésben részesült.
2026.03.19. -
Iskolafelújítási program
Ütemezetten haladnak a munkák a Székesfehérvári Szakképzési Centrum bicskei épületeiben. A Vajda János Technikum iskolaépületének felújítása még tavasszal elkészül, a tanműhely kialakítása pedig várhatóan nyárra fejeződik be.
2026.03.19. -
Megkezdődtek az útfelújítások
A meghirdetett nagyszabású útfelújítási programhoz kapcsolódva, egy korábbi ígéretet teljesítve elkészült a Nyárfa utca felújítása. A jövő heti közgyűlésen további 7 utca felújításáról is dönt a testület.
2026.03.19.
Bérelhető konferenciatermek a Régió Házában
A Régió Háza felújítási és hasznosítási lehetőségeiről tartott sajtótájékoztatót kedden délután a Széphő Zrt. vezetősége az épület jelentős részét bérlő Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökséggel közösen. Ebben az évben 16-18 millió forintot költenek az épületre, a teljes felújítás azonban a félmilliárd forintot is elérné – mondta Ferencz Zoltán a Széphő vezérigazgatója. Képeket a Régió Házáról itt talál!
2008.06.10. 12:57 |
A Régió Háza felújítási és hasznosítási lehetőségeiről tartott sajtótájékoztatót kedden délután a Széphő Zrt. vezetősége az épület jelentős részét bérlő Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökséggel közösen. Ebben az évben 16-18 millió forintot költenek az épületre, a teljes felújítás azonban a félmilliárd forintot is elérné – mondta Ferencz Zoltán a Széphő vezérigazgatója. Képeket a Régió Házáról itt talál!
A több mint 30 éve épült háznak hőtechnikai jellemzői rendkívül rosszak: télen sokba kerül a fűtés, nyáron pedig nagyon felmelegszik az üveg és beton szerkezetű ház. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a Jüllichglas által gyártott napkollektorok referencia épülete is lehetne a Régió Háza, erről már tárgyalásokat is folytatott a cég a fehérvári „üvegóriással”. Hamarosan 120 négyzetméternyi irodahelységgel bővül az épület és a földszinti bűfé helyett is melegkonyhás éttermet üzemeltetnek majd, hiszen konferenciákra szeretnék elsősorban bérbeadni a termeket. A használaton kívüli gépészeti berendezéseket még ebben az évben eltávolítják és az alagsori helységekben raktárakat alakítanak ki.
Az épület nagy részét a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség bérli. Kovács Tamás a KDRFÜ igazgatója reményét fejezte ki, hogy hosszútávon a Régió Házában működhet az ügynökség, melyet a Széphő vezérigazgatója megerősített. A Régió Házának konferencia terme és kisebb, majd 200 négyzetméteres légkondicionált tárgyalóterme bérelhető.
A több mint 30 éve épült háznak hőtechnikai jellemzői rendkívül rosszak: télen sokba kerül a fűtés, nyáron pedig nagyon felmelegszik az üveg és beton szerkezetű ház. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a Jüllichglas által gyártott napkollektorok referencia épülete is lehetne a Régió Háza, erről már tárgyalásokat is folytatott a cég a fehérvári „üvegóriással”. Hamarosan 120 négyzetméternyi irodahelységgel bővül az épület és a földszinti bűfé helyett is melegkonyhás éttermet üzemeltetnek majd, hiszen konferenciákra szeretnék elsősorban bérbeadni a termeket. A használaton kívüli gépészeti berendezéseket még ebben az évben eltávolítják és az alagsori helységekben raktárakat alakítanak ki.Az épület nagy részét a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség bérli. Kovács Tamás a KDRFÜ igazgatója reményét fejezte ki, hogy hosszútávon a Régió Házában működhet az ügynökség, melyet a Széphő vezérigazgatója megerősített. A Régió Házának konferencia terme és kisebb, majd 200 négyzetméteres légkondicionált tárgyalóterme bérelhető.