Több mint 400 gyerek rúgta a labdát a Csukovics Emléktornán

Négy korosztály, 41 csapat, több mint 400 focistapalánta. Lenyűgöző látványt nyújtottak a Sóstói Stadion edzőpályái, melyek zsúfolásig teltek a a fiatal labdarúgókkal a Csukovics László Emléktornán. A megmérettetést már negyedik alkalommal rendezi meg a Videoton Labdarúgó Közalapítvány, évről-évre nagyobb és nagyobb sikert aratva.

2008.06.09. 23:20 |

A Csukovics László Emléktornán az 1997-esek és a ’98-ban születettek keresztbe játszottak a nagypályán 1x20 percet meccselve, míg a ’99-esek és a 2000-esek kispályán rúgták a labdát 1x18 perces mérkőzéseken küzdve egymással. Az ország minden részéből érkeztek csapatok a rangos megmérettetésre, sőt még a határon túlról is volt nevező, a Dunaszerdahely, a Galánta és az Érsekújvár Szlovákia labdarúgó utánpótlását képviselte.

A 10 illetve 12 csapatot tömörítő korosztályokat ötös és hatos csoportokra osztották, a körmérkőzések után aztán az elsők keresztbe játszottak, és harcoltak a döntős tagságért. A 2000-esknél a Szentlőrinci AC végzett az élen elhódítva a Diána Bútorbolt kupáját, a Videoton piros csapata itt az ötödik, a Vidi kék együttese a hatodik lett. A legkisebbek legjobb hazai focitájának Trukesicz Dávidot választották. A 99-eseknél a Vasas Pasarét végzett az élen és nyerte meg a Fetév-Szer Kupát, a Videoton piros együttese a negyedik helyen zárt, a kék csapat a hatodik lett. A legjobb kapusnak járó elismerést Elek Dávid vehette át, a legjobb hazai játékos Pratsler Benjamin lett. Az 1998-asoknál a Győri ETO végzett az élen, begyűjtve a Rája Vegyesker kupáját, a Vajda Gusztáv és Csrepka Tamás által felkészített Videoton piros csapata ezüstérmet szerzett. A Vidi kék együttese a nyolcadik lett. A legjobb mezőnyjátékos a Videotonos Dobsa Levente, míg a legjobb hazainak Pápai Kristóf bizonyult. A legnagyobbaknál, tehát a 97-es korosztályban a Győri ETO örülhetett a Fetév Szer Kupájának, a Palánki Csaba és Vadász Imre által trenírozott Videoton piros együttese bronzérmet szerzett. Ebben a korosztályban legjobb hazai játékosnak Hornyák Dánielt választották.