Hírek


/ 2008.02.11. 16:46:16 |

Automatából vett fel pénzt, majd az orrcsontját is eltörte a rabló

 Súlyos sérüléseket szenvedett az a nő, akit közvetlenül pénzfelvétel után rabolt ki egy ismeretlen Székesfehérváron. A Videoton főbejárata melletti üzletsoron vett fel pénzt egy automatából a hétvégén. Arra azonban már nem volt ideje, hogy eltegye a kapott bankjegyeket, valaki ugyanis mögé lépett, a földre lökte, kitépte a kezéből a bankjegyeket és elmenekült. A sértett arccal esett a földre, és eltörött az orrcsontja, ami miatt kórházba szállították.

/ 2008.02.11. 11:55:59 |

Venusz projekt - virtuális egyetemi kapcsolat a GEO-n

 Több európai egyetemmel közösen videokonferencia részese volt a Nyugat-magyarországi Egyetem Geoinformatikai Kara hétfőn délelőtt. A programban Európa több egyeteméről hallgathattak előadásokat, mellyel lehetővé válik, hogy egy Geo-s diák Székesfehérvárról akár a Helsinki University of Technology vagy a belga Leuveni Katolikus Egyetem előadásaira "járjon". Az Európai Unio Venus projektjének célja, hogy a virtuális mobilitási lehetőségeket minél jobban kihasználják a felsőoktatási intézmények.
/ 2008.02.11. 08:14:44 |

Jelentős cigarettadrágulás lesz hazánkban is az EU-s jogharmonizáció miatt

Jelentősen drágul a cigaretta Magyarországon az EU-s jogharmonizáció és a közösségi jogszabályok szigorodása miatt. 2009-től hazánkban is emelni kell a cigaretta jövedéki adóját. Ez jelenleg 50 euró ezer szálanként, ami a következő évtől 64 euró lesz. A változtatásra azért van szükség mert 2009-re Magyarországon is el kell érni a cigarettánál az Európai Unióban előírt jövedéki adó minimális összegét.
/ 2008.02.11. 08:09:06 |

Jól szerepeltek a megye úszói a fehérvári diákolimpián

A Turbo Úszás Diákolimpia országos döntőjét tartották a hétvégén a Csitáry G. Emil uszodában. Székesfehérváron egy évtizede rendeznek országos döntőt valamennyi korosztály számára, idén valamennyi megye első helyezettje mérte össze tudását 12-től 19 éves korosztályig. A diákolimpiát Székesfehérvár Megyei Jogú Önkormányzat részéről Márton Zoltán, a Sportbizottság alelnöke nyitotta meg. A megmérettetésen részvevő mintegy 900 diák között az eredmények egyéni versenyszámokban előfutam és döntő alapján születtek meg. Az első helyezettek minden esetben a „Magyar Köztársaság Diákolimpia bajnoka” címet nyerték el.

/ 2008.02.11. 07:47:10 |

A város iskoláinak és óvodáinak udvarára ültetik a visszaváltott karácsonyfákat


 Az ARISZ, a Székesfehérvári Álláskeresők Egyesülete, az Esélyek Háza felhívja a székesfehérvári iskolák és óvodák figyelmét, hogy a decemberben meghirdetett "Visszaváltható Fenyőfa - Örökzöld udvar" programja  keretén belül a város oktatási intézményei pályázhatnak arra a több mint száz gyökeres fenyőfára, amit karácsony után vittek vissza az ideiglenes használók. A pályázatot február 29-éig kell eljuttatni az ARISZ címére az Ady Endre u 19 szám alatti címére.
/ 2008.02.11. 07:34:16 |

Ezüstös U12-es Volánosok a hétvégi jégkorongtornán

Befejeződőtt az Alba Volán MAC Interfruct Nemzetközi U12-es Nemzetközi torna a fehérvári műjégpályán. A kétnapos torna végén a Volán 7 ponttal és nagyszerű játékkal a 2. helyezést érte el, sajnos az aranyérem a MAC elleni meccse úszott el -mondta Orgovány István edző a meccs után. Végül 2-1-re kaptunk ki, de végig támadtunk, uraltuk a játékot és több mint kétszer annyit lőttünk kapura mint a budapesti csapat. Elkeseredésre semmi ok, mert a legfontosabb, hogy a fejlődés látszik a gyerekeken és nagyon jó külföldi csapatokat sikerült megelőzni, köztük a cseheket is.
/ 2008.02.10. 09:46:18 |

Győzelemmel mutatkozott be az Albacomp új edzője, Peresztegi Nagy Ákos

 Győzelemmel mutatkozott be Peresztegi Nagy Ákos az Albacomp vezetőedzőjeként. A hét második felében Goran Miljkovicot váltotta az Albacomp kispadján a tősgyökeres fehérvári szakember, aki korábban a fehérváriak utánpótlás-csapatainál dolgozott, illetve a egy évvel ezelőtt a Szeged női együttesét bajnoki bronzéremig és Magyar Kupa-ezüstéremig vezette. Peresztegi Nagy Ákos az idény végéig vezeti az Albacompot, mely együttessel az NB1 18. fordulójában győzelemmel debütált. ALBACOMP - MAFC 101–75 (24–22, 28–17, 25–21, 24–15)
/ 2008.02.10. 09:24:11 |

Hatgólos hátrányt szedett össze a Cornexi Navarrában

 A bajnoki csaták közepette a Cornexi-Alcoa-AutoBahn Spanyolországba kirándult. Most nem az összetartás, vagy az önfeledt szórakozás volt a cél, a fehérváriak a női kézilabda EHF-Kupa nyolcaddöntőjében voltak érdekeltek. Az Aalborg kiejtése után a spanyol Itxako Navarra együttesét sodorta a sors a Cornexi elé, nem könnyű csatát sejtetve. A félelmek be is igazolódtak a párharc első összecsapásán, az estellai alakulat hatgólos előnyt szerzett a visszavágóra, elsősorban a Cornexi hibáiból élve. SD Itxako-Navarra (ESP) – Cornexi-Alcoa 27-21 (12-6)
/ 2008.02.09. 15:37:20 |

Váratlanul elhunyt Papp József önkormányzati képviselő

 Szombatra virradóra elhunyt Papp József Székesfehérvár 13-as számú választókerületének egyéni képviselője. A polgári frakció önkormányzati képviselője, a Városfejlesztési Bizottság alelnöke 1941-ben Kisvárdán született. Székesfehérváron a Vasvári Pál Gimnáziumban tanított történelmet még nyugdíjasként is. Székesfehérvár Megyei Jogú Város önkormányzatának egyik leghosszabb ideig lévő képviselője volt: 1990-től 2002-ig három önkormányzati cikluson keresztül, majd négy év kihagyás után 2006-tól a 13-as számú választókerület lakóit képviselte a testületben. Papp Józseftől a család, a barátok, az ismerősök és az önkormányzat képviselői 2008. február 21-én 14 órakor vesznek végső búcsút a Béla úti temetőben.