Hírek
-
Felborult egy Opel Pákozd és Sukoró között
Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat kedden reggel. Pákozd és Sukoró között a Velence irányából Székesfehérvár felé haladó Opel Astra megcsúszott és fejtetőre borult. Az autót vezető nő és egy gyerek könnyebb sérüléseket szenvedett, ők a tűzoltók kiérkezése előtt ki tudtak szállni az Opelból.
2008.02.12. 17:29:47 -
A közép- és felsőoktatásban tanuló diákok számára is fontos február 15-e
Február 15-e három szempontból is fontos dátum sok diák számára: eddig kell beadni a jelentkezést az érettségi vizsgára, a felsőfokú alap-, egységes osztatlan, vagy felsőfokú szakképzésre, illetve a középfokú nevelési oktatási intézményekbe történő jelentkezésekkel kapcsolatban. Az eljárásokban csak azok vehetnek részt, akik időben leadják a jelentkezéseiket. Aki nincs tanulói jogviszonyban, vagy korábban már szerzett érettségi bizonyítványt, és élni kíván a vizsga lehetőségével, annak az Oktatási Hivatal honlapját ajánljuk, ahol részletes tájékoztatást talál a teendőkről.
2008.02.12. 07:57:07 -
E-bevallás - félmillió internetes adóbevallást vár az APEH
Péntekig kell elkészíteniük az szja-bevallást az egyéni vállalkozóknak, az eva bevallásának határideje ugyancsak február 15. Ebben az évben is csaknem 4,3 millió személyi jövedelemadó (szja) bevallást vár az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH), a bevallást várhatóan 500 ezren elektronikus módon teszik meg, további kétmillióan pedig letöltik a nyomtatványt az adóhivatal honlapjáról - hangzott el az APEH tájékoztatóján. A munkáltatók várhatóan egymillió adóbevallást készítenek el a munkavállalók meghatalmazása alapján.
2008.02.12. 07:38:29 -
A fiúknál a Széchenyisek, a lányoknál a Telekisek nyerték a Kaszás Gábor Emléktornát
A hétvégén 16. alkalommal rendezték meg a Köfém Sportcsarnokban a tragikus körülmények között elhunyt Videoton edzőre emlékezve a Kaszás Gábor Emléktornát Székesfehérvár középiskolái részére. A fiúknál 13-, míg a lányoknál 6 csapat nevezett be a küzdelmekbe. A vasárnapi döntők után a végső sorrend is kialakult. Így a fiúknál a Széchenyi István Középiskola csapata nyert, s így egyben a vándorserleget is ők vehették át. A lányoknál a Teleki Blanki Gaminázium együttese győzött.
2008.02.12. 07:36:00 -
Verespatak képekben - Fehérvárra érkezett a vándorkiállítás
Verespatak múltja, jelene, jövője képekben címmel Székesfehérváron nyitották meg hétfőn azt a vándorkiállítást, amelyet eddig 44 kelet-magyarországi településen, valamint Budapesten mutattak be. Az Öreghegyi Közösségi Házban február 15-ig látható tárlat a romániai település természeti, kulturális és történelmi értékeiből ad ízelítőt. "Verespatak neve a XXI. századi embert foglalkoztató kérdések szimbólumává vált.." - mondta a vándorkiállítás megnyitóján Csapó Csilla székesfehérvári alpolgármester.
2008.02.12. 00:39:42
Automatából vett fel pénzt, majd az orrcsontját is eltörte a rabló
Súlyos sérüléseket szenvedett az a nő, akit közvetlenül pénzfelvétel után rabolt ki egy ismeretlen Székesfehérváron. A Videoton főbejárata melletti üzletsoron vett fel pénzt egy automatából a hétvégén. Arra azonban már nem volt ideje, hogy eltegye a kapott bankjegyeket, valaki ugyanis mögé lépett, a földre lökte, kitépte a kezéből a bankjegyeket és elmenekült. A sértett arccal esett a földre, és eltörött az orrcsontja, ami miatt kórházba szállították.
Venusz projekt - virtuális egyetemi kapcsolat a GEO-n
Jelentős cigarettadrágulás lesz hazánkban is az EU-s jogharmonizáció miatt
Jól szerepeltek a megye úszói a fehérvári diákolimpián
A Turbo Úszás Diákolimpia országos döntőjét tartották a hétvégén a Csitáry G. Emil uszodában. Székesfehérváron egy évtizede rendeznek országos döntőt valamennyi korosztály számára, idén valamennyi megye első helyezettje mérte össze tudását 12-től 19 éves korosztályig. A diákolimpiát Székesfehérvár Megyei Jogú Önkormányzat részéről Márton Zoltán, a Sportbizottság alelnöke nyitotta meg. A megmérettetésen részvevő mintegy 900 diák között az eredmények egyéni versenyszámokban előfutam és döntő alapján születtek meg. Az első helyezettek minden esetben a „Magyar Köztársaság Diákolimpia bajnoka” címet nyerték el.
A város iskoláinak és óvodáinak udvarára ültetik a visszaváltott karácsonyfákat
Az ARISZ, a Székesfehérvári Álláskeresők Egyesülete, az Esélyek Háza felhívja a székesfehérvári iskolák és óvodák figyelmét, hogy a decemberben meghirdetett "Visszaváltható Fenyőfa - Örökzöld udvar" programja keretén belül a város oktatási intézményei pályázhatnak arra a több mint száz gyökeres fenyőfára, amit karácsony után vittek vissza az ideiglenes használók. A pályázatot február 29-éig kell eljuttatni az ARISZ címére az Ady Endre u 19 szám alatti címére.
Ezüstös U12-es Volánosok a hétvégi jégkorongtornán
Győzelemmel mutatkozott be az Albacomp új edzője, Peresztegi Nagy Ákos
Hatgólos hátrányt szedett össze a Cornexi Navarrában
Váratlanul elhunyt Papp József önkormányzati képviselő
Szombatra virradóra elhunyt Papp József Székesfehérvár 13-as számú választókerületének egyéni képviselője. A polgári frakció önkormányzati képviselője, a Városfejlesztési Bizottság alelnöke 1941-ben Kisvárdán született. Székesfehérváron a Vasvári Pál Gimnáziumban tanított történelmet még nyugdíjasként is. Székesfehérvár Megyei Jogú Város önkormányzatának egyik leghosszabb ideig lévő képviselője volt: 1990-től 2002-ig három önkormányzati cikluson keresztül, majd négy év kihagyás után 2006-tól a 13-as számú választókerület lakóit képviselte a testületben. Papp Józseftől a család, a barátok, az ismerősök és az önkormányzat képviselői 2008. február 21-én 14 órakor vesznek végső búcsút a Béla úti temetőben.