Hírek
-
Norvég után itt a Svájci Alap - nyártól lehet pályázni
Az idén nyáron megjelennek a Svájci Alap első pályázati kiírásai az ösztöndíjprogram, az infrastruktúra-fejlesztés és a természeti katasztrófák megelőzése témakörökben. Az év második felében további kiírások várhatók a programban szereplő prioritások mentén. Svájc az Európai Unióval kötött megállapodás alapján a 2004-ben EU-hoz csatlakozott tagországok számára 1 milliárd svájci frank értékben fejlesztési hozzájárulást biztosít, amelyből Magyarország részesedése 130,7 millió svájci frank, azaz mintegy 21,7 milliárd forint.
2008.04.01. 09:17:40 -
Székesfehérváron tartja első vidéki koncertjét Kálloy Molnár Péter
Székesfehérváron tartja első vidéki lemezbemutató koncertjét Kálloy Molnár Péter. A színművész – többek között az Üvegtigris, A Kútfejek és az Aida sztárja – ezúttal, mint énekes, zenész és zeneszerző lép színpadra. A Nő után című albuma egyszerre Blues-os, Jazz-es, de még alternatív is. A koncertet április 5-én, szombaton a Vörösmarty Színházban rendezik. "Magyarországon egyedülálló összművészeti őrület várható: filmbejátszások, kamarazene, tánc, színház és zene váltják egymást egyedi módon."
2008.04.01. 08:05:09 -
Székesfehérváron is elindult a digitális kábeltelevízió szolgáltatás
A város legnagyobb kábelszolgáltató cége hétfőn elindította tömeges digitális kábeltelevíziós szolgáltatását. Tervei szerint az indulást követő első három hónap során a Családi csomag illetve az HBO előfizetői Budapesten, Debrecenben, Pécsett, Miskolcon és Székesfehérváron mintegy 70.000 háztartásban térnek át az újfajta szolgáltatásra. Székesfehérváron a csomagok a három hónapos átállási időszakát követően az eddigi analóg formában megszűnnek és a továbbiakban már csak digitálisan lesznek elérhetők. A többi, alacsonyabb díjú csomag azonban változatlanul megmarad analóg módon is.
2008.04.01. 07:57:08 -
Mától nincs vizitdíj és kórházi napidíj
A díjak eltörléséről népszavazás döntött március 9-én. A referendumon feltett kérdés alapján a díjakat csak 2009. január 1-től kellett volna eltörölni, azonban az Országgyűlés úgy határozott, hogy már 2008. április 1-től ne kelljen fizetni. A vizitdíj és a kórházi napidíj eltörlése miatt háziorvosok és kórházak szeretnék elérni, hogy a kormány kompenzálja a kieső bevételüket. A vizitdíjat és a kórházi napidíjat 2007. február 15-én vezették be, összege alapesetben 300 forint volt
2008.04.01. 07:44:01 -
Reneszánsz programokkal ünnepel az 55 éves Kossuth Lajos Általános Iskola
A Kossuth Lajos Általános Iskola is csatlakozott az idei évre meghirdetett Reneszánsz évhez jubileumi programjaival. A Kossuth Lajos Általános Iskola 55, a zenei tagozat pedig 35 éves az idén. Csütörtökön és pénteken is ünnepi rendezvény lesznek az öreghegyi iskolában. A pénteki programot reneszánsz köntösbe bújtatták és Összművészeti Fesztivált hirdettek. A programról bővebb információt az Eseménynaptárban talál!
2008.04.01. 07:24:20
Szakad a koalíció - kisebbségi kormányzás jöhet?
Az SZDSZ ügyvivői testületi ülése megerősítette a frakció határozatát: április 30-tól kilépnek a kormányból. Kedden tárgyalnak a kormánypártok. Gyurcsány marad és nem akar kisebbségi kormányt. Az MSZP mögötte áll.Az SZDSZ ügyvivői testülete egyhangúlag úgy döntött, hogy miután Gyurcsány Ferenc szombati beszédével felmondta a közös koalíciós reformprogramot, ezzel pedig a szocialisták és liberálisok koalíciós megállapodását, a Szabad Demokraták Szövetsége a továbbiakban nem kíván koalíciós szerepet vállalni a jelenlegi kormányban.