Hírek
-
Környezetvédelmi nap lesz szombaton a Palotavárosi tavaknál
Környezetünk védelmében, az egészségesebb élet lehetőségének megteremtéséért, mindenkinek érdeke a minket körülvevő élővilág védelme, megóvása. Ezen gondolat jegyében szervez március 29-én, szombaton Környezetvédelmi napot a Fehérvári Polgárok Egyesülete a Horgász Egyesületek Fejér megyei Szövetségével közösen. A civil szervezetek a Palotavárosi tavak környékének takarítását, a kipusztult fák pótlását, és egy új kőris fasor telepítését tervezik.
2008.03.28. 07:01:18 -
Istállók kaptak lángra Kislángnál
Kigyulladt két nádfedésű istálló csütörtökön éjszaka Kisláng közelében. Az épületekben állat nem volt, az istállókat nem használták. A tűzben mindkét épület tetőszerkezetének a fele beszakadt és elégett. A lángokat a polgárdi önkéntes, a székesfehérvári és a siófoki hivatásos, valamint a kislángi ökéntesek több órás munkával fékezték meg.
2008.03.28. 06:28:07 -
Megnyitotta székesfehérvári képviseletét a Malév Air Tours
Második vidéki irodáját nyitotta meg a Dunántúlon a Malév Air Tours, Székesfehérváron. A megnyitó alkalmával elhangzott, hogy a cég jelenléte a dinamikusan fejlődő régiónak szól. A felmérések szerint Székesfehérváron összesen 1 milliárd forintot költenek az emberek repülőjegy vásárlásra évente. Az eseményen részt vett Warvasovszky Tihamér polgármester is, aki kiemelte, hogy a város fejlettségét nemcsak az jelzi, hogy Budapest után itt folyik be a legtöbb iparűzési adó, hanem az is, hogy szinte valamennyi nagy cég jelen akar lenni Székesfehérváron.
2008.03.28. 05:31:41 -
Az Alba Volán SC nyerte a Szuperkupa-döntőt
Szuperkupa-döntő. Az utóbbi időben nem volt példa arra a magyar jégkorongsportban, hogy a bajnok és a Magyar Kupa-győztes összemérje erejét. Mivel az MK-ban vitézkedő Dunaújvárosi Acélbikák-Extra.hu az idei pontvadászatban egyetlen egyszer sem találkozott a címvédő Alba Volán SC legerősebb keretével – csupán a Farmcsapattal -, így a piros-fehér-feketék kérésére tető alá hozták a mérkőzést, melyet a fehérváriak nyertek. DAB-EXTRA.HU–ALBA VOLÁN 3–5 (1–0, 1–4, 1–1)
2008.03.27. 22:42:18 -
Öngóllal búcsúzott a Magyar Kupától az FC Fehérvár
Hiába utazott egygólos előnnyel az FC Fehérvár Debrecenbe a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágójára, búcsúznia kellett a további kupa-küzdelemktől – pedig megvolt az esély a hosszabbításra… A DVSC-Teva már rögtön az első percektől törekedett hátránya ledolgozására, ami sikerült is, de a hajrában a fehérváriak szépítettek, ami a hosszabbítást jelentette volna. A találkozó végén aztán Sebők büntetőt hárított, de Durica tett róla, hogy a Loki örülhessen. DVSC-Teva - FC Fehérvár 3-1 (1-0)
2008.03.27. 22:14:37
Évente egy kisebb játszótér árát kell a vandálok okozta javításokért kifizetni
Önkormányzati támogatás a Szent Imre Általános Iskolát és Óvodának
A Sóstói Stadionban fogadja a Tatabánya az FC Fehérvárt
A Magyar Labdarúgó-szövetség Fellebbviteli Bizottsága csütörtöki ülésén helyt adott a Sziget Foci kft. kérelmének, így a Tatabánya FC március 30-án, vasárnap, 16 órától Székesfehérváron, a Sóstói Stadionban rendezheti a Tatabánya – FC Fehérvár bajnoki mérkőzést.