Hírek
-
Sok gyalogos sérült a múlt hét közlekedési baleseteiben
Fejér megye útjain a múlt héten történt tizennégy balesetben tizenkilencen sérültek meg, ketten pedig életüket vesztették. Tizenhat ittasan közlekedőt szűrtek ki a kollégák a forgalomból, két sofőr vezetéstől való eltiltásuk ellenére ült volán mögé. A baleseti okok változatos képet mutatnak, az ütközések csaknem egyharmadában gyalogosok sérültek meg. A baleseti okok változatosak, legtöbb esetben az elsőbbség megadásának elmulasztása miatt ütköztek a közlekedők. A közúti ellenőrzést végző rendőrök tizenhat alkoholos állapotban lévő sofőrt szűrtek ki a forgalomból.
2008.03.31. 07:37:36 -
Horváth Viktor a 12. helyen zárta a millfieldi Világkupát
Nem sikerült jól a magyarok számára a millfieldi öttusa Világkupa-forduló férfi versenye: a legjobb magyar, Fülep Sándor is csak a 12. helyen végzett. Az Alba Volán-Bericap kiváló öttusázója, Horváth Viktor a 18. helyen zárta a millfieldi Világkupát. Angliában szeles, hideg idő fogadta a versenyzőket, s a mezőnyt az időjáráshoz nem túl jól alkalmazkodó lóállomány szórta meg.
2008.03.30. 20:09:15 -
Magabiztosan nyert az FC Fehérvár a Tatabánya ellen
Hangulattalan, nézők nélküli összecsapás, siralmas körülmények között, egy letűnt kor állapotait idéző stadionban. A Tatabánya FC és az FC Fehérvár bajnoki mérkőzését – az MLSZ „jóindulatának” köszönhetően – a Szőnyi úti BVSC pályán voltak kénytelenek rendezni, ahol a fehérváriak magabiztos győzelmet arattak a már kieső Bányász ellen. Tatabánya FC – FC Fehérvár 1–3 (0-2)
2008.03.30. 19:54:44 -
Ittasan döntötte ki a villanyoszlopot a Balatoni úton
Villanyoszlopnak hajtott egy terepjáró vasárnap hajnalban Székesfehérváron. A Balatoni úton, a város határában a Szabadbattyán irányába tartó Mazda terepjáró a jobb oldali árokban egy beton villanyoszlopnak hajtott. Az oszlop az út fölé dőlt. A Mazdát vezető férfit a mentők kórházba szállították. A rendőrség tájékoztatása szerint a sofőr ittas volt. A 7-es főút ezen szakszán teljes útzár volt a műszaki mentés idejére. KÉPGALÉRIA
2008.03.30. 19:07:13 -
Halálos baleset Fehérvárcsurgónál
Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltóságot vasárnap délután. Fehérvárcsurgó és Bodajk között egy Peugeot felborult, majd a réten a kerekein landolt. Az autót vezető férfi a helyszínen életét vesztette.
2008.03.30. 18:02:35
Oszlopnak hajtott az ittas sofőr Fehérváron
Székesfehérváron kezdte munkáját a Zöld Kommandó
Zéró toleranciát hirdetett a zöld tárca a zöld bűnözés ellen, s ennek eszközeként megkezdődött az idei Zöld kommandó akciósorozat - jelentette be a környezetvédelmi- és vízügyi miniszter szombaton Székesfehérváron. Az akciósorozat fő célja ezúttal az illegális szemét- és hulladéklerakók felszámolása mellett az autóbontók és a színesfémbegyűjtők ellenőrzése, illegális tevékenységük felszámolása, visszaszorítása, valamint az ellenük való kemény és határozott fellépés.
Két fehérvári az öttusa világkupa döntőjében
A négy magyar induló közül kettő - Vörös Zsuzsanna és Gyenesei Leila - bejutott a nők versenyének vasárnapi döntőjébe az öttusa Világkupa-sorozat millfieldi állomásán. A nemzetközi szövetség honlapja alapján a 68 fős mezőny pénteken két csoportban küzdött a finálét érő első 16-16 hely valamelyikének megszerzéséért. Ez nem sikerült többek között Cseh Krisztinának és Bartalis Zsófiának.
544 éve Székesfehérváron koronázták meg Mátyás királyt
KÉPGALÉRIA
Lengyel-magyar barátság - Székesfehérváron járt Lengyerország nagykövete
Mégis a Szőnyi úton rendezik a Tatabánya - FC Fehérvár labdarúgó mérkőzést
Csütörtökön késő délután hiába látott napvilágot a hír, miszerint az MLSZ fellebviteli bizottsága elfogadta a Tatabánya fellebbezését, s így a vasárnapi Tatabánya – FC Fehérvár mérkőzésnek a Sóstói Stadion adhat otthont, pénteken már más döntésről szól a fáma: a bajnoki összecsapást Budapesten, a Szőnyi úton kell rendezni, ahova pedig szurkolók nem igazán mehetnek be… A vasárnap 16 órakor kezdődő Tatabánya – FC Fehérvár labdarúgó mérkőzést a Fehérvár Televízió 20.30-től felvételről közvetíti.
Rangos elismerést vehetett át a Kodolányi két oktatója
Széchenyi díjjal jutalmazták Szirmai Viktóriát, a Kodolányi János Főiskola Város és Regionális Tanulmányok Tanszékének vezetőjét. A Széchenyi-díj magyar állami kitüntetés, a korábbi Állami Díj helyett 1990-től szolgál a tudományos élet kiemelkedő képviselőinek elismerésére. Lukács László, a Kodolányi Társadalomtudományok Tanszékének oktatója pedig a Fejér megyei hagyományok kutatása, megőrzése, ápolása, valamint európai rangú néprajzi, tudományos és oktató tevékenysége elismeréseként kapott Fejér Megye Díszpolgára címet.
Mikor alkot törvényt a parlament a Nemzeti Emlékhelyekről?
Vasárnap kezdődik a nyári időszámítás
Saját maga vitte kórházba az elgázolt nőt, majd lelépett
Adatai hátrahagyása nélkül távozott az a sofőr, aki egy súlyosan megsérült, általa elgázolt nőt szállított a székesfehérvári kórházba. Szerdán este 8 óra után jelent meg a székesfehérvári kórházban a sofőr áldozatával: a súlyosan megsérült nőt átadta az orvosnak, majd elrohant. Kiderült később, hogy az asszonyt a sofőr maga gázolta el tolatás közben, a Kelemen Béla úton. A rendőrség keresi a gázolót.