-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Mivel segíthet az önkormányzat a távfűtési díjak kifizetésében?
„Mivel segíthet az önkormányzat elviselhetőbbé tenni a távhődíjakat?” – ezzel a címmel tartott sajtótájékoztatót a Városházán Warvasovszky Tihamér polgármester és Merényi Zoltán, aljegyző munkacsoport vezető. A távfűtést eddig nem egészen 70 társasház igényelte a városban. Az október 15-én kezdődő fűtési szezon előtt a közös képviselők írásban kérhetik a társasházak fűtését a Széphő Zrt.-nél.
2008.09.18. 15:33 |
„Mivel segíthet az önkormányzat elviselhetőbbé tenni a távhődíjakat?” – ezzel a címmel tartott sajtótájékoztatót a Városházán Warvasovszky Tihamér polgármester és Merényi Zoltán, aljegyző munkacsoport vezető. A távfűtést eddig nem egészen 70 társasház igényelte a városban. Az október 15-én kezdődő fűtési szezon előtt a közös képviselők írásban kérhetik a társasházak fűtését a Széphő Zrt.-nél.

Az idei évben eddig háromszor emelkedett a gáz ára. Áprilisban 5.4 százalékkal, júniusban 6.4 százalékkal és október elejétől 10.8 százalékkal, ami összesen 24.7 százalékos emelés. Az önkormányzatnak a gázáremelésre nincs ráhatása – mondta a város polgármestere. Kiemelte, hogy az energiatakarékos felújítás támogatásával, a szociális rendelet módosításával és a fűtőerőmű bővítésével próbálja féken tartani az város a távhőárakat. Elhangzott, hogy eddig 17.3 milliárd forintba került a panelek hőszigetelése Székesfehérváron, melyet az önkormányzat 5.7 milliárd forinttal támogatott. A felújított épületekben a távfűtés ára mintegy 20-25 százalékkal kevesebbe kerül, mint a hőszigetelés előtt-hangzott el a sajtótájékoztatón.
Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere felhívta a figyelmet arra, hogy az önkormányzat nemrégiben kapcsolódott be az ún. Öko programba, mely a lakások egyéni fűtésmérőjének beszereléséhez nyújt támogatást. Mint ahogy az eddig is történt, továbbra is minden energiatakarékossággal összefűggő pályázatot maximálisan támogat az önkormányzat.
A sajtótájékoztatón szó volt arról is, hogy a Bakony utcai gázmotoros fűtőerőművet fejlesztik, ami kiváltja a teljesen a Gáz utca és a Király sor között található régi fűtőerőművet. Ezzel is a távhőárak kézbentartása a célja az önkormányzatnak. Szó volt továbbá egy olyan Szociális Alap létrehozásáról is, mely azon családoknak segítene, akik nem tudják kifizetni a lakás fűtésköltségét. Erről akkor tárgyal az önkormányzat, ha a Parlament is elfogad egy előkészítés alatt álló hasonló csomagot.
A fűtést már jelenleg is megrendelhetik a társasházak közös képviselői a Széphő Zrt. Lövölde úti távfűtési központjában. Október 15-ig 66 százalékos kedvezménnyel, 34 százalékos áron számlázza ki a cég a lakóknak a korábban beindított fűtést. Eddig Székesfehérváron nem egészen hetven lakóközösség rendelt fűtést a szeptemberi hideg miatt -tájékoztatott Pájer Sándor távfűtési vezérigazgató-helyettes. Sok olyan ház van még, ahol a lakóközösség egy-egy tagjának fűtőtest-cseréje miatt le kellett ereszteni a rendszert. Ahol még nem kérték a közös képviselők a feltöltést, ott nem lehet távfűtést indítani.
Október 15-én azonban e kivétel nélkül mindenhol elindítják a fűtést a városban külön megrendelés nélkül, azonban a hivatalos fűtési szezon után is lehetősége van a társasházaknak lemondani a szolgáltatást, ha az időjárást olyannak ítélik a lakók, hogy nincs szükség fűtésre.

Az idei évben eddig háromszor emelkedett a gáz ára. Áprilisban 5.4 százalékkal, júniusban 6.4 százalékkal és október elejétől 10.8 százalékkal, ami összesen 24.7 százalékos emelés. Az önkormányzatnak a gázáremelésre nincs ráhatása – mondta a város polgármestere. Kiemelte, hogy az energiatakarékos felújítás támogatásával, a szociális rendelet módosításával és a fűtőerőmű bővítésével próbálja féken tartani az város a távhőárakat. Elhangzott, hogy eddig 17.3 milliárd forintba került a panelek hőszigetelése Székesfehérváron, melyet az önkormányzat 5.7 milliárd forinttal támogatott. A felújított épületekben a távfűtés ára mintegy 20-25 százalékkal kevesebbe kerül, mint a hőszigetelés előtt-hangzott el a sajtótájékoztatón.
Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere felhívta a figyelmet arra, hogy az önkormányzat nemrégiben kapcsolódott be az ún. Öko programba, mely a lakások egyéni fűtésmérőjének beszereléséhez nyújt támogatást. Mint ahogy az eddig is történt, továbbra is minden energiatakarékossággal összefűggő pályázatot maximálisan támogat az önkormányzat.A sajtótájékoztatón szó volt arról is, hogy a Bakony utcai gázmotoros fűtőerőművet fejlesztik, ami kiváltja a teljesen a Gáz utca és a Király sor között található régi fűtőerőművet. Ezzel is a távhőárak kézbentartása a célja az önkormányzatnak. Szó volt továbbá egy olyan Szociális Alap létrehozásáról is, mely azon családoknak segítene, akik nem tudják kifizetni a lakás fűtésköltségét. Erről akkor tárgyal az önkormányzat, ha a Parlament is elfogad egy előkészítés alatt álló hasonló csomagot.
A fűtést már jelenleg is megrendelhetik a társasházak közös képviselői a Széphő Zrt. Lövölde úti távfűtési központjában. Október 15-ig 66 százalékos kedvezménnyel, 34 százalékos áron számlázza ki a cég a lakóknak a korábban beindított fűtést. Eddig Székesfehérváron nem egészen hetven lakóközösség rendelt fűtést a szeptemberi hideg miatt -tájékoztatott Pájer Sándor távfűtési vezérigazgató-helyettes. Sok olyan ház van még, ahol a lakóközösség egy-egy tagjának fűtőtest-cseréje miatt le kellett ereszteni a rendszert. Ahol még nem kérték a közös képviselők a feltöltést, ott nem lehet távfűtést indítani.
Október 15-én azonban e kivétel nélkül mindenhol elindítják a fűtést a városban külön megrendelés nélkül, azonban a hivatalos fűtési szezon után is lehetősége van a társasházaknak lemondani a szolgáltatást, ha az időjárást olyannak ítélik a lakók, hogy nincs szükség fűtésre.