Hírek


/ 2008.04.07. 07:43:42 |

Figyelmeztetés a pszichiátriai szerek káros hatásaira

 Az utóbbi években több mint 100 hivatalos figyelmeztetés jelent meg egyes pszichiátriai szerek káros mellékhatásairól az egész világon. Egy közelmúltban végzett hazai felmérés azt mutatja, hogy az emberek 80%-a nem tud arról, hogy az észlelt káros mellékhatásokról nem csak a háziorvosnak szólhatnak, hanem ezeket ők maguk is jelezhetik az Országos Gyógyszerészeti Intézetnek – amellyel emberéleteket lehet megmenteni.
/ 2008.04.07. 07:30:00 |

Hello tavasz! - Április a közlekedésbiztonság jegyében...

A „közlekedés- biztonsági hónapnak” nyilvánított áprilisban, a közlekedési morál javítása érdekében, országosan elrendelt ellenőrzés-sorozat keretében Fejér megye területén is fokozott közlekedésrendészeti ellenőrzésekre kell számítani. A személyi sérüléses közúti közlekedési balesetek alakulásából és a közlekedők által tanúsított magatartásból adódóan a fokozott ellenőrzés súlyponti feladatai elsősorban a folyamatos sebességellenőrzés és az agresszív és az ittas járművezetők forgalomból történő kiszűrése.
/ 2008.04.07. 07:20:04 |

Július végéig lehet pályázni az "Év háza" díjra

Hét év után ismét életre kel az „Év Háza” díj, azzal a szándékkal, hogy magyar építészeti díjak között ismét a neves elismerések közé tartozhasson. Az építészek 2005. augusztus 1-je és 2008. július 31. között jogerős használatbavételi engedélyt kapott, Magyarországon megvalósult maximum 4 lakásos lakóépülettel, lakóépület bővítéssel, felújítással vagy nyaralóépület terveivel – egyidejűleg pályázónként eggyel - pályázhatnak.
/ 2008.04.07. 00:19:11 |

Sorozatban negyedszer győzött az FC Fehérvár

 Tovább folytatta remek bajnoki szereplését az FC Fehérvár. A Soproni Liga 22. fordulójában a fehérváriak a REAC együttesét győzték le egy rendkívül alacsony színvonalú mérkőzésen, s ezzel sorozatban negyedik győzelmét szerezte Disztl László alakulata. A Vidi maradt a tabella hetedik helyén. FC Fehérvár - REAC 2-1 (1-1)
/ 2008.04.06. 23:26:04 |

Derecskén nyert a Fehérép-Alcoa FKC

 Egyhónapos bajnoki szünet után az újonc Tajtavill-Derecske csapatának otthonában vendégszerepelt a tabella negyedik helyén álló Fehérép-Alcoa-FKC. A fehérváriak szoros csatát vívtak az igen fontos találkozón, melyen a győzelem kötelező, ám nem könnyű feladat volt. A Derecske már az első félidőben háromgólos előnyt szerzett, majd a második félidőben már fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hajrá azonban a Fehérépnek sikerült jobban.
/ 2008.04.06. 21:46:37 |

Kigyulladt egy garázsban parkoló furgon - kihúzták mielőtt robbant volna

 A Gellért közben lévő garázssor egyik középső garázsában a bent parkoló Suzuki Carry furgon teljes terjedelmében égett, és sűrű füst dőlt ki a kapun. A tűzoltók az oltás során kihúzták a furgont a garázsból, és ezután tudták végleg megfékezni a lángokat. A tulajdonos elmondása szerint a garázsban a Suzukit hegesztette, melytől a furgon ülésének kárpitja meggyulladt.
/ 2008.04.06. 14:27:18 |

Hogyan intézhetem hivatalos ügyeimet interneten? - képzések a Városházán

 A város alpolgármestere dr. Csapó Csilla és a Unitis Rendszerház projektvezetője Sztrikinácz Zsolt pénteken délután tartott közös sajtótájékoztatót a Városházán azokról az informatikai fórumokról, amit az e-ügyintézésről tartanak majd diákoknak, kis- és középvállalkozásoknak illetve a lakosságnak ezen a héten csütörtökön. Április 10-én két olyan fórumot is tartanak a Városházán, mellyel a város honlapján rendelkezésre álló e-közigazgatási funkciókat szeretnék közelebb vinni a fehérváriakhoz.
E-önkormányzat - elektronikus ügyintézés
/ 2008.04.06. 14:17:12 |

Lezajlott az első egyeztetés az elkerülő III. ütem építéséről


 A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium és Székesfehérvár Önkormányzata között nemrég létrejött egy megállapodás a Székesfehérvárt Nyugatról elkerülő út III. szakaszának közös megvalósítására. Warvasovszky Tihamér polgármester kezdeményezésére ma összeültek az érintett szervezetek, hogy elindulhasson a megállapodásban leírtak megvalósítása. A témáról ma megtartott egyeztetésen a szakminisztérium, az Önkormányzat, valamint a Közlekedésfejlesztés Koordinációs Központ és a Magyar Közút Kht. vett részt a Városházán.
/ 2008.04.04. 08:29:51 |

Gáspár Szilvi Jazz Band a Café Premierben

Április 7-én hétfőn 19 órakor Gáspár Szilvi Jazz Band koncert lesz a Vörösmarty Színház kávézójában, a Café Premierben. A koncertet az Artéria Kávéházi Esték keretében szervezik. Az Artéria Egyesület a Vörösmarty Színházzal karöltve olyan rendezvénysorozat elindítását tervezi, melynek a Gáspár Szilvi Jazz Band lenne a házigazdája és havonta hívnának meg fehérvári zenészeket egy közös produkcióra. A vendégművész zenei stílusa hatására hónapról hónapra megújulna hangzásában a produkció.

/ 2008.04.04. 07:29:47 |

Európai szintű figyelmeztetés az antidepresszánsok erőszakot okozó hatásáról

Az Európai Gyógyszerértékelő Ügynökség (EMEA) a mostanáig legerősebb figyelmeztetést bocsátotta ki az antidepresszánsok gyermekkori használatával kapcsolatban, miután klinikai vizsgálatok feltárták, hogy e szerek esetében „18 éves kor alatti betegeknél fokozott az öngyilkossági kísérlet, az öngyilkossági gondolatok és az ellenséges viselkedés (jellemzően erőszakos magatartás, ellenkezés és düh) veszélye”. Ilyen figyelmeztetés a Magyarországon forgalmazott, ilyen típusú szerek betegtéjákoztatóira is fel kellett, hogy kerüljön.