Hírek


/ 2008.04.23. 22:08:33 |

Világklasszis versenyzők - Székesfehérváron is áthaladt a Közép-Európa Rali

 A Közép-Európa Rally harmadik versenynapján haladt át Székesfehérváron a nívós megmérettetés népes mezőnye. A Dakar Rally többszörös bajnokait is felvonultató autós, motoros, kamionos és quados verseny legjobbjait Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere, valamint Horváth András, a Közép-Dunántúli Regionális Idegenforgalmi Bizottság elnöke köszöntötték. A kemény viadal résztvevői a Dabas-Veszprém útvonalon tértek be a koronázó városba. KÉPGALÉRIA - Carlos Sainz és Stéphane Peterhansel Székesfehérváron
/ 2008.04.23. 21:57:23 |

Oszlopnak csapódott egy autó a Budai úton

Magasfeszültségű villanyvezeték oszlopát törte ketté egy személygépkocsi szerdán este Székesfehérváron. A Budai úton, a Baumaxx-szal szemben az Opel Corsa a bal oldalával egy beton villanyoszlopnak csapódott, melyet kettétört. Az autót vezető férfit a mentők súlyos sérüléssel szállították kórházba.
/ 2008.04.23. 21:48:27 |

A Hiemer-Házban rendezték az Olimpiai Vetélkedő elődöntőjét

 Vajon önök tudják, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökei közül Pierre de Coubertin, vagy Jacques Rogge nyert-e olimpiai bajnoki címet valaha? Nos, ez a kérdés a könnyebbek közé tartozott a Magyar Olimpiai Akadémia által rendezett szellemi vetélkedőn. A "Peking Téged Vár" elnevezésű megmérettetés elődöntőjét Székesfehérváron és Kecskeméten bonyolították egyidőben.
/ 2008.04.23. 21:29:51 |

Albatollas érmek az utánpótlás Grand Prix termése

 A hétvégén Seregélyesen rendezték meg a 13-15-17 és 19 éven aluli tollaslabdázók Országos Grand Prix döntőjét. Ezen a versenyen egy arany-, és egy ezüstérmet szereztek a fehérvári játékosok. Szatzker Márton nyert, Fekete Sára második lett.
/ 2008.04.23. 19:09:28 |

Frontális karambol 7-es főúton

Összeütközött két személygépkocsi szerdán délután a 7-es főúton Polgárdi és Lepsény között. A balesetben ketten súlyosan, ketten könnyebben sérültek. Az egyik autóban gyermekülésben egy kisgyerek utazott, a balesetben neki nem esett baja.
/ 2008.04.23. 18:48:57 |

Önkéntes tűzoltók versenye a Bregyóban

A székesfehérvári tűzoltóság a 135 éves jubileumi programsorozatának keretében április 27-én, vasárnap rendezi meg a Fejér Megyei Tűzoltó Szövetséggel együttműködve a köztestületi, önkéntes és vállalati tűzoltók versenyét a Bregyó Közi Sport-, Ifjúsági és Szabadidőközpontban. A megmérettetésre Gyúróról, Iszkaszentgyörgyről, Isztimérről, Kislángról, Pázmándról, Polgárdiból, Székesfehérvárról és Velencéről közel harminc csapat érkezik.
/ 2008.04.23. 16:42:15 |

Tóth János főhadnagy és László Attila zászlós kapta az Év Rendőre kitüntetést

 Szerdán délelőtt a Rendőrség Napja alkalmából díszünnepségre gyűltek össze a megye rendőrei a Megyeháza dísztermében. A Rendőrség Napja, április 24-e alkalmából a Magyar Köztársaság Igazságügyi és Rendészeti Minisztere Szent György Emlékérmet adományozott Dr. Csizek Tibor rendőr alezredesnek, a Székesfehérvári Rendőrkapitányság vezetőjének. Az ünnepségen adták az Év Rendőre megtisztelő címeket is: Viniczai Tibor, Székesfehérvár alpolgármestere Tóth János főhadnagynak, valamint László Attila zászlósnak adta át a város Év Rendőre kitüntetését.
/ 2008.04.23. 16:34:40 |

Forgalomkorlátozás - burkolatfelújítás a Géza utca - Kisteleki utca kereszteződésben

  Április 25-én pénteken reggel nyolc órától április 28-án hétfőn 22 óráig a Géza utca – Kisteleki utca csomópontban burkolatjavítási munkálatok miatt forgalomkorlátozást vezetnek be. A Kisteleki utcából nem lehet jobbra, illetve balra kanyarodni a Géza utca irányába. A Géza utca Álmosvezér és Kisteleki, valamint Vértanú és Kisteleki utca közötti szakaszaira kizárólag célforgalom esetén lehet behajtani. A „35” jelzésű autóbuszjárat a forgalomkorlátozások ideje alatt terelőútvonalon közlekedik.

/ 2008.04.23. 16:28:26 |

Izületi megbetegedésekről lesz szó a Cukorbeteg Klub csütörtöki összejövetelén

 A Székesfehérvári Cukorbetegekért Egyesület április 24-én csütörtökön 17 órakor várja tagjait és az érdeklődőket a Régió Házában (volt Technika Háza - Rákóczi út 25.). A találkozón Dr. Bálint Éva „A cukorbetegség és az izületi megbetegedések” témáról tart előadást. A tavaly alakult klub célja elsősorban az, hogy a „sorstársak” találkozhassanak, de természetesen orvosi és dietetikai hátteret is biztosítanak.
/ 2008.04.23. 13:23:05 |

Közszemlén a Szárazrét és a Gaja-patak közötti terület szabályozási terve

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata közszemlén mutatja be a Szárazrét és a Gaja-patak közötti terület szabályozási terv és helyi építési szabályzat egyeztetési anyagát. A szabályozási terv 2008. április 25-től 2008. május 25-ig ügyfélfogadási időben a Polgármesteri Hivatal II. emeletén lévő Főépítészi Iroda előtt kihelyezett hirdetőtáblán tekinthető meg. A tervre írásban észrevétel tehető!