-
Okostantermet avattak a Széchenyi Technikumban
Okostantermet avattak csütörtökön reggel a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumban. Ez az első fehérvári szakképző iskola, amely speciális oktatótérrel és pedagógiai módszerekkel gazdagodott az Alba Innovár Digitális Élményközpont és Székesfehérvár Önkormányzata támogatásának köszönhetően. A program hamarosan a Ciszterci Gimnáziumban és a Telekiben folytatódik.
2026.03.19. -
Állami elismerések fehérváriaknak
Állami kitüntetést adtak át a napokban színészeknek, rendezőknek, a tudomány területén tevékenykedő embereknek, valamint íróknak, költőknek és zenészeknek. Köztük számos Székesfehérvárhoz kötődő közéleti személyiség is elismerésben részesült.
2026.03.19. -
Iskolafelújítási program
Ütemezetten haladnak a munkák a Székesfehérvári Szakképzési Centrum bicskei épületeiben. A Vajda János Technikum iskolaépületének felújítása még tavasszal elkészül, a tanműhely kialakítása pedig várhatóan nyárra fejeződik be.
2026.03.19. -
Megkezdődtek az útfelújítások
A meghirdetett nagyszabású útfelújítási programhoz kapcsolódva, egy korábbi ígéretet teljesítve elkészült a Nyárfa utca felújítása. A jövő heti közgyűlésen további 7 utca felújításáról is dönt a testület.
2026.03.19.
A "Királyi város Bora - 2009" - borversenyt hirdet az önkormányzat és a Noé-Hegyi Szt. István Borlovagrend
Borversenyt hirdetett a környék borosgazdáinak Székesfehérvár Önkormányzata és a Noé-Hegyi Szent István Borlovagrend. A Királyi város Bora 2009 kitüntető címet jövő tavasszal nyerhetik el a borok. Warvasovszky Tihamér polgármester és Bognár Zoltán a Noé-Hegyi Szent István Borlovagrend nagymestere az Öreghegyi Borházban tartott sajtótájékoztatón arra is felhívta a figyelmet, hogy Székesfehérvár Főterén idén, november 11-én Márton napi rendezvények is lesznek.
A városnak fontos, hogy a bor termelési és fogyasztási kultúrája továbbra is megmaradjon – hangzott el a borversenyt hirdető sajtótájékoztaton. Székesfehérváron az Öreghegyen(Noé-hegy) egykor virágzó szőlőskertek voltak és borászati hagyományokkal rendelkezett. A borkultúra és a termelési hagyományok megőrzése, illetve a termelési kedv fenntartása miatt alapította a város és a borlovagrend a "Királyi város Bora" díjat.
A város polgármestere arról is beszélt a sajtótájékoztatón, hogy jövőre ismét megrendezik az álomesküvőt és ott is a győztes bort szolgálják majd fel. A borversenyt jövőre tavasszal a Noé-Hegyi Szent István Borlovagrend és a város közösen rendezi, a borokat az Öreghegyi Borházba kell majd vinnie a gazdáknak és a szakmai zsűri dönti mejd el, hogy melyik nedű lesz a város bora. Márton napján a város Főterén az újborok mellett a látogatók a 2007-es helyi borokat is megkóstolhatják a rendezvényen.