Megrángatta az oroszlán bajszát az Újpest

Két behúzott strigula után a harmadik döntőbeli győzelméért szállt harcba az Alba Volán SC az Újpesti TE ellen Székesfehérváron. A Volán szerette volna, ha simán nyeri a finálé harmadik felvonását, de nem volt könnyű dolga most sem a kék-fehér alakulatnak, sőt, az Újpest meglepetést okozott, nyert a gyatrán játszó fehérváriak ellen. Alba Volán SC – Újpesti TE 2–3 (0-1, 1-2, 2-0)
2009.03.18. 00:37 |
 Két behúzott strigula után a harmadik döntőbeli győzelméért szállt harcba az Alba Volán SC az Újpesti TE ellen Székesfehérváron. A Volán szerette volna, ha simábban nyeri a finálé harmadik felvonását, de nem volt könnyű dolga most sem a kék-fehér alakulatnak.

Mindkét fél nagy elánnal kezdett az Alba Volán és az Újpest soros összecsapásán, és a nagy lendületnek a harmadik percben egy kiállítás lett a vége. Létszámfölényben a sérült Zlocha helyett beugró Kiricsenko veszélyeztetett, de Szuper Levente a helyén volt. Ezután kettős emberhátrányba kényszerültek a hazaiak, Hetler a kapuvasat zörgette meg, míg Borbás kísérletét Szuper fogta. Amint kiegészültek a hazaiak, Hegyi és Sofron is próbálkoztak, de Matus Palko bravúrokkal hárított. A 8. percben aztán már rezdült a háló, de a túloldalon: Kiricsenko passzát Vlado Dubek váltotta gólra. A találat után görcsösen küzdött az Alba az egyenlítésért, de ez béklyót kötött a kezekre. A 19. percben az UTE ismét kapuba talált, de szabálytalan gólját annullálta az osztrák bíró.

A második harmad elején kettős emberhátrányt kellett kivédekeznie a Volánnak ami sikerült is, de miután kiegészültek a fehérváriak jött az újabb hidegzuhany: a 26. percben egy támadás közben korongot vesztettek a kék-fehérek, Sikorcin és Kiricsenko iramodtak meg, a kontra végén pedig az ukrán légiós emelt a hazai kapuba, 0-2. Énekes Lajos tanítványai nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak, de hiába próbálkozott sorrendben Benk kétszer, Fekete és Ocskay is, Matus Palko rendre a helyén volt, jól védett a szlovák hálóőr. Sőt, a 36. perc elején elől is örülhettek a lilák, mert Sikorcin a kapu elé korizott a pakkal, és fonákkal a keresztvas alá helyezett, 0-3. Néma csend a Fehérvári Jégcsarnokban, a maroknyi vendégtábor örül, és tapsol Dubek ziccerénél, amikor Szuper bravúrral véd. Sok hibával vezeti támadásait a Volán ,de a 38. percben Horváth András húzásába Palkovics Krisztián tette bele az ütőjét, a korong pedig a kapuban pihent meg, 1-3.

Ahogy arra számítani lehetett a harmadik játékrészben kapujához szögezte az Újpestet a Volán. A lilák szinte ki sem korcsolyáztak saját harmadukból, de az erős offenzíva csak a 47. percben hozta meg az eredményt: ekkor Ocskay centerezésébe Palkovics szerette volna beletenni ütőjét, de a korong a korcsolyájáról pattant a kapuba. A hokiban elvileg lábbal nem lehet gólt szerezni, a bíró szonban megadta, 2-3. A felzárkózás után az egyenlítésre törtek a fehérváriak, azonban a mezőnyfölény meddő maradt. A Volán rendkívül gyatra játékának, valamint Palko kapus remeklésének újpesti győzelem lett a vége. A UTE megérdemelt győzelméből erőt merítve várhatja a Megyeri úti folytatást csütörtökön, ahol – és ebbe belegondolni is szörnyű – egyenlíthet az EBEL-t is megjárt Alba Volán ellen.

Alba Volán SC – Újpesti TE 2–3 (0-1, 1-2, 2-0)