Hírek
-
Rendkívüli közgyűlést kezdeményezett a polgári és a szocialista frakció
Rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezte - eltérő időpontra - a székesfehérvári közgyűlés polgári és szocialista frakciója.A polgári frakció vezetője és az MSZP városi elnöke ezt külön tartott sajtótájékoztatóján jelentette be pénteken; az SZDSZ közleményben fejtette ki álláspontját. A szocialista frakció február 26-ra hívná össze a képviselőket, s egyetlen napirendi pontként a város idei költségvetését tárgyalná meg. A közgyűlésben többséget alkotó polgári frakció pedig március 3-ra, amikor is több pontos javaslatcsomagot vitatna meg. Letölthető közlemények a cikkben!
2009.02.21. 20:50:08 -
Ösztönzi az állam az önkormányzatok létszámcsökkentését
A helyi önkormányzatoknál és a többcélú kistérségi társulásoknál megszűnő álláshelyek után járó felmentési idő bérének felét, a végkielégítés egészét átvállalja az állam. A támogatásra a pályázatok három ütemben nyújthatók be. Az elsőnek április 10., a másodiknak július 10., míg a harmadiknak szeptember 28. a beadási határideje. A pályázatot a Magyar Államkincstár területi szervéhez kell benyújtani, az elbírálást az önkormányzati miniszter által létrehozott bizottság végzi.
2009.02.21. 14:04:29 -
A győzelemre tör az FC Fehérvár a bajnokság tavaszi nyitányán
Van mit javítania az FC Fehérvár együttesének a Siófok elleni örökmérlegen, hiszen az eddig lejátszott 31 bajnoki mérkőzés alkalmával kilenc döntetlen mellett csak 10 győzelem szerepel a Vidi neve mellett, míg a Balaton-partiak 12 alkalommal bizonyultak jobbnak a fehérvári alakulatnál. A piros-kékek most a mérleg javítására készülnek.
2009.02.21. 10:29:15 -
Nyíradonyban lép pályára a Fehérép
A Fehérép-Alcoa FKC a múlt héten búcsút intett az EHF-Kupa további küzdelmeinek, miután Brassóban kilencgólos vereséget szenvedett. Így most már csupán a bajnokságra kell koncentrálnia a Sótonyi csapatnak, arra viszont nagyon, hiszen kiélezett csatában tudja már csak beverekedni magát a felsőházi rájátszásba, tehát a legjobb négy közé.
2009.02.21. 10:21:53 -
12 százalékkal több külföldi kért bevándorlási engedélyt a régióban
Tavaly 12%-al több külföldi kért bevándorlási engedélyt a Közép-dunántúli régióban: egyre többen érkeznek az uniós és a harmadik országokból. 14%-al több intézkedése volt a hatóságnak illegális migrációval kapcsolatban, ez mellett pedig nőtt a kiutasított külföldiek száma, és idegenrendészeti őrizetbe vétel is több volt tavaly régióban. 2008-ban 3000 tartózkodási engedélyt adtak ki és mintegy 140 ellenőrzést hajtott végre a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal.
2009.02.21. 09:15:22
Egy helyen tájékozódhatnak a vállalkozások a hitel és pályázati lehetőségről
Idén is megrendezték a Szép Ilonka-bált a Vörösmarty Iskolában
Valentin napon immár huszadik alkalommal rendezték meg a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában a szülők-nevelők bálját, amely évek óta hagyományosan a Szép Ilonka-bál nevet viseli. A nagysikerű rendezvényen mintegy kétszáz vendég: szülők, pedagógusok, támogatók, barátok ropták hajnalig.
Sinkó László lesz a Csillagok vendége a Vörösmarty Színházban
Terembura farsang vasárnap az Új Magyar Képtárban
Szeretettel várnak farsang vasárnapján, február 22-én 14.30-tól az Új Magyar Képtárba (Megyeház utca 17.) minden kedves érdeklődőt, ahol a műalkotásokból ihletet merítve érdekes és vidám feladatokkal búcsúznak a farsangtól. Semmi sem fog hiányozni a hamisítatlan farsangi mulatozáshoz. "Gyere és segíts elűzni a téllel együtt minden bánatot is!" - adták hírül a szervezők. A belépés díjtalan!
Székesfehérváron nyílik a Spar századik "külföldi" hipemarketje
A Spar Ungarn részleg jelenleg 391 boltot üzemeltet, és márciusban Székesfehérvárott nyílik meg a Spar csoport századik hipermarketje külföldön, amely Magyarországon a harmincadik lesz, írták a beszámolóban. Idén 800 új munkahelyet hoz létre a Spar csoport Ausztriában, továbbá Ausztriában és külföldön körülbelül 500 millió eurót költenek a további terjeszkedésre.