Hírek
-
A politikai üzengetés helyett érdemi munkát várnak az emberek
"Ebben a gazdasági válságban, amikor többezer ember félti munkahelyét és többezer család félti megélhetését, nekem az a felelősségem, hogy működőképes várost irányítsak, hogy segítsük azokat az embereket, akik munkanélkülivé válnak, hogy folytassuk a fejlesztéseket, hogy megőrizzük a székesfehérváriak jövőbe vetett hitét." - írja közleményében Székesfehérvár polgármestere.
2009.02.19. 22:41:10 -
A kábítószer kereső kutya is dolgozott az Almássy-lakótelepen
A személyautóban zajló "tranzakció" során az autót vezető 26 éves fehérvári férfi és a mellette ülő 23 éves élettársa a hátsó ülésen tetten ért 36 éves férfinek adott át egy labdaszerű csomagolásban növényi törmeléket, amiről a helyszínen azt nyilatkozták, hogy kábítószer. Tavaly 52 esetben indult rendőrségi eljárás kábítószer miatt Székesfehérváron és 13 ember felelt terjesztésért bíróságon.
2009.02.19. 22:30:59 -
A Műhelyben koncertezett a Kodolányi jazzverseny győztese a Switch on quintet
A székesfehérvári Műhely Kávéházban adott nagysikerű koncert az I. Nemzetközi Kodolányi Jazzverseny győztes zenekara, a lengyel Switch On Quintet. A nyertes lengyel együttes ezen a héten rögzíti albumának számait és élőben is bemutatkoztak a Műhely Kávézóban.
2009.02.19. 22:13:37 -
Fehérváron lesz bajnoki labdarúgó mérkőzés
Az elmúlt napok havazása miatt kérdésessé vált, hogy szombaton útjára indulhat-e a labda a Soproni Liga tavaszi nyitófordulójában. Az ország több helyszínén, elképzelhető, hogy halasztanak, Zalaegerszegen, és Győrött például biztosan nem lesz mérkőzés. A Sóstói Stadionban a pályamunkások szakszerű beavatkozásának köszönhetően a játéktér alkalmas lesz mérkőzés rendezésére.
2009.02.19. 20:02:02 -
Petróczi Viktória távozik a Fehérép-Alcoa FKC-től
Közös megegyezéssel felbontotta a 2008. júniusában kötött szerződését Petróczi Viktória és a Fehérép Alcoa FKC. Az egykori válogatott kézilabda kapus ebben a szezonban a fehérváriak mind a tizenhat bajnokiján pályára lépett, emellett egy Magyar Kupa és öt EHF-kupa mérkőzésen védte a Fehérép hálóját.
2009.02.19. 19:52:30
Az év végéig elkészülhet az új bekötőút Börgöndpusztára
Még idén megújul a börgöndi bekötőút - 80 millió forintot fordítanak a beruházásra
A Börgöndpusztaiak régi kérése válik valóra 2009-ben. Teljesen megújul ugyanis az a bekötőút, ami a 62-es főútról a településrészbe vezet. Az örömteli hírt és az útberuházás részleteit Warvasovszky Tihamér polgármester és dr. Dienesné Fluck Györgyi, a 16. számú választókörzet önkormányzati képviselője csütörtökön közös sajtótájékoztatón ismertette.