Hírek


/ 2009.02.19. 14:52:21 |

Az év végéig elkészülhet az új bekötőút Börgöndpusztára

 A börgöndi bekötőút megépítésével kapcsolatos fejleményekről számolt ma be Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere és Dr. Dienesné Fluck Györgyi, a 16. sz. választókörzet önkormányzati képviselője. A napokban kapták meg ugyanis a Magyar Közút Kht. értesítését, miszerint a társaság a 62-es főútról Börgöndpuszta felé vezető út átépítéséhez szükséges költségek felét biztosítja.
/ 2009.02.19. 13:46:40 |

Még idén megújul a börgöndi bekötőút - 80 millió forintot fordítanak a beruházásra

 A Börgöndpusztaiak régi kérése válik valóra 2009-ben. Teljesen megújul ugyanis az a bekötőút, ami a 62-es főútról a településrészbe vezet. Az örömteli hírt és az útberuházás részleteit Warvasovszky Tihamér polgármester és dr. Dienesné Fluck Györgyi, a 16. számú választókörzet önkormányzati képviselője csütörtökön közös sajtótájékoztatón ismertette.

/ 2009.02.19. 11:33:32 |

Hármas ütközés az M7-esen

  Több személygépkocsi karamboljához riasztották a székesfehérvári tűzoltókat szerdán reggel az M7-es autópályára. A Siófok felé vezető oldalon a kápolnásnyéki lehajtó és a velencei pihenőhely között egy Toyota Yaris, egy Opel Astra és egy Volkswagen Passat ütközött. A tűzoltók a helyszínen áramtalanították a járműveket. A balesetben az elsődleges adatok szerint hárman könnyebben sérültek.
/ 2009.02.19. 11:23:56 |

Pincetűz Fehérvárcsurgón

  Családi ház alatti garázsként és pinceként használt helyiségben csaptak fel a lángok február 12-án este Fehérvárcsurgón. A tűzoltók kiérkezésekor az épület alagsorából sűrű füst ömlött ki. A pincében a kazán körül felhalmozott tárgyak égtek. A lángokat a tűzoltók fékezték meg. Személyi sérülés nem történt.
/ 2009.02.19. 10:48:36 |

Suzuki és Renault frontális karambolja

  Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat szerdán késő délután. A Sárkeresztes és Moha közötti mellékúton három személygépkocsi ütközött. Az egyik sofőrt a tűzoltók szabadították ki a roncsok közül.
/ 2009.02.19. 10:41:41 |

Péntektől látogatási tilalom a Fejér Megyei Szent György Kórházban

 Péntektől teljes körű látogatási tilalom lép érvénybe a Fejér Megyei Szent György Kórházban. A tisztiorvosi szolgálat az influenzaszerű megbetegedések növekvő aránya miatt rendelte el a zárlatot. A látogatási tilalom a székesfehérvári és a csákvári intézményre is vonatkozik. A teljes körű tilalom azt jelenti, hogy egyetlen osztályon sem lehet a fekvőbetegeket látogatni, hiszen a látogatók bevihetik a vírust.
/ 2009.02.19. 10:06:17 |

A Grundfos-t is elérte a válság - négynapos munkahét bevezetését tervezik

 Négynapos munkahét bevezetését tervezik március 1-től a szivattyúkat és villanymotorokat gyártó Grundfos Kft. két tatabányai és egy székesfehérvári gyárában, mivel 20 százalékkal csökkentek a megrendelések. A Grundfos nem elbocsátásokkal kívánja kompenzálni a válság hatásait.
/ 2009.02.18. 21:53:09 |

A Pécs legyőzésével növelte előnyét a listavezető Albacomp

 Az élmenők csatája. A férfi Kosárlabda NB1 17. fordulójában a listavezető, és a tabella másodikja randevúzott az Alba Regia Sportcentrumban. A házigazda, és a bajnokságban eddig legjobban szereplő Albacomp azt a Pécsi VSK-Pannonpower-t látta vendégül, mely alakulat utóbbi hét mérkőzésén nem szenvedett vereséget. A fehérváriak végig vezetve nyerték a rangadót. Albacomp – Pécsi VSK-Pannonpower 90-76 (24-18, 20-17, 19-22, 25-19)
/ 2009.02.18. 19:25:34 |

Fedett pályás Országos Bajnokságra hangolnak az ARAK-os atléták

 Az ARAK atlétái az időjárási viszontagságoknak kitéve készülnek a felnőttek fedett pályás Országos Bajnokságára. A hétvégén A Syma-csarnokban kis delegációval vesznek részt a fehérváriak. Az éremre is esélyes Zsigovics Natália sérülés miatt nem indul, és így kérdéses a 4x400-as váltó rajtja is.
/ 2009.02.18. 19:02:39 |

Jövőre is az EBEL-ben indul az Alba Volán SC

 Az Alba Volán SC csapata 43 ponttal az EBEL 54 meccses alapszakaszának kilencedik helyén végzett a 2008-09-es bajnokságban. A fehérváriak 17 győzelmükkel és 37 vereségükkel nem jutottak a rájátszásba, de megelőzték az Olimpija Ljubljanát, és ezzel mindenképpen előreléptek a tavalyi idényhez képest.