Hírek


/ 2009.02.24. 13:14:03 |

A Cukorbetegekért Egyesület rendezvényét tartják a Régió Házában

A Cukorbetegekért Egyesület Székesfehérvár 2009. február 26-án, csütörtökön 17 órakor várja tagjait és az érdeklődőket a Régió Házában (volt Technika Háza - Rákóczi út 25.). Az egyesület által szervezett rendezvény legfontosabb témái a "diabetes" és a "magnetoterápia" lesznek.

/ 2009.02.24. 12:12:39 |

Csökkent az élelmiszerek vásárlása Magyarországon is

 Tizenegy európai országban - köztük Magyarországon is - az árak emelkedése miatt csökkent tavaly az élelmiszerek, háztartási vegyi áruk és kozmetikumok mennyiségben mért kiskereskedelmi forgalma az előző évhez képest - mondta el Szalókyné Tóth Judit, az ACNielsen Piackutató Kft. igazgatója. Magyarországon 2008. október-decemberben a boltok 3,5 százalékkal kevesebb élelmiszert, háztartási vegyi árut és kozmetikumot adtak el, mint az egy évvel korábbi hasonló periódusban.
/ 2009.02.24. 11:01:55 |

Jövőre szigorodnak a gyed igénybevételének szabályai

Most először jelölte meg a kormány, mikortól lépnének hatályba a gyermekgondozási díjjal kapcsolatos megszorítások. A dátum 2010. május elseje, az addig születők után még a jelenlegi feltételek mellett lehet igénybe venni a gyedet. Jövő május elsejétől a gyedhez a jelenlegi féléves előzetes biztosítási jogviszony helyett egy évre lesz szükség.
/ 2009.02.24. 10:23:24 |

Képzőművészeti pályázatot hirdetett a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

A Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a Természeti Katasztrófák Elleni Védekezés Világnapja alkalmából képzőművészeti pályázatot hirdet az általános iskolák alsó-és felső tagozatos, alapítványi, egyházi, speciális képzést folytató szakiskolák, gimnáziumok, szakközépiskolák és szakmunkásképzők nappali tagozatos tanulói részére (19 éves korhatárig).

/ 2009.02.24. 07:34:26 |

Kevesebb tűzeset volt tavaly, viszont több balesethez riasztották a tűzoltókat

 Évértékelőt tartott a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság: a megyében a hivatásos önkormányzati, önkéntes és létesítményi tűzoltóságok 2008-ban 3134 vonulást hajtottak végre a különböző tűzesetekhez, ami az elmúlt évhez képest 2%-os csökkenést jelent. Tűzesethez 1260 alkalommal riasztották a tűzoltókat, míg 2007-ben 1511 alkalommal, ez több mint 16%-os csökkenést jelent.
/ 2009.02.24. 00:15:46 |

Óvodai beiratkozás 2009 - mikor és hova írathatjuk a gyerekeket?

 A Polgármesteri Hivatal értesíti az érintett szülőket, hogy a 2009/2010-es nevelési évre történő óvodai beíratásokra 2009. április 6-án és 7-én hétfőn és kedden 8.00 órától 17.00 óráig kerül sor. Az óvoda három éves kortól a tankötelezettség kezdetéig fogadja a gyermekeket. Idén a 2006. december 31-ig született gyermekek írathatók be.
/ 2009.02.23. 23:35:07 |

Babos Rita ahol elindult, bajnok lett

 A hétvégén a budapesti SYMA-csarnokban rendezték a Fedett Pályás Felnőtt Atlétikai Országos Bajnokságot, melyen természetesen az ARAK atlétái is részt vettek. Nem indult vérmes reményekkel a télen szabad ég alatt készülő fehérvári különítmény, csupán Babos Ritától lehetett érmeket várni. Az ARAK atlétanője megfelelt az elvárásoknak, mert hármas-, távol- és magasugrásban is bajnoki címet szerzett.
/ 2009.02.23. 23:23:21 |

Fehérvári sítájfutó sikerek

 Kabhegy térségében rendezték február 21.-én és 22.-én a Magyar Köztársaság Sítájfutó Sprint és Váltó Bajnokságát. Az idei év országos megmérettetésén teljes ARAK-os siker született, hiszen minden kategóriában érmet szereztek a fehérvári klub sportolói.
/ 2009.02.23. 21:55:06 |

Kiállítással ünnepelte születésnapját a V-061 Alba Regia Galamb-és Kisállattenyésztő Egyesület

 Jubileumi Kiállítással ünnepelte fennállásának 50. évfordulóját V-061 Alba Regia Galamb-és Kisállattenyésztő Egyesület. A városban egyébként már már 1933-ban működött a Fejér megyei és Városi Baromfi-, Galamb- és Házinyúltenyésztők Egyesülete gróf Nádasdy Tamásné és gróf Károlyi József elnökletével. Egyszerre még nem állítottak ki soha, annyi székesfehérvári bukógalambot, mint a fajtaklub évadnyitó nemzetközi megmérettetésén...
/ 2009.02.23. 21:45:02 |

Többet költöttek tavaly a Magyarországra látogató turisták

 Tavaly 39,6 millió külföldi látogató érkezett Magyarországra, akik összesen 1087 milliárd forintot költöttek, ez utóbbi szám 17 százalékkal múlja felül a 2007-es adatot. A magyar lakosság eközben 725 milliárd forintnak megfelelő összeget költött el külföldön, 25,6 százalékkal többet, mint 2007-ben. Tavaly tovább emelkedett a munkavégzési céllal történő kiutazások aránya, az egynapos utazásokon belül 18 százalék, a többnaposak esetében 13 százalék volt.