Hírek


/ 2009.02.23. 09:26:22 |

Több vonat a fővárosba - változott a vasúti menetrend

 Székesfehérvár ettől a héttől kezdve jobb vonat-összeköttetést kap a fővárossal. Reggel hét és nyolc között már nem csak egy járat közlekedik majd a fővárosba: február 22-től 6:43-kor és 7:30-kor is indul vonat Budapestre és a jelenlegi 6:48-as és 7:48-as is megmaradt. Délután a Déliből 15:48-kor és 16:43-kor indul vissza vonat Fehérvárra.
/ 2009.02.23. 08:23:52 |

Olcsóvá válik a magyar munkaerő

A leépítések és munkaidő-csökkentések hatására olcsóbbá válhat a magyar munkaerő. Alacsony képzettségű betanított munkaerőre a közép-dunántúli régióban már alig van igény, a cégek idegen nyelvet beszélő, több területen bevethető, közép- vagy felsőfokú műszaki végzettségű szakembert keresnek. Székesfehérváron és környékén is egyre nehezebb elhelyezkedni - a tavaly eltávozottak közül is egyre többen szeretnének visszatérni. - írja a Napi Gazdaság.
/ 2009.02.23. 07:58:24 |

Világbank: Magyarország a sereghajtó a régióban

A nullától 2 százalékig terjedő sávba várja 6 kelet-európai EU-tagállam – Csehország, Lengyelország, Szlovákia, Románia, Bulgária és Szlovénia – 2009. évi GDP-jének alakulását a Világbank. A szinten tartást vagy szerény expanziót felmutató államokkal szemben az intézmény a térségünk sereghajtójának minősíti Magyarországot, ahol 3 százalékos visszaesést valószínűsít.

/ 2009.02.23. 06:47:33 |

Ismét fehér reggelre ébredtünk - nincs fennakadás a közlekedésben

 Székesfehérváron és környékén 5-8 centiméternyi friss hó esett hétfőrggelre. A csapadék éjfél előtt nem sokkal kezdett szálingózni a városban. A közlekedésben nem okoz fennakadást a hótakaró, a Vértes felé induló helyközi járatok nhány percet késhetnek. A havazás a meteorológusok szerint egész nap folytatódik majd különböző intenzitással. A város hóeltakarító cége a Depónia éjszaka megkezdte a városi utak takarítását.
/ 2009.02.23. 00:12:54 |

Általános iskolások közlekedési versenye - a győztesek képviselik a megyét az országos vetélkedőn

 Pénteken Vörös Ferenc rendőr alezredes, Fejér megyei rendészeti igazgató nyitotta mega 4. és 8. osztályosok közlekedésismeretek tanulmányi versenyének megyei döntőjét a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság épületének tornatermében. Székesfehérvárról a Táncsics Mihály, a Széna téri, a Vízivárosi, a Munkácsy Mihály és a Hétvezér általános iskolából érkeztek gyerekek a versenyre.
/ 2009.02.22. 10:52:10 |

Távcsöves bemutatók hétfőn, szerdán és pénteken a fehérvári Csillagvizsgálóban

 Székesfehérváron több mint fél évszázados múltra tekint vissza a csillagászati ismeretterjesztés. Hajmási József és tanártársai 1961-ben hozták létre városunk első csillagvizsgálóját a József Attila Gimnázium tetején. A csillagda 1993-ban vette fel Székesfehérvár szülötte, a nemzetközi hírű asztrofizikus nevét, így lett Terkán Lajos Bemutató Csillagvizsgáló. Nyilvános távcsöves bemutatókat a tavaszi időszakban február 23-ától április 10-éig minden hétfőn, szerdán és pénteken 19 órától tartanak.
/ 2009.02.22. 07:36:24 |

Április 6-án és 7-én lesz az iskolai beiratás Székesfehérváron

 A Polgármesteri Hivatal felhívja az érintett szülők figyelmét, hogy a 2009/2010-es tanévre történő általános iskolai beíratásokra 2009. április 6-7-én, hétfőnés kedden 8.00 órától 12.00 óráig és 14.00 órától 18.00 óráig kerül sor Székesfehérváron. A tanköteles gyerekeket a szülknek kötelező beíratni: szeptembertől a 2003 május 31-ig született gyermekek kezdik az általános iskola első osztályát. A cikkben olvashatja az iskolai körzetekhez tartozó utcákat!
/ 2009.02.21. 21:36:36 |

A középmezőny alján a Fehérép-Alcoa FKC

 Újabb vereségével rendkívül messze került a felsőházi rájátszástól a Fehérép-Alcoa FKC női kézilabda csapata. A 7. fehérváriak a 8. Nyíradony otthonában vendégeskedtek, és a Tajtavill végig vezetve és irányítva verte a Sótonyi-együttest. A Fehérép vereségével visszacsúszott a tabella nyolcadik helyére, az utóbbi évek legrosszabb teljesítményét nyújtva. Tajtavill-Nyíradony – Fehérép-Alcoa FKC 30-25 (18-13)
/ 2009.02.21. 21:23:10 |

Szolnokon botlott az Albacomp

 A férfi kosárlabda NB1 18. fordulójában botlott a listavezető. Az Albacomp Szolnokon vendégszerepelt, és visszafogott játékkal kezdett. Az első negyedben összeszedett hátrány rányomta bélyegét a vendégek játékára, és Peresztegi Nagy Ákos csapatának csak fellángolásai voltak, talpra nem tudott állni. Az Albacomp veresége ellenére maradt a tabella élén. Szolnok–Albacomp 94–71 (32–19, 16–22, 26–16, 20–14)
/ 2009.02.21. 21:12:50 |

Győzelemmel kezdte a tavaszt az FC Fehérvár

 Egyértelműen a három pontért lépett pályára az FC Fehérvár labdarúgó csapata a Soproni Liga 16. fordulójában. A télen megerősödő fehérváriak a kiesőjelölt Siófokot fogadta a Sóstói Stadionban. A csapatok dolgát nehezítette a játéktér talaja, talán ennek, no meg a hazai támadások pontatlan befejezésének köszönhetően csak egygólos győzelmet aratott. FC Fehérvár – BFC Siófok 2-1 (1-0)