-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Szent István Szarkofágjánál idézték fel az államalapító intelmeit
Fejér Megye és Székesfehérvár Önkormányzatának közös ünnepségét tartották a Nemzeti Emlékhelyen, ahol a hagyományoknak megfelelően a megye és a város vezetői közösen rótták le tiszteletüket Szent István szarkofágjánál. Dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke beszédében kiemelte, hogy a magyaroknak büszkének kell lenniük gyökereikre és nem másoktól várni a felemelkedés lehetőségét.
2009.08.18. 17:59 |
Fejér Megye és Székesfehérvár Önkormányzatának közös ünnepségét tartották a Nemzeti Emlékhelyen, ahol a hagyományoknak megfelelően a megye és a város vezetői közösen rótták le tiszteletüket Szent István szarkofágjánál. Dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke beszédében kiemelte, hogy a magyaroknak büszkének kell lenniük gyökereikre és nem másoktól várni a felemelkedés lehetőségét.
A Himnusz hangjai után ünnepi beszédében dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke kiemelte, hogy István király, uralkodása alatt sorsfordító döntést hozott közös jövőnkről, az akkori kor színvonalán modern államot teremtett és úgy csatlakoztatta Magyarországot Európához, hogy az ország semmiféle hatalomnak nem vált hűbéresévé. "A magyarság általa volt képes otthonra és békére lelnie, lerakta a rend alapjait. A rend betartásában kérlelhetetlennek bizonyult. Szent István megálmodott egy országot, amelynek tartópillérei: a hit, a biztonság és a tudás." - tette hozzá dr. Balogh Ibolya.

A Fejér Megyei Közgyűlés elnöke beszédében hangsúlyozta, hogy büszkének kell lenni gyökereinkre és nem másoktól várni a felemelkedés lehetőségét.
Warvasovszky Tihamér polgármester ünnepi beszédében kiemelte, hogy Szent István átadott örökségül egy államot, amely a magyar nemzet fennmaradását biztosítja immár több mint ezer éve. "Szent István legnagyobb tette az volt, hogy megalapította a magyar királyságot, a magyar államot, és hogy ezzel Európához csatolt minket, az ő igazi nagysága abban rejlik, hogy szuverén módon határozta meg Magyarország helyét az akkori világban. Meg kell hallanunk, észre kell vennünk, és példának tekintenünk azt az öntudatot, azt az önbecsülést, amit István mutatott, ahogyan fellépett Európában, hiszen a világ akkor maga Európa volt." - tette hozzá.
Székesfehérvár polgármestere beszédében kiemelte a város szeretetének fontosságát, hiszen " aki nem jó lokálpatrióta, az nem jó patriótának sem." A legfontosabb "összefogás egymással és felelősség egymásért, mindez ebben a városban, itt Székesfehérváron, amely méltán, teljes joggal vallhatja magát a királyok városának, Szent István városának!" - tette hozzá.