Hírek


/ 2009.11.22. 20:41:00 |

Alba Regia Kupa Táncverseny 52. alkalommal a Köfém Sportcsarnokban

 Idén november 28-án, szombaton rendezik Székesfehérváron az Alba Regia Országos Táncversenyt. Az évtizedes hagyományokkal rendelkező eseményen ezúttal is standard és latin amerikai táncokban egyaránt megmérettetik magukat az ország minden pontjáról érkező tapasztalt versenytáncos párok. Az 52. Alba Regia Kupán délelőtt 10 órától kezdve gyönyörködhet a közönség a keringőt és tangót lejtő párok látványában.
/ 2009.11.22. 09:16:22 |

101-74-re győzőtt az Albacomp a Kecskemét ellen

 Nagyon elkapta a rajtot és nagyon elkapta az Albacomp a Kecskemétet. Az elején villámgyorsan öszehozott tíz pont körüli előny szinte végig csak nőtt, jó védekezésnek, gyors és látványos támadásoknak és egyéni remekléseknek köszönhetően. Minden, hosszabb időt parketten töltő fehérvári dobott legalább tíz pontot, ami bizonyítja, hogy igazi csapatérdem a siker.
Albacomp - Kecskeméti KSE 101 - 74 (30-19, 23-20, 32-14, 16-21)
/ 2009.11.22. 09:11:58 |

Szirénázó rendőrautó karambolozott szombaton délután a Várkörúton

 Szirénázó rendőrautó elé kanyarodott egy kocsi Székesfehérváron szombat délután. Az autót vezető nőhöz mentőt hívtak, de kiderült, hogy nem esett komoly baja. A járőrkocsi az egyik székesfehérvári áruház parkolójába tartott, mert arról kaptak bejelentést, hogy ott tolvajok fosztogatnak - őket végül rövid üldözés után egy másik rendőrautó járőrei fogták el.
/ 2009.11.22. 09:03:51 |

Döntetlent játszott a Vidi a Győrrel a Sóstón

 Védekezni jött a Győr Székesfehérvárra. A Soproni Liga őszi szezonjának legtöbb pontot gyűjtött csapata, a Videoton FC, a Sóstói Stadionban, gólnélküli döntetlent játszott a Győri ETO ellen. A Videoton végigtámadta a mérkőzést, de gól sajnos nem született. A Győrnek mindössze egyetlen helyzete volt a mérkőzésen. A Vidi április óta nem játszott olyan meccset, ahol ne szerzett volna gólt.
/ 2009.11.20. 21:32:22 |

Bravúros Sapa Fehérvár győzelem a Linz ellen

A Sapa Fehérvár AV19 hazai pályán győzött pénteken a tabellán második Linz ellen a jégkorong osztrák ligában. A Volán már két góllal is vezetett, innen állt fel a Linz, a vége előtt pár perccel Fekete megszerezte a Fehérvár győztes gólját.  Sapa Fehérvár AV19 - Linz (osztrák) 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)
/ 2009.11.20. 20:54:13 |

Baleset miatt zárták le a 8-as főut Székesfehérvár felé vezető oldalát

Baleset miatt lezárták a 8-as főút Székesfehérvár felé vezető oldalát Inota és Csór között. Az elsődleges információk szerint az érintett szakaszon egy műszaki hiba miatt az út szélén álló teherautó hátuljába rohant egy személykocsi. Arról, hogy a balesetnek van-e sérültje, egyelőre nincs információ - mondta a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
/ 2009.11.20. 17:00:06 |

Nemzeti Minőségi Díj: a Macher Kft. és a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara sikere

Tizenhat szervezet és két egyéni díjazott vehetett át a 2009. évi Nemzeti Minőségi Díj pályázathoz kapcsolódóan elismeréseket pénteken a Parlamentben. Nemzeti Minőségi Díjat kapott a székesfehérvári Macher Gépészeti és Elektronikai Kft., míg a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara "Elismerés a Kiválóságért" díjat vehetett át.
/ 2009.11.20. 15:51:17 |

A város sportéletét dolgozza fel Székelyhidi János könyve

Székelyhidi János újságíró Sportváros című könyvét mutatták be pénteken a Hiemer-házban. A kötet 1876-től napjainkig foglalja össze a város sportjának múltját és jelenét. A könyvbemutató alkalmából a szerző javaslatot tett arra is, hogy a város tisztelegjen a fehérvári bajnokok előtt egy emlékművel, amelyre az európabajnokok, olimpiai érmesek és világbajnokok, valamint a kiemelkedő eredményeket elért sportegyesületek neve kerülne rá.
/ 2009.11.20. 14:51:50 |

Árokburkolásra vár ajánlatokat a Városgondnokság

 Székesfehérváron a Dobó utcában a Kinizsi utcától a vasúti átjáróig mindkét oldalon, az Újvidéki utcában a Seregélyesi út és Bubai út közötti szakaszon, a Szilágyi Erzsébet utcában a Pörös utca Kertalja úti végénél és Hajnal út 11-nél Hajnal közben meglévő árok burkolására vár ajánlatokat a Városgondnokság.
 
/ 2009.11.20. 14:11:05 |

Zala megyéből érkezett idén a város karácsonyfája


 Az idén Zala megyéből érkezett a város karácsonyfája, amit a jövő hét folyamán a Tóparti Gimnázium diákjai díszítenek majd fel. A fát csütörtökön este a tűzoltók állították fel a Városház téren. Brájer Éva a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke elmondta, hogy a Főtéren advent heteiben a város óvodásainak és kisiskolásainak műsora idén is színesíti majd a karácsonyi forgatagot.