Hírek


/ 2009.11.20. 09:18:19 |

Ma még lehet javaslatot tenni az "Év Székesfehérvári Vállalkozója" díjra


 Ebben az évben is meghirdeti a város önkormányzata az Év Székesfehérvári Vállalkozója díjat, melyre november 20-ig lehet javaslatot tenni. A díjat tavaly elsőként a Lászlóvill Kft. és az Alba-Zöchling Kft. kapta a - tájékoztatott Vargha Tamás a társadalmi kapcsolatok tanácsnoka. Mind mondta nagyon fontos, hogy a fehérváriak véleményét figyelembe véve szülessen döntés az elismerésről.
/ 2009.11.20. 03:16:56 |

A jó gazda gondossága - interjú a Városgondnokság gazdasági igazgatóhelyettesével

„Az átalakulással a „jó gazda” gondosságával járunk el, és az egyik legfontosabb dolog, hogy rugalmas lett az eszköz es létszámgazdálkodásunk is” – mondja Béndek Balázs a Városgondnokság gazdasági igazgatóhelyettese. Szigorúbbá vált a gazdasági társasággá alakult gondnokság kontrolling tevékenysége, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy forintot sem fizetnek ki fölöslegesen. E két tényező is közrejátszik abban, hogy mintegy 600 millió forintnyi közpénzt spórol idén a társaság.
/ 2009.11.19. 19:09:38 |

Szent Erzsébet napi gyertyafényes hangverseny a Fehérvárcsurgói kastélyban

 A hagyományokhoz hűen idén is lesz Szent Erzsébet napi gyertyafényes hangverseny a fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban pénteken, november 20-án, 19 órakor. A fiatal hárfaművésznő, Anasztázia Razvaljajeva tolmácsolásában elhangzanak többek között J. S. Bach, J. Ph. Rameau, G. Fauré és M. De Falla művei.
/ 2009.11.19. 18:51:57 |

Kijelölték az első oltópontot Székesfehérváron

Székesfehérváron, az ÁNTSZ székesfehérvári, abai, gárdonyi, enyingi térségi intézetében jelölték ki az első Fejér megyei oltópontot. Almási Ferenc kistérségi tiszti főorvos tájékoztatása szerint az oltóponton személyi igazolvány és a tajkártya bemutatásával 1930 forintért vásárolhatják meg a vakcinát azok, akik nem jogosultak az ingyenes védőoltásra. Az oltásért 1000 forintot kell a vakcina árán kívül fizetni.
/ 2009.11.19. 17:13:09 |

Négy oltópont kezdi meg működését a közép-dunántúli régióban

Négy oltópont kezdi meg a működését péntektől a közép-dunántúli régióban, 8 és 20 óra közötti időpontban. Három oltópontot a három megyeszékhely - Székesfehérvár, Tatabánya és Veszprém - ÁNTSZ székházaiban állítanak fel, míg a negyedik a balatonfüredi Állami Szívkórházban működik majd.November 27-től pedig már 26 újabb oltópontot állítanak fel a közép-dunántúli régióban.
/ 2009.11.19. 16:10:52 |

Életmód verseny a megye kollégiumainak

A Nemes Nagy Ágnes Kollégiumban 16 éve működik az Életmód klub, melynek tematikája szerves része az egészséges és kulturált életmódra nevelésnek. Ehhez kapcsolódóan minden év novemberében – ebben az évben 2009. november 25-én 15 órakor - Életmód versenyt szerveznek a megye kollégiumai között.
/ 2009.11.19. 14:07:52 |

Adventi Udvar békével és szeretettel a Püspöki palotában

 Idén is számos program lesz adventi időszakban a Püspökség udvarán Székesfehérváron. Többek között erről is szó volt azon a sajtótájékoztatón, amin bemutatták a Fehérvári Karácsony 2009 CD-t. A gyerekeknek szombat délelőttönként kézműves foglalkozások lesznek. Advent első hétvégéjén délután négy órakor kezdődik a gyertyagyújtás és ennek keretében lesz a CD bemutatója is. Hétvégenként a belsárosi templomok is nyitva lesznek Székesfehérváron.
/ 2009.11.19. 13:25:33 |

Fejér megyei tollaslabdázok az U17-es Európa Bajnokságon

 A szlovéniai Medvodében rendezett 17 éven aluli tollaslabdázók Európa Csapat és Egyéni Bajnokságán a magyar válogatott színeiban több Fejér megyei fiatal is helyett kapott. A piros, fehér, zöld színeket megyénkből Letsch Péter az Albatoll, Krausz Gergely és Winkler Kata az Ezerjó versenyzője, valamint a bodajki  Dellenbach Rudolf  képviselték.
/ 2009.11.19. 13:18:21 |

Karácsonyig tartó adománygyűjtő akciót hirdettek meg

Szent Erzsébet napjától Karácsonyig tartó adománygyűjtő akció meghirdetéséről számolt be Vargha Tamás, a társadalmi kapcsolatok tanácsnoka. Az adományokat - főként tartós élelmiszert, ruhát, gyermekjátékokat és könyveket - a Malomházba (Malom u. 7.) várják hétfőn és szerdán 9 és 13 óra közötti, illetve kedden és csütörtökön 13 és 17 óra közötti időszakban. Vargha Tamás elmondta, hogy nem várnak majd Karácsonyig az adományok szétosztásával, a beérkezett ruhákat és tartós élelmiszereket folyamatosan juttatják el a rászorulókhoz.
/ 2009.11.19. 13:09:01 |

A jó gazda gondossága - interjú a Városgondnokság gazdasági igazgatóhelyettesével

 „Az átalakulással a „jó gazda” gondosságával járunk el, és az egyik legfontosabb dolog, hogy rugalmas lett az eszköz es létszámgazdálkodásunk is” – mondja Béndek Balázs a Városgondnokság gazdasági igazgatóhelyettese. Szigorúbbá vált a gazdasági társasággá alakult gondnokság kontrolling tevékenysége, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy forintot sem fizetnek ki fölöslegesen. E két tényező is közrejátszik abban, hogy mintegy 600 millió forintnyi közpénzt spórol idén a társaság.