Hírek
-
Megnyílt a Kirakat Galéria a Kossuth utcában
Szabó Márta fotográfus, a Kirakat Galéria ötletgazdája elmondta, hogy jelenleg 22 fehérvári alkotó képeit tekinthetik meg az érdeklődők a Kossuth utcában, az egykori Papír-Írószer helyén, az Árpád fürdővel szemben. "2007-ben nyílt meg az első Kirakat Galéria a Köztársaság Mozi helyén. Pár hónapig működött és most új lehetőséget kaptunk: szeretnénk minden hónapban új képekkel várni a fotográfia iránt érdeklődőket." - mondta Szabó Márta.
2009.11.28. 15:18:24 -
Összefogás az önkéntes tartalékos rendszerért
A Magyar Honvédség önkéntes tartalékos rendszere és a kapcsolódó kompenzációs rendszer fejlesztése címmel rendeztek konferenciát Székesfehérváron, a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokságán, melyre meghívták a kérdésben érintett szervezetek, minisztériumok politikai, szakmai, katonai vezetőit. A konferencián előadást tartott Szekeres Imre honvédelmi miniszter és Dr. Simicskó István, az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságának elnöke is.
2009.11.28. 12:08:30 -
Székesfehérvár Sportjáért - 100 éves a MÁV Előre
Ritka jubileumot ünnepel Székesfehérvár sportélete, ugyanis alapításának századik évfordulójához érkezett Székesfehérvár legrégebbi sportegyesülete, a MÁV Előre. Pénteken délutána klub jelenlegi és egykori sportolói gyűltek össze a Kodolányi János Főiskola aulájában. Az ünepségen többek között ott volt Orbán Viktor a klub egykori focistája, Warvasovszky Tihamér polgármester és dr. Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő is.
2009.11.27. 16:46:11 -
Kiváló boltokat és vendéglátókat jutalmazott a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület
A „Fogyasztók kiváló boltja” és „Fogyasztók kiváló vendéglátóipari egysége” díjakat adták át ma a Régió Házában, a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület szervezésében. A Fogyasztók Napja alkalmából megtartott rendezvényen huszonhárom üzlet és kilenc vendéglátó egység képviselője vehetett át elismerést. A Fogyasztók Napján Wittich Tamás, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság Főigazgatója is köszöntötte a résztvevőket, kiemelve a a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület országosan is példamutató tevékenységét.
2009.11.27. 10:22:36 -
Írok mit is tehetnék - fődíjat kapott Hegedűs 2 László a "Radnóti 100" pályázaton
Csütörtökön este adták át Budapesten az „írok, mit is tehetnék” - 100 éve született Radnóti Miklós című pályázat alkotásainak díjait. A zsűri két fődíját adományozott, melyből az egyiket a fehérvári Hegedűs 2 László képzőművész kapott "1909-1944" című művéért.
2009.11.27. 09:36:39