Hírek
-
Jubileumi labdarúgó kupa - tizedik alkalommal várják a kispályás foci szerelmeseit
A Videoton FCF Baráti Kör Egyesület december 28-án, 29-én és 30-án rendezi meg a a Jubileumi X. Kispályás Labdarúgó Kupát a Videoton Oktatási Központban. A torna fővédnöke Kovács Ferenc mesteredző, a Videoton FC tiszteletbeli elnöke. A verseny összdíjazás 1.000.000.- Ft értékű sportfelszerelés, vagy vásárlási utalvány.
2009.11.26. 10:32:42 -
Életmentő adomány a Nestlétől
A cég évek óta rendszeres támogatója a menhelyeknek adományaival, kutyáknak és macskáknak való száraz és konzerv eledelekkel. A három országos állatvédelmi szervezet, a Herman Ottó Állat-és Természetvédő Egyesület, a MÁOSZ, és a MÁTSZ 2008 februárjában írt alá egy szerződést az adományozóval a folyamatos támogatásról. A kutya és macskaeledelből a fehérvári HEROSZ Állatotthon lakói is sokszor jól lakhatnak a télen.
2009.11.26. 09:08:41 -
Szünet van az influenza miatt a Ligetsori Óvodában is
Nem fogadják a gyerekeket szerdától egy hétig a székesfehérvári ligetsori, valamint a fülei óvodában seml. A kényszerszünetet a sok hiányzó, valamint a laboratóriumi vizsgálat során kimutatott H1N1-vírusfertőzés miatt rendelte el mindkét intézmény vezetője a fenntartó önkormányzatok egyetértésével. Megkezdődött viszont a tanítás Székesfehérváron a korábban hasonló okokból bezárt Hétvezér Általános Iskolában, valamint a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskolában.
2009.11.26. 08:56:46 -
Egy 82 éves nénit raboltak ki az Öreghegyen
Egy 82 éves asszonyt loptak meg szerdán este az Öreghegyen. A nénihez azzal ment be két ismeretlen rabló, hogy felhívja a figyelmét arra, hogy a környéken több lopási volt, figyeljen a félretett pénzére. A két tolvaj rákérdezett arra, hogy a hölgy jó helyen tartja-e a pénzét, mire ő a rejtekhelyet meg is mutatta. Miközben egyikük elterelte a figyelmét, a másik el is vette 23.000.- Ft készpénzét, majd nyúlcipőt húztak.
2009.11.26. 08:47:11 -
Katalin-nap és Fölsővárosi hagyományok várták a fehérváriakat
A Liszt Ferenc utca mellett az idén két új helyszínen rendezték a fehérvári Katalin-napot. A Szent Sebestyén Templom előtti téren tradicionális felsővárosi étkeket kóstolhattak a vendégek utána pedig batyus mulatságot tartottak a Felsővárosi Közösségi Házban. Kati néni szobránál idén is több százan gyűltek össze, ahol a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és Vargha Tamás tanácsnok köszöntötte az egybegyűlteket.
2009.11.25. 20:55:46