Hírek


/ 2009.11.25. 16:36:19 |

Azonos mennyiségeket kell ennie a babának?

A címben már majdnem bennevan maga a válasz is: Nem, nem kell azonos mennyiségeket ennie a babának. Miért is kellene minden egyes etetéskor ugyanannyit szopiznia vagy ugyanannyi tápszert meginnia, mint előző alkalommal? Mi felnőttek sem eszünk minden étkezésre pont ugyanannyit…
/ 2009.11.25. 16:35:39 |

Az anyatej őssejteket tartalmaz

Az anyatej kulcsfontosságú a babák fejlődéséhez és egészségéhez, de hamarosan nélkülözhetetlen kutatási alap válhat belőle. Ausztrál kutatók ugyanis kiderítették, hogy őssejteket tartalmaz. Összesen három sejttípust sikerült azonosítaniuk a perthi székhelyű nyugat-ausztráliai egyetem kutatóinak. Ez egyedülálló, hiszen semelyik másik sejtcsoportosulás nem tartalmaz egy típusnál többet - közölte Mark Cregan orvosigazgató, a kutatás vezetője egy minapi csecsemőfejlődési UNICEF-kongresszuson.
/ 2009.11.25. 16:01:22 |

Családi Egészségnapot szervez a SZÉNA Egyesület

November 28-án 9 és 12 óra között rendezik meg a Családi egészségnapot a "Centrumban az egészséges család" program keretében. A SZÉNA Egyesület rendezvényét az István Király Általános Iskolában tartják, ahol lehetőség lesz a falmászás kipróbálására is, a gyerekeket pedig akadálypálya és játszóház várja. Farnady Judit, az egyesület elnöke ismertette a december 5-én zajló Mikulásfutás programjait is.
/ 2009.11.25. 11:00:53 |

Az Alba Plazában gyakorlatoztak a tűzoltók

 November 23-án és 24-én a soron következő, negyedéves begyakolró gyakorlatot tartották a Székesfehérvári tűzoltók az Alba Plazában. A feltételezés szerint a tetőparkolóban műszaki hiba miatt kigyulladt egy személygépkocsi, és a lángok a szoros parkolóállásokban átterjedtek három szomszédos személygépkocsira, és a tetőn kialakított irodákra is. A gyakorlatnak azért is volt nagy szerepe, mert az épület tetőtéri parkolóján nincs tűzcsap, sem egyéb tűzivíz vételi lehetőség, és a székesfehérvári tűzoltóság tűzoltófecskendői sem tudnak felhajtani a tetőre a feljáró alacsony magassága miatt. VIDEÓVAL!
/ 2009.11.25. 10:20:20 |

Autók lángoltak a fehérvári bevásárlóközpont tetején

Több autó is lángolt az egyik fehérvári bevásárlóközpont tetején – igaz, ezúttal csak elméletileg. A Palotai úti üzletközpontban helyismereti foglakozást követően begyakorló gyakorlatot tartottak a fehérvári tűzoltók. A feltételezés szerint a tetőparkolóban műszaki hiba miatt kigyulladt egy személygépkocsi, és a lángok a szoros parkolóállásokban átterjedtek három szomszédos személygépkocsira is.
 
/ 2009.11.25. 09:16:03 |

Egy elhagyott Budai úti, romos épületben halt meg a hajléktalan férfi

 A tervezett Alba Innovációs Park területén egy elhagyott romos épületben találtak egy halott férfit. A Budai úton lévő gimnázium mögött területrendezés közben bukkantak a 42 éves fehérvári hajléktalan holttestére. A helyszíni szemle során elsődlegesen megállapították, hogy nem gyilkosság történt. A férfi a romos épület felső szintjén aludt, ahonnan feltehetően eközben leesett és az elszenvedett sérüléseibe halt bele.
/ 2009.11.25. 09:10:05 |

Útfelújításokkal javították Székesfehérvár és Tatabánya összeköttetését

 Székesfehérvár és Tatabánya összeköttetését javítja az az 1,3 milliárd forintba került, 35 kilométeres Fejér megyei útfelújítás. A projekt lezárása alkalmából kedden Székesfehérváron sajtóbeszélgetésen a Közút Zrt. üzemeltetési igazgatója elmondta, hogy a mintegy 24 kilométeres szakaszon felújították a Zámoly-Gánt közötti 8123-as utat, valamint 10 kilométer hosszan a Velence-Csákvár-Tata között húzódó 8119-es utat.
/ 2009.11.25. 09:01:47 |

400 ezer forintos büntetést rótt ki az MLSZ a Videotonra

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága kedden úgy határozott, hogy érvényben hagyja a Videoton FC-re korábban kirótt pénzbüntetéseket, így a székesfehérvári klubnak összesen 400 ezer forint bírságot kell fizetnie. Az egyesület az Újpest FC és a Vasas elleni mérkőzéseken történt szurkolói rendbontások, valamint pirotechnikai eszközök használata miatt kapta a büntetést.
/ 2009.11.25. 08:31:47 |

Több mint a fél ország magyart választ ha teheti

 A magyar lakosság 52 százaléka vásárláskor előnyben részesíti a hazai termékeket. Az Ipsos felmérése szerint a lakosság mindenekelőtt az élelmiszerek esetében ragaszkodik a magyar áruhoz, amelyek közül a hús- és hentesáru, a tej és tejtermékek, illetve a zöldség- és gyümölcsfélék esetében keresik kiemelten a magyar termékeket. Magyar terméknek a válaszadók azt tartják, amit magyar alapanyagokból készítettek, illetve amelyik védjeggyel ellátott.