Hírek


/ 2009.12.03. 14:32:24 |

Kampány indult a H1N1 elleni oltásért

A székesfehérvári bevásárló- központokban, az autóbusz- és a vasútállomáson hangosbemondón figyelmeztetnek a H1N1 vírus elleni védőoltás fontosságára és közlik az oltópontok helyét. Almási Ferenc kistérségi tiszti főorvos tájékoztatása szerint igyekeznek minden lehetőséget kihasználni azért, hogy minél többen oltassák be magukat, megelőzve a járvány terjedésének erősödését.
 
/ 2009.12.03. 11:26:17 |

Nem a 2010-es költségvetési koncepcióra - ülésezett a város képviselőtestülete

 Székesfehérvár 2010-es költségvetési koncepciójáról is tárgyaltak a városatyák. Warvasovszky Tihamér polgármester előterjesztésében elmondta, hogy egészen mások idén a körülmények, mint korábban, amikor csak bevételi számokat terveztek. Dr. Cser-Palkovics András a Fidesz frakcióvezetője elmondta, hogy azoknak a fejlesztéseknek az árát kezdi kifizetni 2010-ben a város, amiket az elmúlt években hitelből fedeztek. Közgyűlési döntésekről tájékoztatott Székesfehérvár polgármestere
/ 2009.12.03. 09:22:34 |

Címzetes igazgatókat köszöntöttek a város Közgyűlésén

 A csütörtöki Közgyűlés napirendi pontjainak tárgyalása előtt Juhász Lászlót a Vasvári Pál Gimnázium volt igazgatóját és Csetényi Attilánét a Brunszvik Teréz Óvoda volt vezetőjét címzetes igazgatói címmel tüntették ki. A két köztiszteletben álló fehérvári polgárt a város polgármestere Warvasovszky Tihamér, alpolgármestere dr. Csapó Csilla és az Oktatási Bizottság elnöke Fűrész István köszöntötte.
/ 2009.12.03. 08:32:08 |

Ezüstérmesek lettek a Fejér megyei rendőrnők az országos lövészversenyen

 Összesen 43 csapat 145 résztvevője versengett a közelmúltban az ORFK RSZKK meghívásos pisztoly lőversenyén. Fejér megye által delegált női csapat az előkelő második helyre lőtte be magát. A fiúk ezúttal hetedikek lettek. A  lányok mezőnyében egyéniben a legjobb helyezést Magyar Erika zászlós érte el. A 4. helyen szerepelt, míg Csonták Simon Rita őrmester a 10. helyen, Bikárdi Henrietta zászlós a 14. helyen állt az eredmények összesítése után.
/ 2009.12.03. 08:00:44 |

Csütörtökön reggel nyolc órától ülésezik Székesfehérvár Közgyűlése

 Csütörtökön reggel nyolc órakor kezdi soros ülését Székesfehérvár önkormányzatának közgyűlése. Az idei költségvetési beszámoló mellett a 2010-es költségvetési koncepcióról is tárgyalnak majd a képviselők. A helyi buszközlekedés idei veszteségének kiegyenlítéséről is döntenek majd és várhatóan módosítják a buszmenetrendet is. Oktatási kérdések is napirendre kerülnek. Tárgyalnak majd az Alba Regia Szimfonikus Zenekar működéséről és módosítják a város Sportkoncepcióját.
ÉLÕ KÖZVETÍTÉS (2009.12.03-án 8.00-tól)
A részletes napirendi pontokat itt találja!
/ 2009.12.02. 20:28:27 |

Gól nélküli döntetlent játszott a Vidi a Ligakupában

Gólnélküli döntetlent játszott Győrben a Videoton a Ligakupa elmaradt mérkőzésén. A két csapat ezzel a csoportmérkőzéseit már befejező Zalaegerszeggel azonos pontszámmal áll a hatos első három helyén. Az utolsó játéknapon a Győr a Paksot, a Videoton a Pápát fogadja - csapatunknak egyetlen pont szükséges a biztos továbbjutáshoz.
 
/ 2009.12.02. 20:19:01 |

Zavartalan az oltópontok működése

A Fejér Megyei Szent György Kórház teljes területére elrendelt látogatási tilalom nem befolyásolja a jól elkülönített, rendkívüli oltópontok működését - hívta fel a figyelmet közleményben az intézmény vezetősége. Az oltópontokon térítés ellenében vehető igénybe az oltás, reggel 8 órától 20 óráig. Felhívták a figyelmet, hogy a térítésmentes oltásra jogosultak háziorvosuknál tudják ingyen beoltatni magukat.
/ 2009.12.02. 17:22:46 |

"Más szempontból" címmel nyílt fotókiállítás a Szent István Művelődési Házban

A Fogyatékosok Világnapja alkalmából nyílt meg a Szent István Művelődési Házban a „Más szempontból” című fotókiállítás. A Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány által szervezett tárlat az autizmussal élőkre és alkotásaikra kívánja ráirányítani a társadalom figyelmét Rajczy Mátyás alkotásain keresztül, akinek fotóit Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő és Kiss János nagyprépost is méltatta.
/ 2009.12.02. 13:11:36 |

Angol irodalmi est Bács Ferenccel a Zsolt utcai könyvtárban

A Székesfehérvári Városi Könyvtár Zsolt utcai Tagkönyvtára „Anglia kulturális estje” címmel zenés angol irodalmi estet tart, melynek vendége Bács Ferenc érdemes művész és a Strófa Együttes. A program december 10-én csütörtökön 17.30-kor kezdődik a Zsolt utca 34 száma alatt található könyvtárban.
/ 2009.12.02. 11:18:40 |

Két mérkőzés vár még idén a Videotonra

Szerdán Győrben az ETO, szombaton pedig Felcsúton, a Pápa ellen lépnek pályára dr. Mezey György tanítványai. A vezetőedző tervei szerint hasonló keret utazik majd Győrbe, mint amelyik a hétvégén Kaposváron is szerepelt: így például, biztos az is, hogy ismét lehetőséget kapnak a tehetséges akadémisták.