Hírek
-
Sikeres évet zárt a Philips
Franz Jursa gyárigazgató tájékoztatta Székesfehérvár polgármesterét a Philips Kft. 2009. évi eredményeiről. Úgy értékelte, hogy sikeres évet zártak. Fontosnak tartja a székesfehérvári gyár tevékenységét: ez az első gyár világszerte a Philips Consumer Lifestyle üzletágán belül, amelyik megkapta a Lean 2. szintjének teljesítéséért járó kitüntetést.
2009.12.16. 14:53:59 -
Csatornába hajtott kisteherautó sofőrjét mentették ki a tűzoltók
A székesfehérvári tűzoltókat szerdán a reggeli 6 órás szolgálatváltást követően a délelőtt folyamán három közlekedési balesethez riasztották. A 62-es főúton az M7-es felüljárónál két személygépkocsi ütközött, ketten könnyebb sérüléseket szenvedtek. A 81-es főúton, Sárkeresztes közelében egy mikrobusz borult fel, személyi sérülés nem történt. A 63-as főúton, Aba és Sárkeresztes között, a Dinnyés-Kajtori csatornába hajtott egy kisteherautó, amelynek sofőrje a roncsba szorult, a hideg víz pedig beömlött a járműbe.
2009.12.16. 13:28:17 -
Újabb hiányosságok színház ügyben - nem erre volt építési engedély
Az építésigazgatás oldaláról vizsgálták, hogyan történt a Vörösmarty Színház felújítása. A színházban előbb befejeződtek a munkálatok, minthogy jogerős építési engedélye lett volna – hangzott el azon a sajtótájékoztatón, melyet Szigli István a Városfejlesztési és dr. Csurgai Horváth József a Városstratégiai Bizottság elnöke tartott szerdán délelőtt.
2009.12.16. 12:45:36 -
Csak félpályán járható az M7-es autópálya
Megcsúszott egy kamion az M7-es autópálya 112-es kilométerénél, emiatt a fővárostól Nagykanizsa felé csak az egyik sávban halad a forgalom azon a szakaszon. A megcsúszott kamion felugratott a szalagkorlátra, és a "bebicskázott" pótkocsija keresztbefordult a külső sávon.
2009.12.16. 10:55:05 -
Fehérváron zárták az évet a játékvezetők
Székesfehérvár adott otthont a játékvezetők hagyományos évzáró labdarúgó tornájának. Az V. Országos Sípmesterek Fesztiválján valamennyi megyei csapat képviseltette magát, közel 360 sípmester, köztük gyakorlatilag a teljes élvonalbeli játékvezetői keret pályára lépett. A hétvégi kétnapos tornát Pauker Kálmán, a rendező Fejér Megyei Labdarúgó Szövetség alelnöke nyitotta meg.
2009.12.16. 10:47:53