Hírek
-
Idén 150-en töltik utcán a karácsonyt Székesfehérváron
Kedden délben a hajléktalanszállón is karácsonyi ünnepséget tartottak, ahol ajándékként élelmiszer csomagot és néhány olyan használati tárgyat kaptak az otthontalanok a várostól, ami segíti őket a mindennapokban. Becslések szerint Székesfehérváron jelenleg 300 és 350 között van a hajléktalanok száma, közülük több mint 150-en töltik majd a karácsonyt az utcán. Nekik is lehetőségük lenne bemenni a szállóra, de nem teszik.
2009.12.23. 08:09:43 -
Orvvadászokat fogtak el Fejér megyében
Orvvadászokat fogtak el Fejér megyében; a csoport hat tagja haszonszerzés céljából, hosszabb ideje folytatott illegális vadászatot - közölte Lasancz Zoltán, a megyei rendőr-főkapitányság bűnügyi igazgatója. A sajtótájékoztatón bemutatták a lefoglalt trófeák egy részét, összességében több tízezer euróra tehető a kár.
2009.12.22. 14:31:21 -
Megkapta a 26 millió Euró-s támogatást a szennyvízcsatorna építés
"Örömmel tájékoztatom a Kedves Fehérváriakat, hogy Brüsszelben megszületett a végleges döntés december 18-án és az illetékes Európai Uniós Bizottság elfogadta a szennyvízelvezetési programot, és megítélte a közel 26 millió Euró-s támogatást. Így minden akadály elhárult az elől, hogy a szennyvízcsatorna építése 2010. elején elindulhasson." - adta hírül közleményében Warvasovszky Tihamér polgármester közleményében.
2009.12.22. 11:32:24 -
Utoljára 15 évvel ezelőtt volt ilyen magas a munkanélküliek száma
A októberihez képest Fejér megyében 2,3%-kal nőtt a nyilvántartott álláskeresők száma. A regisztrált álláskeresők száma 23002 fő, amely 528 fővel több az októberinél, és az egy évvel korábbinál is 7878 fővel (52,1%-kal) magasabb. Utoljára 15 évvel ezelőtt volt ilyen magas a regisztráltak száma. Székesfehérváron 9197 ember keres munkát, ami az előző havinál 36 fővel több. Üres álláshelyből mindössze 165-öt atrtanak nyilván.
2009.12.22. 08:19:58 -
Ingyenes parkolás az ünnepek alatt - megnyitották a murvás parkolót
December 23-tól január 4-ig díjmentes lesz a parkolás Székesfehérváron. Megnyitották a murvás parkolót is a Városgondnokság és a terület tulajdonosának megállapodása alapján. A tulajdonos ingyen adta a területet, a Városgondnokság pedig felügyeli a parkolót, ahol mindenki ingyenesen teheti le autóját.
2009.12.21. 20:33:49
Életveszélyes jégcsapok lógtak a Lövölde utcában
Elbocsátások a Philips székesfehérvári gyárában
H1N1: meghalt egy ötvenéves nő a fehérvári kórházban
Méteres jégcsapok lógtak a Lövölde utcában
Ingyenes sportolási lehetőségek a téli szünetben
Karácsonyi ünnepség a Maroshegyi Idősotthonban
Burkolai jelek festésére vár ajánlatokat a Városondnokság
Út- és járda- és parkolóépítésre vár ajánlatokat a Városgondnokság
LETÖLTHETÕ AJÁNLATKÉRÉS