Hírek


/ 2009.12.15. 08:41:44 |

75 éves fennállását ünnepli a Vörösmarty Mihály Művelődési Ház

 Idén 75. születésnapját ünnepli a VOKE. A Vörösmarty Művelődési Ház már 1892-ben megalakult, amikor a Férfiegylet tagjai kórust szerveztek, a hivatalos dátum azonban 1934. Ebben az esztendőben a délvidéki vasút hagyta jóvá egy közművelődési intézmény megnyitását. A fehérvári művelődési házban talált otthonra a Városi Bélyegkör, a Díszmadárbarátok Egyesülete és évek óta itt tartja táncfoglalkozásait Szilner Tibor a Laguna Tánckulbbal.
/ 2009.12.15. 08:01:01 |

A diákok munkájákak kiállításával ünnepli 40 éves születésnapját az Arany János Iskola

 Az Arany János Iskola diákjainak munkájából nyílt kiállítás a Szárazréti Közösségi Házban. A gyógypedagógiai nevelésre-oktatásra szoruló gyermekek számára több mint 40 évvel ezelőtt kezdődött meg a munka. A kiállításmegnyitón Fűrész István az Oktatási Bizottság elnöke és Szigli István a városrész önkormáyzati képviselője köszöntötte az egybegyűlteket.
/ 2009.12.14. 16:46:40 |

Tizenhárom influenzás beteget kezelnek a Szent György Kórházban

Székesfehérváron, a Fejér Megyei Szent György Kórházban összesen 13 beteget kezelnek influenza- és influenzaszerű megbetegedéssel. Ötöt az intenzív osztályon ápolnak, közülük ketten gépi lélegeztetésre szorulnak, négy beteg szervezetében a vizsgálat kimutatta a H1N1 vírust - mondta el az orvosigazgató-helyettes. Szabó Gabriella tájékoztatása szerint az infektológiai osztályon kezelt nyolc beteg közül kettőnél ugyancsak megállapították a H1N1 vírus jelenlétét.
/ 2009.12.14. 13:23:45 |

Közeleg az EVA bejelentkezési határidő

Jövő hét hétfőig lehet bejelentkezni az Egyszerűsített Vállalkozói Adó hatálya alá és ugyancsak jövő hét hétfő a kijelentkezés határideje is. Annak aki már EVÁ-s nem kell újra bejelentkeznie. Dr. Szabó Ildikó főosztályvezető-helyettes elmondta, hogy akik 2009-ben eváztak, és 2010-ben is fenn akarják tartani ezt az adózási módot, nem kell újra bejelentkezni.
/ 2009.12.14. 13:06:06 |

Húszmillió forint értékű csempészárút foglaltak le Gárdonyban

Több mint 20 millió forint értékű cigarettát találtak egy kamionban a vám- és pénzügyőrség járőrei Gárdonyban hétfőn hajnalban. A vám- és pénzügyőrség járőrei vasárnapról hétfőre virradóra a 7-es főúton tartottak ellenőrzést, s éjjel egy órakor Gárdony belterületén állítottak meg egy magyar rendszámú kamiont.A két magyar állampolgárságú sofőrt előállították, kihallgatásuk jelenleg is tart Székesfehérváron.
/ 2009.12.14. 09:39:37 |

Bravúros Sapa Fehérvár győzelem a listavezető ellen

 A Sapa Fehérvár AV19 csapata az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság alapszakaszának 32. fordulójában hazai pályán 4–2-re győzte le a listavezető Grazot. A Volánnál Sofron István duplázott, rajta kívül Palkovics Krisztián és Mihály Árpád volt eredményes.
 
/ 2009.12.14. 07:54:36 |

Hitel nélkül egyre több külföldi érdekeltséggel - jó évet zárt a Videoton Zrt.

 Versenyképes európai uniós iparpolitikára van szükség - mondta Székesfehérváron a Videoton évadzáró ünnepségén Széles Gábor. A Videoton Holding Zrt. sikere a gazdasági válság közepén jól példáza, hogy az egyetlen még megmaradt nemzeti cég egy tőkeerős cég tudott maradni és egyre több érdekeltsége van már külföldön is. A cég azon kevés hazai vállalatok egyike amelynek nincs hitelállománya, működő tőkéje folyamatosan nő, száz százalékban hazai tulajdonban van, és több lábon áll.
/ 2009.12.14. 07:49:53 |

Nem sikerült túl jól az év utolsó NB1-es meccse a röplabdás fiúknak

 A 2009-es esztendő utolsó NB I-es Kodolányi mérkőzésén sajnálatos módon rendkívül gyengén játszottak a fehérvári fiúk. A Csepel elleni bajnokin esély sem mutatkozott a hazai győzelemre, vagy akár csak a szettrablásra.
 
 Kodolányi-Masita-Hellotel FRKE - Csepeli RC 0-3 (-10, -15, -10)
/ 2009.12.13. 19:52:40 |

Élve szabadították ki a tűzoltóki a vonat alá került férfit Börgöndön

Életveszélyes sérüléseket szenvedett az a férfi, akit egy vonat gázolt el Börgöndön. A tűzoltók hosszadalmas munkával tudták csak kiszabadítani az életben maradt férfit, akit a mentők életveszélyes állapotban szállítottak a székesfehérvári kórházba. A férfit, aki eddig tisztázatlan körülmények között került a sínekre, a Budapest felől Tapolca felé robogó gyorsvonat ütötte el. Az áldozat a mozdony alá szorult, lábát az egyik kerék azonnal levágta.
/ 2009.12.13. 19:38:21 |

Megszűnt a vonatközlekedés Székesfehérvár és Komárom között

 Nem jár több vonat Székesfehérvár és Komárom között. A 100 éves vasútvonalat – 23 másikkal együtt – a kormány takarékoskodás okán zárta be. A mellékvonalak felszámolásától éves szinten 3 milliárd megtakarított forintot remélnek. Székesfehérvár és Komárom között ezután buszok járnak. Naponta 5 közvetlen busz megy Komáromba, a menetidejük 1 óra 45 perc a 71 kilométeres úton.