Hírek


/ 2009.12.10. 08:30:21 |

Szombaton nyit a MikulásGyár az Alba Plazában

Szombattól tizenkét hazai bevásárló- központban nyílik meg a MikulásGyár. A korábbi évekhez hasonlóan a székesfehérvári Alba Plazában is lesz gyűjtés. Az idei év újítása, hogy a Magyar Posta közreműködésével a kisebb települések lakóinak is lehetősége nyílik arra, hogy adományokkal segítse a rászorulókat - postaköltség nélkül.
/ 2009.12.10. 08:08:45 |

Elnapolták - Székesfehérváron tárgyalják Joav Blum hamisítási ügyét

 Megkezdődött a közokirat-hamisítás bűntettével vádolt Joav Blum izraeli-magyar állampolgár büntetőpere a Székesfehérvári Városi Bíróságon szerdán: a magyarul nem beszélő, a bírósággal tolmács segítségével kommunikáló vádlott nem vallotta magát bűnösnek, de részletes vallomást tett, a pert pedig március 23-ára napolta el a bíróság.
/ 2009.12.10. 04:36:13 |

Ma kezdődik a karácsonyfa vásár az iparcikk piac mellett

 Székesfehérvár Városgondnoksága biztosítja idén is a helyszínt a fenyőfákat értékesítő kereskedők részére december 10 és 24-e között az iparcikk piac melletti területen. A fenyőfa vásár mindennap reggel 7 és este 6 óra között tart nyitva, de a terület megvilágításának növelésével igény esetén tovább is nyitva tart majd a vásár. Ebben az évben 16 kereskedő kínálja a fenyőfákat. A terület éjszakai őrzését a Városgondnokság végzi.
/ 2009.12.10. 00:16:35 |

Közmeghallgatást tart ma délután a Közgyűlés a költségvetésről

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése 2009. december 10-én, csütörtökön 14.00 órától a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 13. §-a, valamint Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése Szervezeti és Működési Szabályzata 72 §. (2) bekezdése értelmében Közmeghallgatást tart a Városháza Nagytermében (Székesfehérvár, Városház tér 1. I. emelet) melyre tisztelettel várnak minden kedves fehérvárit. Előzetes kérdésekhez telefonszámok a cikkben találhatók!
/ 2009.12.09. 20:52:50 |

Vidi buszmegálló - 24 11-es áll meg naponta a Csikvári úton


 Futballkaput szimbolizáló buszmegállót adtak át szerdán a Sóstói Stadion előtt a Csíkvári úton. A piros-kék Vidi-megállót Warvasovszky Tihamér polgármester, Tóth István az Alba Volán vezérigazgatója és Berzi Sándor a Videoton ügyvezetője együtt adta át a szurkolóknak. A Vidi buszmegállót széles összefogással valósították meg.
/ 2009.12.09. 20:40:14 |

A szoptatás csökkentheti a szív- és cukorbetegség kockázatát

 A babák mellből szoptatása jelentős mértékben csökkentheti a nők esélyeit a szívbetegség és cukorbetegség kialakulására, mutatják a kutatások eredményei. A mellből történő táplálás több mint felére csökkentheti a metabolikus szindróma kialakulását, a tünetek olyan együttesét, mely magában foglalja a magas vérnyomást, a túlsúlyosságot és magas koleszterinszintet, s amely, ha nem kezelik, súlyos betegségek kialakulásához vezethet.
/ 2009.12.09. 16:18:22 |

A Videotonhoz igazolt Sándor György

 Sándor György, az Újpest FC 25 éves, négyszeres válogatott középpályása szerdán, két és féléves szerződést kötött a Videotonnal. A legutóbbi válogatott mérkőzésen is lehetőséget kapott játékos Zuglóban, a BVSC-ben nevelkedett, majd 2001-ben igazolt Újpestre. A lilákon kívül – a fiókcsapatnak számító Fót mellett – a Győri ETO-ban futballozott, a 2004-2005-ös szezonban.
/ 2009.12.09. 15:10:04 |

Pályafelújítás Székesfehérvár és Budapest között - emelik a sebességet az elkészült szakaszokon

 Október végéig megújult Kápolnásnyék és Gárdony között a Budapest - Székesfehérvár vasútvonal jobb vágánya, jelenleg a bal pályaszakasz átépítése zajlik, mely várhatóan december 12-re, a vasúti menetrendváltás napjára elkészül. 2010-ben a Martonvásár - Kápolnásnyék, és a Gárdony – Dinnyés vonalszakasz átépítésével folytatódik a fejlesztés. Az első, menetrend változással együtt járó vágányzárra 2010. februárjában kerül sor.
/ 2009.12.09. 13:35:43 |

Õsfehérvár Éjszaka - kedvezmények a belvárosban december 11-én és 19-én

 Az Õsfehérvár program keretén belül a belvárosban és a Távirda utcában is késő estig tartó nyitva tartással várja a vásárlókat mintegy 100 üzlet. December 11-én a történelmi belvárosban, 19-én pedig a Távirda utcában lesznek nyitva az üzletek este 10 óráig. Az estén több helyen utcazene is lesz a belvárosban. Az Õsfehérvár kedvezményrendszerben egyébként 300 székesfehérvári üzlet és vendéglátóhely vesz részt.
/ 2009.12.09. 12:48:33 |

Már az ügyészség is nyomoz a színházat felújító cég ellen

 A Városi Szolgáltatások Bizottságának elnöke Orosz István üdvözölte a hírt, miszerint a Vám- és Pénzügyőrség csődbüntett gyanúja alapján megkezdte a nyomozást a Baucont Zrt. ellen. Székesfehérvár Önkormányzata korábban közel félmilliárd forintos követelést támasztott a Vörösmarty Színház felújítását végző céggel szemben az elvégzett munka hiányosságai miatt.