Hírek
-
A harmadik gyertya is ég a város adventi koszorúján
A harmadik adventi városi ünnepségen Bencze András evangélikus lelkész és dr. Gógl Árpád országgyűlési képviselő gyújtotta meg a gyertyát a növekvő fényt szimbolizáló koszorún. Bencze András ünnepi beszédében kiemelte, nem igaz az, hogy eltűnt az emberekből a szeretet iránti vágyakozás, hiszen csak körül kell nézni a Városház téren, hogy milyen sokan jöttek el a gyertyagyújtásra.
2009.12.13. 19:27:52 -
Mozgássérültek karácsonya a CISZ székházban
Az Alternatíva Közhasznú Mozgássérült Egyesület karácsonyi rendezvényét tartották december 12-én a CISZ Székházban. Az egyesület egyben 6 éves születésnapját is ünnepelte ezen a napon. A Civil Szervezetek Regionális Szövetségének székházában megtartott programon ott volt többek között a kerekesszékesekből álló Gördülő Tánccsoport.
2009.12.13. 19:01:02 -
Fodrász és kozmetikusversenyt rendezett az Aranykéz Szakiskola
Hagyományos éves háziversenyét tartotta december 13-án az Aranykéz Szakközépiskola és Szakiskola. A 2000 óta működő, alapítványi fenntartású intézmény fodrász, kozmetikus és műkörömépítő képzéssel foglalkozik. Céljuk, hogy a szépségipar e fontos ágazatai számára a piaci igényekhez alkalmazkodni tudó szakembereket neveljenek.
2009.12.13. 18:49:05 -
Vonat gázolt el egy férfit a börgöndi állomáson
Húszperces megfeszített munkával tudták kiszabadítani a tűzoltók azt a férfit, akit egy gyorsvonat gázolt el pénteken kora este a börgöndi vasútállomáson. A székesfehérvári tűzoltók két gépjárműfecskendővel és a műszaki mentőszerrel siettek a helyszínre. A kiszabadított férfit a mentők súlyos sérülésekkel szállították kórházba.
2009.12.11. 22:10:49 -
Botrány egy bekapcsolva maradt mikrofon miatt
Bekapcsolva maradt a mikrofon a tegnapi közmeghallgatás után, amikor Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere a Fidesz helyi elnökével helyi politikáról beszélgetet. Dr. Cser-Palkovics Andrást a Fidesz frakcióvezetőjét, Márton Rolandot az MSZP városi elnökét és Farkas Lászlót az SZDSZ frakcióvezetőjét kérdeztük a történtekről. Szombaton a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is reagált a véletlenül adásban maradt mondatokra. Nézze meg videón az adásban maradt részeket!
2009.12.11. 21:15:50