-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Adománygyűjtés Székesfehérváron az árvízkárosultaknak
Székesfehérvár Önkormányzata adománygyűjtésbe kezdett az ország árvíz sújtotta területein élő emberek javára. Az adományokat a Városház téren felállított faházban várják, ami reggel 9 órától 12-ig és 15 órától 18 óráig, szombaton pedig reggel nyolc és dél között tart nyitva. Az adományozásról dr. Cser-Palkovics András és Brájer Éva országgyűlési képviselők, Bocsi-Meleg Ilona a Kistérségi Szociális Iroda helyettes vezetője és Végh Dalma a Polgármesteri Hivatal munkatársa tartott sajtótájékoztatót.
2010.06.16. 10:16 |
Székesfehérvár Önkormányzata adománygyűjtésbe kezdett az ország árvíz sújtotta területein élő emberek javára. Az adományokat a Városház téren felállított faházban várják, ami reggel 9 órától 12-ig és 15 órától 18 óráig, szombaton pedig reggel nyolc és dél között tart nyitva. Az adományozásról dr. Cser-Palkovics András és Brájer Éva országgyűlési képviselők, Bocsi-Meleg Ilona a Kistérségi Szociális Iroda helyettes vezetője és Végh Dalma a Polgármesteri Hivatal munkatársa tartott sajtótájékoztatót.

„Minden időszakban fontos a társadalmon belüli szolidaritás, különösen igaz ez a természeti katasztrófák esetén” – kezdte a sajtótájékoztatót dr. Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő. A katasztrófa szolidaritásra kötelez mindenkit: így tesz Székesfehérvár Önkormányzata is. Kért mindenkit, hogy lehetőségeikhez mérten adakozzanak a károsultak javára. Mint mondta a parlament előtt van az a javaslat, miszerint az adományok újra áfamentesek lesznek. Mint mondta az egyik legkomolyabb segítség egy olyan raktárbázis lenne, ahol ellenőrzött körülmények között lehetne gyűjteni és adni az adományokat. A gyűjtési tevékenység miatt szükség van ilyen helyre.
Brájer Éva elmondta, hogy a Széphő felajánlott egy 250 m2-es raktárhelységet is, hiszen számos bútorfelajánlás érkezett. A Városház téren pedig felállítottak egy faházat, ahol elindították az adománygyűjtést. „Ezeknek az adományoknak azonban a megfelelő helyre el is kell jutnia.” – mondta. Székesfehérváron a megyei károsultak problémáját pontosan ismerik, de, hogy Borsodban hol van szükség segítségre ahhoz az ottani szakemberek koordinálására lesz szükség.
Bocsi-Meleg Ilona arról beszélt, hogy nagy szükség van tisztítószerekre és fertőtlenítőszerekre, bébiételekre, pelenkákra, tartós csomagolt élelmiszerre és háztartási textilekre. Később várják azoknak a jelentkezését is, akik bútort tudnak felajánlani és a Városgondnokság ezt összegyűjti.
Végh Dalma a Polgármesteri Hivatal munkatársa felhívta a figyelmet, hogy akinek kérdése van az adományozással kapcsolatban annak a 22/537 110-es telefonszámon tudnak információt adni.
