Hírek
-
Nyíregyházán lesz a röplabdás fiúk első 2010-es bajnokija
Január 9-én kezdi meg bajnoki szereplését a Kodolányi-Masita-Hellotel FRKE - legalábbis, ami a 2010-es esztendőt illeti. Az NB I-es férfibajnokság keresztjátékában a Nyíregyháza vendégeként rajtol a csapat. A találkozó 18:30-kor kezdődik. Az első hazai összecsapásra mindössze egy nappal később kerül sor: január 10-én 16 órától a Debrecen ellen mérkőzik a Kodolányi, melyben feltehetően hosszú kihagyás után ismét pályára lép Gelencsér Balázs.
2010.01.04. 08:12:25 -
Kik lesznek az idei kitüntetettek? - az Ön javaslatát is várják
Az Év Rendőre, az Év Tűzoltója és az Év Polgárőre mellett a Penna Regia díjra is a fehérváriak javaslatait várja a Polgármesteri Hivatal. Javaslatot tehet bármely székesfehérvári lakos vagy közösség. Ezt egy rövid indoklással és a javasolt személy életútjával, munkásságával együtt a Polgármesteri Hivatal Közművelődési Irodájára kell elküldeni vagy a Polgármesteri Hivatal bármelyik portáján leadható.
2010.01.04. 02:03:06 -
Január végéig érvényesek még a tavalyi parkolóbérletek
A 2009-es évre váltott parkoló bérletek 2010 január 31-ig érvényesek Székesfehérváron. A lakossági bérlet 625 helyett 700 forintba kerül majd idén, a Belváros kivételével minden zónába érvényes bérletet pedig 83000 forintért lehet váltani egy évre. Változás még, hogy idén az I-es zónában mindössze egy órás parkolójegy vásárolható. Letölthető dokumentum a 2010-es parkolási díjakról
2010.01.03. 22:06:59 -
Kigyulladt egy konyha a Mancz János utcában
Kigyulladt panellakáshoz riasztották a székesfehérvári tűzoltókat szombaton délben. Székesfehérváron a Mancz János utcában egy harmadik emeleti lakás konyhája kapott lángra. A székesfehérvári tűzoltók nagy erőkkel, három gépjárműfecskendővel és az emelőkosaras járművel vonultak a helyszínre.
2010.01.03. 12:06:26 -
Már veszélyes gyertyát vagy csillagszórót gyújtani
A decemberben felállított karácsonyfák többsége mostanra kiszáradt, így fokozottan veszélyes gyertyát, csillagszórót gyújtani rajtuk. Még csak most kezdődik a karácsonyfatüzek "szezonja", ugyanis a fák nagyon kiszáradtak, és a belsejükben - fajtától függően - gyantás gőz lehet, amely igen könnyen lángra kap.
2010.01.03. 11:38:02
Varjas Noémi a 2010-es év első székesfehérvári kisbabája
Baleset a jeges úton
Konyhatűz a Mancz János utcában
Sapa Fehérvár győzelem a Linz ellen
Parkolójegyek és bérletek árai 2010-ben - január 31-ig jó a 2009-es
A hétvégén még megnézheti a Szinyei kiállítást a Városi Képtárban
Mobilszámok - érdemes már most elkezdeni az átírást
Érdemes már most átnézni a mobiltelefonok telefonkönyvét, mivel január 16-ától már a hazai mobilszámokat is csak tizenegy számjegy begépelésével lehet majd tárcsázni. A mobiltelefonos modult használó riasztók, liftbe szerelt segélyhívók, vagy intelligens kazánok, illetve a mobilinternetes modemek beállításait is érdemes átnézni. 2010. január 16-ától már nem lesz használható a hét számjegyű hívószám. SMS, MMS küldésekor is a 11 számjegyű formátumot kell majd megadni.