Hírek
-
Megérdemelt Videoton győzelem a Liga-kupában
A Ligakupa középdöntőjének A–csoportjában a Videoton hatvan percen keresztül emberhátrányban játszva is legyőzte a Budapest Honvédot. Egy percig nem volt kérdéses melyik a jobb csapat: 60 percig játszott a Vidi emberhátrányban, de így is teljesen megérdemelt két gólos győzelmet szereztek.
2010.02.23. 16:42:08 -
Gyúrás közben fogták el az izomagyú garázdákat Fehérváron
Kedden délelőtt fogták el a székesfehérvári rendőrök a kommandósok segítségével azt a három kigyúrt férfit, akik február 14-én hajnalban minden előzmény nélkül letörték Székesfehérváron egy Daewoo Matiz ablaktörlőjét, majd amikor a benne ülők megkérdezték, hogy miért, megvertékőket, az autó kerekeit kiszúrták. Majd az autót a benne lévőkkel együtt, felborították. A 39 éves M.M.-t és a 23 éves K.L.-t testépítés közben lepték meg a kommandósok.
2010.02.23. 16:10:57 -
Látta már az egységes európai ökológiai logót? - júliustól használják
Az Európai Bizottság kihirdette az új EU-s ökológiai logót. A biotermékek jelölésére szolgáló új uniós logó feltüntetése 2010. július 1-jétől kezdődően az uniós tagállamokból származó és a szükséges előírásokat teljesítő valamennyi előre csomagolt ökológiai termék esetében kötelező lesz. Az importált termékek esetében a logó használata nem kötelező. A csomagoláson az uniós címke mellett egyéb, magán-, regionális vagy nemzeti logókat is el lehet elhelyezni.
2010.02.23. 12:36:42 -
Ellenőrzés a gyalogosok, a kerékpárosok biztonságáért
A gyalogos és kerékpáros közlekedés Európában és Magyarországon egyaránt a figyelem középpontjába került. Január 1 és február 14 között 82 ember vesztette életét Magyarország közútjain, akik közül 20 gyalogos, míg 7 kerékpáros volt. A Fejér megyei adatok szerint a tavalyi összes baleseti szám 853 volt, amiből 40 esetben gyalogos volt az okozó, míg 86 esetben kerékpáros okozta a balesetet. Ez utóbbi szám 37%-kal volt több 2009-ben, mint 2008-ban.
2010.02.23. 12:12:16 -
Tűzoltóbál március 13-án
A székesfehérvári tűzoltóság március 13-án, szombaton rendezi meg az idei tűzoltóbált. A rendezvényre ezúttal a Szárcsa Étteremben kerül sor. Az este folyamán büféasztalos vacsora várja a résztvevőket, zenél a Syncron Band. Belépőjegyek március 10-ig vásárolhatók. A szervezők minden érdeklődőt sok szeretettel várnak. Bővebb információ a rendezvényről itt olvasható.
2010.02.23. 11:06:37