-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Bemutatta székesfehérvári önkormányzati képviselőjelöltjeit a Jobbik
Augusztus 13-én mutatta be önkormányzati képviselőjelöltjeit a Jobbik. Miként az ország számos nagyvárosában, így Székesfehérváron is önálló szervezetként méretteti meg magát a Jobbik – mondta Gál Péter Pál polgármesterjelölt, aki egyenként mutatta be a jelölteket. A Jobbik egy reálisan megvalósítható programot kínál, egy tiszta világos jövőképet kell Fehérvár választóinak kínálni – hangzott el a sajtótájékoztatón.
2010.08.13. 15:28 |
Augusztus 13-én mutatta be önkormányzati képviselőjelöltjeit a Jobbik. Miként az ország számos nagyvárosában, így Székesfehérváron is önálló szervezetként méretteti meg magát a Jobbik – mondta Gál Péter Pál polgármesterjelölt, aki egyenként mutatta be a jelölteket. A Jobbik egy reálisan megvalósítható programot kínál, egy tiszta világos jövőképet kell Fehérvár választóinak kínálni – hangzott el a sajtótájékoztatón.
Gyökeres szemléletválásra van szükség a város életének minden olyan területén, ami befolyásolja az itt élők helyzetét. Gál Péter Pál beszélt az általuk képviselt Szent István programról: „ez tartalmazza a valódi elszámoltatás igényét.” Pénzügyi, gazdasági vizsgálatokat szeretnének indítani, hogy a közelmúlt gazdasági közszereplői, akiknek tevékenysége hátrányosan érintette a város gazdálkodását megfelelően feleljenek a törvény előtt. Elhangzott, hogy lehetőséget kínálnak arra, hogy ki, milyen fejlesztéseket látna szívesen a városban. „Bár a Jobbik programját magunk írtuk, részt vehetnek ennek folyamatos alkotásában a közéletre fogékony fehérváriak is.” Minden jószándékú ötletet beépítenek a Szent István Programjukba.

A sajtótájékoztatón elhangzott: "ez a város többet érdemel", sokkal nagyobb eredményeket érhetett volna el, ha a rendszerváltás utáni kezdeti eredmények helyett nem az egyes vállalkozók magánérdeke, illetve az „ingatlanpanamázás” érvényesült volna.
Önkormányzati képviselőjelöltek:
1. dr. Kummer Ákos, jogász
2. Horváth Lénárd, pedagógus,
3. Tancsa Ágnes, újságíró
4. Völgyi László, informatikai mérnök
5. Vida Krisztina, népművelő
6. Kónyi-Kiss Domonkos, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem joghallgatója
7. Csanaky Bernadett, gazdasági mérnök
8. Fazekas Attila, számítástechnikai mérnök
9. Lakatos István, vállalkozó
10. Völgyi Szabolcs, külkereskedő
11. Forró Zoltán, építőipari vállalkozó
12. Katona Tibor, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem joghallgatója
13. dr. Mező Balázs, ügyvéd
14. Gál Péter Pál, jelenleg önkormányzati képviselő, a Vagyongazdálkodási Bizottság elnöke