Hírek
-
Beszámoló a rendőrség munkájáról - több rendőr lesz a közterületeken
Dr. Simon László dandártábornok, megyei főkapitány, Lasancz Zoltán ezredes, bűnügyi igazgató és Vörös Ferenc ezredes rendészeti igazgató számolt be a rendőrség tavalyi tevékenységéről. Fejér megye az elmúlt öt év legkevesebb ismertté vált bűncselekményét regisztrálta a 2009-es esztendőben. A beszámolón elhangzott, hogy márciustól több rendőr lesz a közterületeken. Az újoncoknak elsősorban a bűncselekmények megelőzése lesz a feladata, de a kapitányság a felderítő munkában is számít rájuk.
2010.02.25. 10:07:45 -
DocBook - digitális tananyag EU-s pénzből a GEO-n
Szeptembertől digitális tananyag segítségével zajlik a képzés a Nyugat-magarországi Egyetem Geoinformatikai karán. Egy Európai Uniós (TÁMOP 4.1.2.-08-1/A) pályázat segítségével összesen 55 millió forintból készítik el a teljesen új, és mindenki számára elérhető anyagokat. A gyakorlati és elméleti feladatokhoz szükséges alapvető fejlesztések szeptembertől állnak rendelkezésre, így a végzős hallgatók egyedülálló, speciális képzést kapnak. A DOCBOOK.xml technológia számunkra még új kihívást jelentenek, de fiatal oktatóink számára nem jelent majd gondot ennek elsajátítása - tájékoztatottDr. h.c. Dr. Szepes András főiskolai docens, tanszékvezető.
2010.02.25. 09:24:57 -
Közgyűlés - elfogadták az idei költségvetést a városatyák
A Közgyűlés köszöntéssel kezdődött: a testület Nagy Kálmán, a József Attila Kollégium igazgatójának munkáját ismerte el, abból az alkalomból, hogy januárban vehette át az Apáczai Csere János díjat. A napirendi pontok tárgyalása előtt Cser-Palkovics András jelentette be, hogy minden önkormányzati képviselő eleget tett vagyonbevallási kötelezettségének, így mindenki folytathatja munkáját. A 2010-es költségvetést egyhangú szavazással 28 igen szavazattal fogadták el a városatyák. Frakcióvélemények a cikkben találhatók! A zárt ülésen meghozott közgyűlési döntésekről tájékoztatott Székesfehérvár polgármestere Interjú Égi Tamás frakcióvezető-helyettessel a város 2010-es költségvetéséről
2010.02.25. 09:12:05 -
Adóbevallás - ma éjfélig ki is kell fizetni
Eljött a személyi jövedelemadó bevallásának és megfizetésének a határideje az egyéni vállalkozóknál. Február 25-én, csütörtök éjfélig kell elküldeniük az egyéni vállalkozóknak, az általános forgalmi adó fizetésére kötelezett magánszemélyeknek a személyi jövedelemadóról szóló bevallásukat. Sőt, ugyanezen határidőig kell az adót is megfizetniük.
2010.02.25. 09:06:28 -
Elhatárolódott az iskola - valaki az intézmény nevében küld leveleket
Megdöbbentő esetről tájékoztatott Sipos Imre a Teleki Blanka Gimnázium igazgatója. Mint mondta a jó hírű intézmény nevében valaki városi politikusoknak és fehérváriaknak elítélhető tartalmú levelet terjesztett. Kiemelte, hogy igazgatóként elhatárolódik a Teleki Blanka Gimnázium nevében a levéltől. Mint mondta, amennyiben szükséges akkor a jogi lépéseket is megteszi és feljelentést tesz. A levél egyébként egy politikai erőt pocskondiázó írást tartalmaz.
2010.02.25. 09:05:44