Felkészülési mérkőzés a München ellen a felújított csarnokban

A Sapa Fehérvár AV19 biztató teljesítményt nyújtott az első felkészülési mérkőzésén. Bár vereséget szenvedett és akadtak feltűnő hibák is, a szép támadások és a nagy iram nem egyszer ragadtatta tapsra a szép számú közönséget. "Új játékrendszert tanulunk, a védekezésben lehetnek problémák még, de az, hogy önveszélyesek vagyunk, amikor nálunk van a korong - ez elfogadhatatlan." - mondta a klub hivatalos honlapjának Ulf Weinstock vezetőedző.
Sapa Fehérvár AV19 - EHC München 3-5 (1-2, 2-2, 0-1)
2010.08.13. 22:02 |
 A Sapa Fehérvár AV19 biztató teljesítményt nyújtott az első felkészülési mérkőzésén. Bár vereséget szenvedtünk, és akadtak feltűnő hibák is, a szép támadások és a nagy iram nem egyszer ragadtatta tapsra a szép számú közönséget.

Székesfehérvár, 2000 néző, vezette: Gebei, Németh, Nagy.

A 14. percben Holéczy Roger emberhátrányban szerezte az új idény első magyar gólját a SAPA Fehérvár AV19-EHC München előkészületi mérkőzésen. Ekkor már két góllal vezettek a vendégek, Adams és Dietrich révén. Palkovics a 24. percben egyenlített, de erre bő egy perc múlva érkezett a válasz. A 35. perc legelején a fehérváriak első sora még egy gólt összehozott, ezúttal is Palkovics lőtte a korongot Vollmer hálójába. Még ugyanebben a játékrészben ismét megszerezték a vezetést Pat Cortina tanítványai, szintén emberhátrányból, az utolsó 20 percben pedig a második gólját szerző Brandon révén bebiztosították a győzelmet. A vége 3-5 a münchenieknek.

"Sajnos nem kimondottan azt kaptam, amit vártam. A korong birtokában drámai hibákat követtünk el. Új játékrendszert tanulunk, a védekezésben lehetnek problémák még, de az, hogy önveszélyesek vagyunk, amikor nálunk van a korong - ez elfogadhatatlan." - mondta a klub hivatalos honlapjának Ulf Weinstock vezetőedző.