Hírek
-
Még nem döntöttek a gázáremelésről
Több sajtóhír is szólt arról a közelmúltban, hogy áprilisban drágulhat a gáz. A kormányszóvivő közlése szerint nincs döntés gázáremelésről és minden, az időzítésre, vagy a mértékre vonatkozó híresztelés puszta találgatás. A szolgáltatók várhatóan március elején nyújtják be ajánlataikat, melyeket a Magyar Energia Hivatal március közepén-végén bírál el.
2010.02.27. 10:35:48 -
Fehérvári rendőrhadnagy sikere a Köztársasági Õrezred karateversenyén
Február 25-én a Köztársasági Õrezred rendezésében tradícionális kumite és kata, valamint Full-contact, Low-Kick küzdelemben mérték össze tudásukat az ország rendvédelmi szervei Budapesten, az ORFK Vágóhíd utcai kiképző központjában. A közel 150 induló közül Fejér megye két kategóriában is dobogós helyet harcolt ki Simon Viktória hadnagy és Kollár Endre alezredes révén.
2010.02.27. 10:24:52 -
Szigorodik a kedvtelésből tartott állatok védelméről szóló rendelet
Megjelent a kedvtelésből tartott állatok kíméletéről és védelméről szóló rendelet, amely szabályozza, hogyan is kell a kedvencekkel bánni. Nem tartható gömbakváriumban az aranyhal, kutya tíz négyzetméternél kisebb területen, vagy négy méternél rövidebb láncon. Nem lehet majd tartani mosómedvét és kanadai vörös mókust sem, de ha valakinek már most van mosómedvéje és megfelelően tartja, nem szaporítja és nem kereskedik vele, akkor nem kobozzák el tőle.
2010.02.26. 19:30:21 -
Tíz éve nem kötöttek ilyen kevés lakáshitel szerződést
Januárban tovább csökkent a frissen kötött lakáscélú hitelszerződések értéke és a forintalapú hitelekből majdnem tíz éve, svájci frank alapú hitelekből - amióta megjelent a kínálatban - még soha, az euró alapúakból pedig tizennégy hónapja nem jegyeztek fel a múlt havinál kisebb összeget - derül ki a Magyar Nemzeti Bank péntek nyilvánosságra hozott legfrissebb adataiból.
2010.02.26. 19:20:10 -
Új adminisztrációs centrumba költözött a Szociális Alapszolgáltatási Központ
Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ új adminisztrációs központjának ünnepélyes átadására került sor péntek délután a Piac tér 4. szám alatti épületben. A központ vezetője szerint további fejlesztésekre van szükség, hiszen akkor kliensbarát egy rendszer, ha az közelebb megy az ügyfelekhez és nem várja meg, hogy az egyébként is nélkülöző, anyagi gondokkal küzdő emberek akár Kisfaludról, akár a Szárazrét túlsó végéről utazzanak be a szolgáltatásokért.
2010.02.26. 15:04:02