-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Beszámoló a Környezetvédelmi és Városfejlesztési Bizottság munkájáról
Közbeszerzések, útfelújítások, panelprogram- egyebek mellett ezekkel a témákkal is foglalkozott a Környezetvédelmi és Városfejlesztési Bizottság az elmúlt években- ismertette tájékoztatóján Szigli István, a Bizottság elnöke. Mint mondta, a panelprogramból kimaradt épületek még megújulásra várnak-így például a Garzonház is. Sikerként értékelte egyebek mellett a Berényi út megújulását, de mint mondta: a város pályázatok útján sokkal több lehetőséget is kiaknázhatott volna.
2010.08.17. 13:03 |
Közbeszerzések, útfelújítások, panelprogram- egyebek mellett ezekkel a témákkal is foglalkozott a Környezetvédelmi és Városfejlesztési Bizottság az elmúlt években- ismertette tájékoztatóján Szigli István, a Bizottság elnöke. Mint mondta, a panelprogramból kimaradt épületek még megújulásra várnak-így például a Garzonház is. Sikerként értékelte egyebek mellett a Berényi út megújulását, de mint mondta: a város pályázatok útján sokkal több lehetőséget is kiaknázhatott volna.

Összesen 123 ülést tartott az elmúlt négy évben a bizottság, melyeken 1121 napirendi pontot tárgyalt. Szigli István kiemelte a nagyberuházások közbeszerzésének elindítását, mint Fő utca felújítása, a Rózsa liget – Maketváros megvalósítása, illetve Kalandpark építése. Mindezeknek kiírta már a közbeszerzését a képviselőtestület és ősszel legkésőbb döntés születhet a kivitelezőről. Fontosnak nevezte, hogy elindult a szociális városrehabilitáció is, ami mintegy 800 millió forintos beruházást jelent és főként a Feketehegy-Szárazrétet érinti.
Összesen egyébként 146 közbeszerzési eljárást indított a bizottság az elmúlt négy évben mintegy 5.8 mrd értékben. Kiemelte, hogy elkezdődött a Kőrösi, Iszkai út belterületbe vonásának ügye és az itt lévő utcákat is elnevezték és bejelentkezhetnek már erre a területre. A beruházások közül kiemelt két fontos útépítést: a Nagyszebeni utca felújítását, ami 200 millió forintba került és a Vásárhelyi lakótelepen az utak és a járdák felújítását. Kiemelte továbbá, hogy megalkották a város közlekedésfejlesztési koncepcióját és napirenden van az egységes település szerkezeti terv megalkotása is.