Hírek
-
Újabb lakótelepek kapcsolódnak be a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtő rendszerbe
A családi házas övezetekben nyár eleje óta gyűjtik külön a műanyag és a papír hulladékot, és Fehérvár tömbházas övezetének felében is elérhető már a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtő rendszer. Március - április hónaptól újabb háztartások kapcsolódhatnak be, többek között a Rádió út -Sóstó lakótelepről, a Vásárhelyi úti lakótelepről, a Tóvárosról, a teljes Palotaváros területéről, az Õsz. u-Mancz J. utca környékéről és az Ybl lakótelepről is elszállítják a szelektíven gyűjtött hulladékot.
2010.03.03. 12:58:12 -
Új körzeti megbízott kezdi meg munkáját a Szedreskerti városrészben
Új körzeti megbízott dolgozik a Szedreskerti városrészben Botos László személyében. Munkája napi szintű járőrszolgálatot jelent, körzetének határa a Ligetsor lesz, valamint hozzá tartozik majd a Bregyó-köz és a garázssor területe is. Szedreskert önkormányzati képviselője, Knizse Gyula szerint az új körzeti megbízott munkába állásával jelentősen növelhető a városrészben élők biztonságérzete.
2010.03.03. 12:36:12 -
Kigyulladt egy fogorvosi rendelő Seregélyesen
Tűzesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat szerdán reggel. Seregélyesen, a művelődési házban egy fogorvosi rendelő gyulladt ki. A bejelentő elmondása szerint a helyiségben elektromos vezeték égett, ám a helyszínen kiderült, hogy nagyobb kiterjedésű tűzről van szó.
2010.03.03. 11:37:47 -
Az elmúlt öt év legtöbb kátyúja - a héten már az újrahasznosító gép is működik
"Amíg a téli tartósan mínuszok voltak addig is folyamatosan kátyúztunk az ún. zsákos-aszfaltos technológiával. Ezt azonban ideiglenes megoldásnak tekintjük, hiszen az esetek többségében az így elhárított burkolathibákat tavasszal újra kell javítani" – mondja Tímár Tibor a Városgondnokság útüzemeltetési szakfelelőse. Felhívta a figyelmet arra, hogy ha valaki úthibát észlel, azt a hiba@varosgondnoksag.hu e-mail címen is jelezheti.
2010.03.03. 10:52:59 -
Készíts üzleti tervet - tanulmányi verseny az Ybl Miklós Pénzügyi és Számviteli Iskolában
Tanulmányi versenyt szervez az Ybl Miklós Pénzügyi és Számviteli Szakközépiskola, melynek célja egy üzleti terv összeállítása. A pályamunkákat a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Kara, valamint az Ybl Miklós Pénzügyi és Számviteli Szakközépiskola oktatói értékelik. Az első helyezett egy laptopot, a második és harmadik helyezett egy-egy netbookot nyerhet.
2010.03.03. 09:54:09